KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Uus plaat: Tegan and Sara "Love You To Death"
Uus plaat: Tegan and Sara "Love You To Death" (24 juuni 2016)


Tegan and Sara

„Love You To Death“

(Warner Music)

 

Tegan and Sara on minu jaoks üsna tundmatu duo, võiks isegi öelda, et uus duo, kuid igal juhul teevad nad vägagi huvitavat muusikat, mida sellelt albumilt kindlasti tasuks kuulata.

Tegelikult on asjalood veidi teised, sest Tegan and Sara on Kanada indie-popi duo, mis alustas tegutsemist juba aastal 1995 Calgarys! Seega juba peaaegu 20 aastat tagasi! Lihtsalt on minu jaoks see duo jäänud kuidagi märkamata.

Duo moodustavad identsed kaksikud Tegan Rain Quin ja Sara Keirsten Quin, kes mõlemad laulavad, kirjutavad laule, mängivad kitarri ja klahvpille. Seega igati andekad naised, kes tänaseks päevaks on avaldanud juba seitse albumit, uus album on seega juba 8!


Aastate jooksul on õed esitanud indie-poppi, indie-folki, indie-rokki, pop-punki, kuid ka süntesaatori poppi ja lihtsalt poppi. Ja mulle tundub, et nende uus album ongi pigem suurepärane popiplaat, mitte indie-muusika album. Plaadil on väga häid ja meeldejäävaid meloodiaid, väga head laulu ja pillimängu.

Õed alustasid kitarrimänguga, laulmisega ja lugude kirjutamisega juba 15-aastaselt ning 1997 moodustasid nad bändi Plunk. 1997 kasutasid nad kooli lindistusstuudiot ning tegid valmis kaks demoplaati. 1998 võitsid nad Calgarys „Garage Warz“-nimelise võistluse ning auhinnaks saadud stuudioajaga tegid nad oma esimese professionaalse demo.

Ei läinudki palju aega mööda, kui võeti endile ka uus nimi – Sara and Tegan, mis hiljem muudeti ära Tegan and Sara’ks, sest sedasi pidavat see paremini meelde jääma.

1999 ilmuski nende debüütalbum „Under Feet Like Ours“. Samal aastal tegid tüdrukud lepingu legendaarsele Kanada lauljale ja laulukirjutale Neil Youngile kuuluva Vapor Recordsiga ning avaldasid aasta hiljem albumi „This Businees of Art“. Pärast seda anti palju kontserte, 2003 ilmus LP „If It Was You“ ja 2004 LP „So Jealous“. Viimati mainitud plaadil olnud laulu „Walking with a Ghost“ kaverdas ära suurepärane The Write Stripes.

2007 nägi ilmavalgust album „The Con“, 2009 ilmus LP „Sainthood“.

2012 ilmus plaat „Heartthrob“, millel olevatest lugudest kaheksa on produtseerinud USA legendaarne produtsent ja laulukirjutaja Greg Kurstin, kes on olnud näiteks Adele hittloo „Hello“ üks autoritest, kes töötanud koos Lille Alleni, Becki, Kelly Clarksoni, Ellie Gouldingi, P!nki, Sia, the Shinsi jpt. Greg Kurstin on kandideerunud viiele Grammyle ja Kuldgloobusele ning võitnud kolm Ivor Novello auhinda. See on tase, mida on raske ületada ja eks see näita ka seda, millise tasemega esinejad tegelikult Tegan ja Sara on.

„Heartthrob“ tõusis ilmudes USA plaadimüügitabeli kohale number kolm ning USA tantsumuusika tabelid vallutas hittlugu „Closer“.

Ja nüüd uus album „Love You To Death“, millelt on singlina ilmunud „Boyfriend“ ning selle aasta kevadel alustas duo ka samanimelist maailmaturneed. Siinkohal võib mainida, et aastate jooksul Tegan and Sara kontsertturneedel käinud koos Neil Youngi, The Pretendersi, Ryan Adamsi, Weezeri, Bryan Adamsi, Jack Johnsoni, The Black Keysi, The Killersi, Paramore’i, Rufus Wainwrighti, Cake’i jpt.

Tegan ja Sara on ise kinnitanud, et Green Day, Nirvana ja Hole olid need artistid, kes mõjutasid õdesid sedavõrd, et nad otsustasid ka ise hakata muusikat tegema. Teismelistena mõjutasid neid The Smashing Pumpkins, Violent Femmes, Dinosaur Jr. ja Teenage Fanclub. Lisaks mainivad õed veel ka Rihannat, Taylor Swifti, Madonnat, Kate Bushi, David Bowiet, Erasure’it, Ace of Base’i, Tom Pettyt, Britney Spearsi jpt.

Kuid tagasi uue plaadi juurde. Ka selle plaadi produtsendiks on eelpool mainitud Greg Kurstin ja seda võib pidada väga heaks popiplaadiks või süntesaatoripopi plaadiks. Kriitikud ja fännid on uue plaadi väga hästi vastu võtnud. Nii on öeldud, et uus plaat on popmuusika, mis tuleb südamest või seda, et õed Quinid näitavad taaskord, miks nad on sedavõrd head laulukirjutajad, sest tõepoolest on ju kõik plaadi lood õdede endi kirjutatud, NME’s kirjutatakse, et see täiuslikult tehtud plaat, millel on suurepärased popilood!

Ma ei hakka ise neid plaadi lugusid kõiki ette lugema ega tutvustama, kuid kaasas on link, kust saate ise ka seda suurepäraste õdede suurepärast popiplaati kuulata. Mulle endale meeldivad hea popmuusika näidetena laulud „That Girl“, „Boyfriend“, „Stop Desire“, „White Knuckles“, „U-Turn“ või kaunid ballaadid „100 x“ ja „Hang on to the Night“.

 

https://lnk.to/teganandsara

 

Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad