KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Uus plaat: Charlie Puth "Nine Track Mind. Deluxe"
Uus plaat: Charlie Puth "Nine Track Mind. Deluxe" (15 detsember 2016)


Charlie Puth

“Nine Track Mind. Deluxe”

(Warner Music)

 

Alles see oli, kui selle aasta alguses sain tutvustada teile ühte väga head plaati ehk noore USA laulja-laulukirjutaja Charlie Puthi debüütalbumit „Nine Track Mind“. Nüüd on põhjust korra veel sellel albumil peatuda, sest meieni on jõudnud ka plaadi deluxe-versioon, millel veel kolm lugu juurde pandud. Kuid meenutagem.

Charlie Puth ehk Charlie Otto Puth Jr. on noor mees, kes eelmise aasta 2. detsembril sai 24-aastaseks. Ta on USA laulja-laulukirjutaja ja plaadiprodutsent.

Puth hakkas saavutama kuulsust muusikamaailmas siis, kui hakkas postitama oma lugusid You Tube’is ja on ju sellel kanalil väga-väga palju jälgijaid.

Tänaseks on Charlie Puth saavutanud kuulsust räppar Wiz Khalifa looga „See You Again“, milles lööb Charlie Puth lauljana kaasa. Lugu jõudis muusikatabelite tippu lausa 26 riigis! Laulja debüütsingel „Marvin Gaye“ koos Meghan Trainoriga oli esikohal Uus Meremaal, Iirimaal ja Inglismaal, tõusis Austraalias kohale number 4 ja oli ka USAs TOP25 hulgas.

Selles aasta jaanuaris ilmus mehe debüütalbum „Nine Track Mind“.

Charlie Puth on pärit Rumsonist, New Jerseyest. Tema isa on saksa päritolu, ema on juut. Kui Charlie oli 2-aastane poisike, siis ründas teda koer, kes poissi hammustas. Rünnak oleks võinud lõppeda surmaga, kuid õnneks Charlie pääses, vigastada sai tema parem kulm.

Juba 12aastaselt lõi ta kaasa noorte dþässansamblis ning pärast High Schooli lõppu käis ta Manhattani muusikakoolis, kus õppis dþässklaverit ning klassikalist muusikat.

Pärast seda, kui ta oli saanud stipendiumi, siis käis ta maailmakuulsas Berklee muusikakolledþis, mille lõpetas 2013. Erialaks oli selles koolis tal muusika produktsioon ja heliinseneri töö.

2009 hakkas Charlie Puth postitama You Tube’i hittlugude akustilisi kavereid. 2011 võitis ta ühe videote võistluse, mille sponsoriks oli Perez Hilton.

2011 oktoober andis Ellen DeGeneres teada, et tema firma “eleveneleven” sõlmis lepingu Charlie Puthi ja Emily Lutheriga pärast seda, kui DeGeneres oli näinud nende esituses kaverit Adele hittloost „Someone like You“. Noored tähed esitasid seda laulu ka Ellen DeGeneresi teleshow’s.

Jaanuaris 2012 olid noored tagasi samas saates ja esitasid Lady Antebellumi hittlugu „Need You Now“ ning ka Charlie Puthi enda kirjutatud lugu „Break Again“.

Puth jõudis kirjutada laule ja kõlle ka erinevatele You Tube’i tähtedele nagu Shane Dawson, Vloggeri pere, Charles Tippy ja Ricky Dillon.

2015. aasta veebruaris avaldas Puth debüütsingli „Marvin Gaye“, milles lööb kaasa ka Meghan Trainor. Lugu oli edukas nii Austraalias, Uus Meremaal, Iirimaal, Inglismaal kui ka USAs. Pärast seda Puth kirjutas ja produtseeris Wiz Khalifa loo „See You Again“, kusjuures Charlie Puth ise ka laulab selles loos. Lugu on austusavaldus varalahkunud näitleja Paul Walkerile ja seda kuuleb ka filmi „Furious 7“ heliribal. Loost sai megahitt terves maailmas.

Pärast seda produtseeris Charlie Puth ka Trey Songzi hittloo „Slow Motion“.

1.mail 2015 avaldas Puth EP „Some Type of  Love“, juunis 2015 ilmus „Nothing but Trouble“ koos Lil Wayne’iga.

Augustis 2015 avaldas Puth singlina oma loo „One Call Away“ ja nüüd siis debüütalbum „Nine Track Mind“. Sellel on näiteks lugu „We Don’t Talk Anymore“, milles lööb kaasa ka USA lauljatar ja näitlejatar Selena Gomez. Sellest peaks saama ka plaadi kolmas singel.

Märtsis alustab Puth ka plaadiga samanimelist kontsertturneed.

Debüütalbumil on kõik lood Charlie Puthi enda kirjutatud ja enamus neist on ka noore mehe enda produtseeritud.

Plaadi avalöök on “One Call Away”, mis on kaunis ballaad. Laulust kuuled kohe, et noorel lauljal on väga ilus hääl, tema kõrged noodid on puhtad ja suurepärased. Huvitav on seegi, et album algab sellise rahuliku looga, kuid selline rahulik alatoon on ju tegelikult tervel plaadil.

Teine lugu on “Dangerously”, mis on avaloost veidi tempokam. Lugu on taaskord suurepäraselt lauldud ja esitatud ning loos on palju ka suurepäraseid klahvpille.

Kolmas lugu plaadil on hittlugu “Marvin Gaye”, milles laulab ka superstaar Meghan Trainor. Selles loos on seda midagi, mis meenutab 1960ndaid aastaid, seda just tempolt ja harmooniatelt.

Järgmine lugu “Losing My Mind” on põnev lugu nii vokaalselt kui ka harmooniatelt, loos on põnevat rütmimängu ja huvitavaid süntesaatorite helisid.

Seejärel “We Don’t Talk Anymore”, lugu, mis esitatud koos Selena Gomez’iga. Oluliselt tempokam, kui kõik eelmised lood, kusjuures vahva on kuulata, et Charlie ja Selena hääled sobivad suurepäraselt kokku ja on üllatavalt sarnased.

Ilus lugu on plaadi 7. laul – “Up All Night”! Võrratu lugu. Väga hästi ja tundeküllaleslt lauldud, ja mulle on alati meeldinud kui popmuusikas kasutatakse ka klaverit!

Ka plaadi kümnes lugu “Suffer” on väga hea ja huvitav laul. Siin on midagi 1970ndate aastate soulmuusikast. Super lugu, milles on kuulda Charlie Puthi suurepäraseid kõrgeid noote ja hääles vahvat vibraatot.

Plaadi 11. laul on “As You Are”, mis esitatud koos Shy Carteriga. Lugu, milles põnevaid harmooniaid ja huvitavaid rütmilahendeid. Midagi, mis meenutab 1960/70ndate aastate muusikat.

12. laulu pealkiri on „Some Type of Love“, mis on ilus ballaad, milles ka veidi gospellikku hingamist. Charlie Puthil on tõepoolest väga hea ja võimas hääl.

Plaadi 13. lugu on Wiz Khalifa “See You Again”, milles Charlie Puth laulab ja Wiz Khalifa räpib. Ilus-ilus lugu ning vahva, et hiphop ja kaunis ballaad on omavahel kokku pandud.

Ja nüüd plaadi deluxe-versioon ja kolm lugu, mida algupärsel albumil ei ole.

14. laul on „River“ on paljudele muusikasõpradele uus avastus, sest on esimene kolmest uuel plaadiversioonil olevast loost. Lugu jätkab suurepäraselt sealt, kus „See You Again“ lõppes – ilus ja rahulik, ka siin on tunda gospellikku hõngust, kuid kübe ka džässilikumaid harmooniaid. Mulle isiklikult meeldib ka taustakoor/taustalaul.

15. laul on „Does It Feel“ ja see algab Charlie Puthi suurepärase vokaaliga, taustaks veidi klahvpillimängu ja sõrmenipse, kuid lugu hakkab liikuma ja läheb üsnagi popilikuks.

16. laul on „Nothing But Trouble (Instagram Models)“, algupäraselt Lil Wayne’i ja Charlie Puthi lugu, millest on tehtud dance remix. Ja tõepoolest, midagi ka tantsusaalidesse. Igati rütmikas ja hea minekuga lugu. Ega Charlie Puth siin palju laulda ei saagi, pigem on võetud jupike refrääni ja see kordab läbi loo, aga mõjub üsnagi hästi. Mulle tundub, et selle remiksi taga on Justin „DJ Frank E“ Franksi käsi, kes on tootnud tantsulikumaid versioone päris paljudele maailmastaaridele nagu Justin Bieber, Pitbull, Jason Derulo, Eminem, Cody Simpson, Madonna, Enrique Iglesias jpt.

 

Selline on lühidalt Charlie Puthi deluxe-versioonis debüütalbum. Suurepärane popiplaat, suurepäraselt lauldud, mitmeid väga häid lugusid, tõelisi hitte! Kindlasti selline plaat, mida kuuled hea meelega veel ja veel. 

 

Kuula:

https://lnk.to/nine-track-mind-dlx

 

Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad