KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Minna Lacey "Vaata sisse! Teadus"
Uus raamat: Minna Lacey "Vaata sisse! Teadus" (13 detsember 2016)


Minna Lacey

„Vaata sisse! Teadus“

(Varrak)

 

See rohkem kui 110 avatava aknakesega põnev raamat tutvustab sulle teaduse imesid. Tee raamat lahti ja veendu ise!

 

„Vaata sisse!“ on väga vahva raamatusari, milles tutvustatakse väikesele lugejale igasugu põnevaid asju, näiteks teadust. Raamatud on vahvalt kujundatud, lõbusate illustratsioonidega, tugevast materjalist ja loomulikult need igati vahvad, avanevad aknakesed, mida selles raamatus on lausa 120 tükki!

Selles raamatus antakse esialgu väike ülevaade sellest, mis on teadus. Teadus puudutab kogu meid ümbritsevat maailma. See aitab meil mõista, kuidas ja miks asjad juhtuvad.

Seejärel on juttu materjalidest, sest kõik, mis meid ümbritseb, koosneb erinevatest materjalidset. Klaas, nahk, puit, plast, vill, metall jm. Mõned metallid on magnetilised, mõned materjalid võivad soojendamisel või jahutamisel muutuda, näiteks vesi.

Edasi tutvustatakse väikesele lugejale rohttaimi ja puid. Need on elusolendid, mis vajavad kasvamiseks päikest, vett ja õhku. Kuidas hakkab seeme kasvama, mis on leht ja juured, mis meelitab lillede juurde mesilasi ja teisi putukaid. Sellest saame siin lugeda. Siin on ka suursugune tammepuu ja räägitakse, kuidas oataime kasvatada.

Seejärel räägitakse meie kehast. Keha koosneb tuhandetest osadest. Neil kõigil on erinevad ülesanded. Juttu on ka meeltest, sportimisest jm.

Järgmistel lehekülgedel räägitakse valgusest, helist ja jõust ning päris lõpus veel maast ja kosmosest. Siin on Maa, Kuu, kosmos ja planeedid.

Selline väga huvitav raamat teadusest pere pisematele raamatusõpradele. Kindlasti väga huvitav sissejuhatus teadusesse ja muudesse põnevatesse asjadesse, mille teeb põnevaks ka raamatu väga põnev ülesehitus.

 

Vahvad illustratsioonid on teinud Stefano Tognetti.

 

Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad