KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Wendy Meddour, Mina May "Wendy Quill üritab lemmiklooma kasvatada"
Uus raamat: Wendy Meddour, Mina May "Wendy Quill üritab lemmiklooma kasvatada" (15 juuni 2016)

 

 

Wendy Meddour, Mina May

„Wendy Quill üritab lemmiklooma kasvatada“

(Ajakirjade Kirjastus)

 

Wendy Quilli unistus on saada loomaarstiks. Heaks loomaarstiks saamine nõuab harjutamist. Kuidas sa aga harjutad, kui su ema on kategooriliselt vastu lemmikloomadele, mis ilastavad või siis tuppa kakavad?
Wendyl on küll juba kass ja jänes ning muidugi tema ilus nähtamatu koer Bathilda Brown, aga praktikaks on vaja ju loomi, keda on päriselt ka näha (seda enam, et Bathilda ühel päeval põgeneb).
Heade nõuannetega tulevad Wendyle appi nii vanaisa kui ka vanem vend Woody ja nii sünnib geniaalne plaan ise endale lemmikloom kasvatada.

“Selle raamatu lugemisest ei saa täisid, aga naeru kihistada kindlasti,” ütleb Wendy Quill ise.

 

Kui soovid suutäie naerda ja head tuju, siis tasuks valida lugemiseks just see raamat. Wendy Quilli esimeses raamatus „Wendy Quill on krokodilli pepu“ sai palju nalja, täpselt sama on ka selle raamatuga.

Selleski raamatus on kolm osa ehk „katset“, mis on edasi antud läbi peategelase silmade ja suu.

Esimene katse on „Wendy Quilli nähtamatu põgenev koer“, milles peategelane kinnitab, kui ta suureks saab, siis hakkab ta loomaarstiks. Seetõttu on tal vaja palju harjutada. Vaatamata sellele, et Wendyl on kodus jänes Benjamina ja kass Sokrates, tahaks ta endale veel ka koera! Seda saada tal tal suurt lootust pole, sest tema emale ei meeldi asjad, mis tuppa kakavad, ja isale meeldivad ainult linnud, keda ta tegelikult ei näe. Wendy üritab kodus küll selgitada, kui tähtis ja oluline oleks koer, no näiteks seda, et koeraga ei läheks ta mitte kunagi ülekaaluliseks, sest koeraga peab palju liikuma, kuid ka sellest pole abi.

Nii nuputab Wendy välja nähtamatu koera. Tema nimeks on Bathilda Brown ja ta on šokolaadikarva retriiver. Nii läheb Wendy oma nähtamatu koeraga jalutama, kaasas ka tema parim sõbranna Florence Hubert, kellel on päris koer, kuldne retriiver Prince, kes üsna palju „ilastab“. Asjad lähevad nähtamatu koeraga „keeruliseks“ siis, kui Wendy ja Florence kohtuvad pargis ühe uhke ja upsaka klassiõega, kes kuulub ka tüdrukute gängi. Tüdruk on üsna uhke ja upsakas, tal on ka puudel.

Nüüd saate teada seda, mida Wendy teeb, et uhkele tüdrukule nähtamatu koeraga mitte vahele jääda ja miks nähtamatu koer põgeneb.

Esimeses osas saate lugeda veel ühest tähtsast küsimustikust, mis on seotud koertega. Wendy „katsetab“ seda oma õpetaja peal ja peab seetõttu minema „vestlusele“ koolidirektori juurde, kuigi ega Wendy midagi halba ei tahtnud.

Raamatu teine osa ehk teine katse on „Wendy Quilli tillukesed laenatud lemmikloomad“. Kuna Wendy nähtamatu koer on põgenenud, peab ta lemmiklooma saamiseks välja nuputama midagi uut. Selles osas saame tuttavaks Wendy vanaisaga, kes jutustab lapselapsele mõned huvitavad lood, mistõttu Wendy saab üsna põneva ja ootamatu idee! Ta peab endale ise lemmiklooma või lemmikloomad kasvatama! Oleks vaja leida lemmikloomaseeme! Ja üllatus-üllatus! Wendy otsustab hankida endale täid! Kust neid saada? Eks ikka inimeselt, kes kõige rohkem ennast sügab. Wendyl on üks selline klassivend ja Wendy nuptab välja plaani, kuidas klassivennalt täid saada. Kas see ka õnnestub? Seda peate ise välja uurima.

Kolmas osa ehk katse on „Wendy Quill üritab konna kasvatada“. Kuna nähtamatu koer pole tagasi tulnud, täidega on segased lood, saab Wendy koolis põneva mõtte – ta otsustab hakata konni kasvatama! Nüüd võtavad Wendy ja Florence moosipurgid kaasa, et lähedal asuvast ojast konnakudu korjata. Konnakudu saadakse ja koju see viiakse. Esialgu on Wendy ema üsna šokeeritud, kuid õige varsti on kudust saanud väikesed konnakullesed, kes pannakse elama pesukaussi.

Konnakullesed on sedavõrd armsakesed, et Wendy paneb neile lausa nimed – Beatrix, Limane Pete, Beyonce, Batman jt. Kõik näib minevat hästi, kuni ühel päeval juhtub üks suur jama! Wendy on hetkeks oma konnakullesed järelvalveta jätnud ning ... Ma ei saa siinkohal edasi jutustada, mis juhtus, sest lugemine läheb sedasi ju igavaks, kuid kas kullestest saavad konnad, mis seis on täidega, kas tuleb tagasi Wendy nähtamatu koer? Nendele küsimustele saate vastused, kui raamatu lõpuni loete.

Raamatu lõpust leiate veel ka väga tähtsa küsimustiku ehk „Mis koeratõug sa oled“. See on see küsimustik, mille tõttu Wendy koolidirektori juurde pidi minema ja lisaks veel ka põnevad asjad, mida konnakullestega teha.

Selline vahva ja naljakas raamat! Igati mõnus lugemine, ei ole liiga pikk ega ka liiga lühike. Tekst on mõnusasti lapsesõbralik ja lihtne mõista. No ja muidugi ka vahvad illustratsioonid, mille on joonistanud 12-aastane Mina May, kes on raamatu autori Wendy Meddouri tütar!

 

Marko Tiidelepp

 

 « Eelmised nädalad