KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Uus plaat: Mans Zelmerlöw "Chameleon"
Uus plaat: Mans Zelmerlöw "Chameleon" (19 detsember 2016)


Mans Zelmerlöw

„Chameleon“

(Warner Music)

 

Alles see oli, kui Eurovisioni lauluvõistluse võitis Rootsi laulja Manz Zelmerlöw. Tegelikult oli see 2015. aasta kevadel. Sama aasta suvel ilmus tema suurepärane album „Perfectly Damaged“, millest teile ka lastekas.e’s kirjutasin. Nüüd on ilmunud mehe uus album, mis kannab nime „Chameleon“.

Mans Zelmerlöw sai selle aasta 13. juunil 30. aastaseks. Ta alustas muusikaga juba koolipõlves, kui lõi kaasa koolikooris. 16. aastaselt osales ta juba muusikalis. Rootsis saavutas ta populaarsust juba 2005. aastal, kui ta osales talendisaates „Idol“. Seal jäi tema laeks viies koht.

Aasta hiljem osales ta teises teleshow’s „Let’s Dance“ ja selle Mans juba võitis. Samal aastal õnnestus tal kaasa mängida ka muusikalis „Grease“.

2007. aastal ilmus tema esimene hittsingel „Cara Mia“, millega ta lõi kaasa ka lauluvõistlusel „Melodifestivalen“, kus valitakse ka lugu, mis pääseb esindama Rootsit just Eurovisioni lauluvõistlusel. Sel aastal jäi ta kolmandale kohale, võitis The Ark, teiseks jäi Rootsi supertäht Andreas Johnson. 2007 ilmus ka Zelmerlöw debüütalbum „Stand by For...“.

Peale seda osales Zelmerlöw „Melodiefestivalen“-võistlusel ka 2009 (sel aastal jäi ta lauluga „Hope & Glory“ neljandaks, kuid kohtunikud valisid just selle loo parimaks) ning käesoleval aastal, kui ta võistluse võitis ja pääses esindama Rootsit.

2009 ilmus album „MZW“ ja 2010 „Christmas with Friends“,2010 ja 2011 juhtis Zelmerlöw õhtujuhina „Melodiefestivalen“-saadet. 2011 ilmus album „Kära vinter“ ja 2014 „Barcelona Sessions“.

Mida öelda Zemerlöw eraelu kohta? Talle meeldib jalgpall, tennis ja golf, tal on üks noorem õde. Aastail 2008-2011 oli ta suhtes Rootsi laulja ja modelli Marie Serneholtiga, kes kunagi lõi kaasa menukas bändis „A-Teens“.

Uus album „Chameleon“ (see on järjekorras laulja 7. stuudioalbum) on suurepärane popiplaat, millel kokku kümme uut lugu. On see alati selge olnud, et rootslased oskavad popmuusikat kirjutada ja esitada, täpselt sama võib ütelda ka selle plaadi kohta.

Esimen lugu kannab pealkirja „Glorious“ ja see on üsna saranane laulja Eurovisioni-lauluvõistluse võidulooga „Heroes“. Lihtne, meeldejääva refrääniga suurepärane popilugu, mis on uue albumi kolmas singel.

Teise looga „Beautiful Lie“ jätkab Mans sama liini, mis plaadi esimese looga. Jällegi võimas popilugu, kauni meloodiaga ja ägeda refrääniga. Kübe rahuklikum, kui plaadi esimene lugu oli.

Kolmas lugu on „Happyland“. Taaskord hea popilugu. Rahulikum, kui eelmised, kuid uhke refrääniga. Loo pealkiri viitab küll õnnelikule maale, kuid midagi melanhoolset on selles loos, kuigi refrääni võimsus korvab veidi seda.

Neljandas loos „Round Round“ lööb kaasa ka suurepärane Taani lauljatar Nabiha. See on väga rahulik popilugu, ja lauljate hääled sobivad suurepäraselt kokku. Palju on üsnagi müstilisi saunde.

Viies lugu kannab pealkirja „Whistleblower“ ehk „Vilepuhuja“. Algab üsna rahulikult, kuid kasvab loo arenedes ning refrään on juba igati äge popilugu. Ka siin on mitmeid vahvaid süntesaatorite saunde.

Kuues lugu on selle plaadi teine singel „Hanging On To Nothing“, jällegi väga-väga mõnus popilugu, tõeline hitt. Head meloodiad, meeldejääv harmoonia ning refrään. Popmuusikat parimal moel.

Seitsmes lugu „Renegades“ algab igati paljulubavalt ning ongi väga hea, ja rahulik popilugu. Sellele järgneb „Primal“ on veidi tempokam.

Üheksanda loo pealkiri on „Fire In The Rain“ ja see on uue albumi esiksingel. Minu arust selle plaadi üks meeldejäävamaid lugusid. Parimat poppi Rootsist, milles kübe ka rokilikumat hingamist.

Plaadi lõpeb ballaadilikum „Wrong Decision“, milles Mans tõestab, et tal on väga hea hääl ja muusikaline tunnetus. Ilus lugu, milles palju instrumente ja väga ilusaid ning põnevaid harmooniaid. Loo on kirjutanud Mans ise koos Fredrik Soneforsi ja Paddy Daltoniga. Mulle meeldib see lugu väga.

Selline see uus plaat on. Igati hea. Tõeline popiplaat. Kahju, et sedavõrd lühike.

Plaadi produtsentide hulgas on mitmeid kuulsaid tegijaid: Phil Cook, Jez Ashurst, The Family jt.

 

Kuula ka:

https://lnk.to/MZChameleon

 

 

Marko Tiidelepp

 « Eelmised nädalad