KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Uus plaat: LP ''Lost On You''
Uus plaat: LP ''Lost On You'' (27 detsember 2016)


LP

„Lost On You“

(Warner Music)

 

Esinejanime LP taga on USA pop- ja rokkmuusika laulja ning laulukirjutaja Laura Pergolizzi. Lauljatar on sündinud 1981. aastal New Yorgis, kuid kolis 6-7 aastat tagasi Los Angelesse. Teda on sageli võrreldud selliste ägedate ja omanäoliste artistidega nagu Feist ja Joan Jett, kuid ta ise on kuulanud ja nautinud ka Joni Mitchelli, the Doorsi, the Pretendersit, Nirvanat ja Jeff Buckley’d. Kõikide nende muusikat on mingil määral kuulda ka LP lugudes.

Ta on avaldanud kolm albumit ja ühe EP, kuid mulle tundub, et just see uus album ehk „Lost On You“ on toonud lauljatarile teenitud kuulsust. Laulukirjutajana on ta kirjutanud laule nii iseendale kui ka Backstreet Boysile, Hitomile, Cher Lloydile, Rihannale, Joe Walshile, Rita Orale, Leona Lewisele, Cherile ja Christina Aguilerale.

2001 ilmus tema debüütalbum „Heart-Shaped Scar“ ja 2004 ilmus teine teine album „Suburban Sprawl & Alcohol“. Need suurt populaarsust ei saavutanud, kuni 2010. aastani, kui ta oli Rihanna laulu „Cheers (Drink to That)“ üks kaasautoritest, mis tõi kuulsust ka LP’le. Selles loos on kuulda laulmas ka LP’d ennast.

LP edu laulukirjutajan jätkus. Järgmine lugu oli „Beautiful People“, mida esitas Christina Aguilera. Laul kõlas filmi „Burlesque“ heliribal.

Juuni 2011 LP laulu „Afraid to Sleep“, mida esitas saatesarja „The Voice“ finalist Vicci Martinez.

Sama aasta septembris sõlmis LP lepingu suurfirma Warner Bros. Recordsiga. Õige varsti ilmus singel „Into The Wild“, mida saab kuulata ka sellel albumil.

2012 ilmus lauljatari EP „Into the Wild: Live at EastWest Studios“, millel on viis laulu. Seejärel astus LP üles mitmel maailmakuulsal muusikagestivalil nagu SXSW, Bonnaroo, Lollapalooza jt. 2012 valiti ta esimese naisena kitarrifirma Martin Guitar saadikuks/esindajaks.

2014 ilmus tema esimene album suure plaadifirma alt ja selleks oli „Forever for Now“. Plaadi tutvustavaks singliks oli „Night Like This“, järgmine singel oli „Someday“, mis ilmus küll vaid Kanadas.

2015. aastal ilmus jälle uus singel, seekord „Muddy Waters“, mis ongi uue albumi esiksingel. Juunis 2016 sai seda kuulata ka edukas telesarjas „Orange Is The New Black“. Selle aasta novembris ilmus uue plaadi teine singel, suurepärane „Lost on You“.

Ja uue albumi juurde. Kohe alguses pean tõdema, et see on uskumatult hea plaat! Täiesti suurepärane kohe, sest LP on väga omanäoline laulja, väga omapärase hääle ja põneva esitusega artist. Võib öelda, et LP’l on võimas hääl, ja veidi ka poisilik/mehelik suhtumine muusikasse, kuid Laura kinnitab, et laspena laulis ta õle muruniidukite ja tolmuimejate, mistõttu tema hääl ongi tugev ja jõuline.

LP on ütelnud: „Esimesena saavad valmis meloodiad, pärast seda sätin paika laulutekstid. Ma ka kogun pealkirju/ideid nagu muusikalisi akorde, kuid mul on midagi lahedat, siis hakkan mõtlema muusikale ja seejärel sõnadele.“

Plaadi avalugu on eelpool mainitud „Muddy Waters“, ja see on kindlasti selle plaadi üks parimatest. Võiks öelda, et uskumatult hea lugu, mis algab põneva kooriga, ja seda võimast koori osa on võimalik kuulata läbi loo. Lugu tõuseb ja langeb nagu laine, kuid vaadake ise, mis on selle laulu pealkiri. Suurepärane meloodia, suurepärane ja võimas LP!

Teise loo pealkiri on „No Witness“, mis algab taaskord väga põnevate häältega. See on kübe popilikum kui plaadi avalugu, kuid ka siin on sellist gospeli, R&B hõngu, kuid ka rokilikumat puudutust. Taaskord selline jõuline lugu nii oma meloodialt kui ka esituselt.

Ja siis kolmas lugu – plaadi nimilugu „Lost On You“. Oi jaa, see on ikka väga hea lugu! LP’l on selles loos eriti põnev hääl ja esitus, veidi selline nasaalne, kuid kaasahaarav, ja kui sageli olete te kuulnud, et naisartist laulus vilistab? Ja muidugi, super hea refrään. Siin on koos nii poppi, rokki, folki ja veel igasugu põnevaid asju. See on väga-väga hea lugu

„Minu lemmiklugu, mis ma olen kirjutanud ja plaadistanud, on kindlasti „Lost On You“, sest see annab edasi väga täpselt neid tundeid, mida ma tundsin siis, kui seda lugu kirjutasin,“ kinnitab lauljatar ise.

Neljas lugu uuel plaadil on „Up Against Me“, see on popilikuma hingamisega, siin seda miskit, mis tuletab meelde veidi isegi Lady Gaga’d, on palju põnevaid süntesaatori saunde, mis veidi tuletavad meelde 1980ndaid aastaid.

Viiendas loos „Tightrope“ tõmbab LP veidi hoogu maha, kuid siin on taaskord poppmuusika segatud veidi rokilikuma hingamisega. Ka selles loos on palju põnevaid saunde, ja ka refrään on meeldejääv.

Kuuenda loo „Other People“ loo alguses LP vilistab, ja see on selline veidi poisilik lähenemine muusikale, kuid eks see ole ka LP eesmärk, mida ta omakorda võimendab ka oma laulu tämbriga. Vilistamist on selles loos veel, ja selles loos on midagi sellist, mis tuletab meelde Kate Bushi, Feisti, ja miks mitte isegi Björki.

Seejärel seitsmes lugu, milleks on „Into The Wild“, mis on juba veidi vanem lugu. See on taaskord selline kummaline folgi ja popmuusika segu, taaskord veidi vilistamist, ja väga põnevad laulusõnad.

Kaheksas laul „Strange“ algab taaskord väha huvitava kooriga, millele lisanduvad hüüatused ja LP. Taaskord väga omanäoline hääletämber, kuid lisaks nasaalsusele on LP hääles seda võimsust ja jõudu, seda, mis paneb kuulaja kuulama. Ka selles loos on midagi sellist, mis meenutab mulle veidi 1980ndaid aastaid, kuid keeruline on seda sõnadesse panna, mis see täpselt on. Mulle väga meeldib see taustakoor, mis laulus läbivalt on.

Eelviimane lugu plaadil on „Death Valley“, milles on veidi rokilikumat hingamist, mida võib öelda ka plaadi viimase loo „You Want It All“ kohta. Viimases on loos on midagi idamaist, midagi kosmilist ja midagi suurt ning võimast. Ma ei väsi kiitmast ka LP suurepärast ja väga omanäolist häält. See on väga uhke ja võimas lõpp sellele plaadile.

Plaat läbi, aga ma panen selle kohe uuesti mängima. Siin on seda miskit, mis puudutab kõrva, meelt ja hinge. Pean tunnistama, et minu jaoks selle aasta üks parimatest plaatidest, mida on õnnestunud kuulata ja kirjutada. Väga äge lõpp sellele muusika-aastale.

 

Kuula ka:

https://lnk.to/LPLostOnYou

 

 

Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad