KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Lina Zutaute ''Kake Make ja põgenenud kõrvad''
Uus raamat: Lina Zutaute ''Kake Make ja põgenenud kõrvad'' (28 detsember 2016)


Lina Zutaute

„Kake Make ja põgenenud kõrvad“

(Pegasus)

 

Vahel, täiesti ilma põhjuseta, ei kuulnud Kake Make äkki enam üldse, mida talle räägitakse. Ühel päeval juhtus aga uskumatu lugu. Kake Make kõrvad hüppasid nagu kokkulepitult põrandale, kargasid läbi terve köögi, võistlesid koridoris, kes on kiirem, ja lipsasid välisuksest õue – isegi tagasi ei vaadanud!
Kui sa oled uudishimulik, loe raamatust, mis edasi juhtus. Ja ära unusta igalt leheküljelt üles otsida, kus Kake Make kõrvad end peidavad!”

„Kake Make ja põgenenud kõrvad” on teine raamat väikese elavaloomulise tüdruku tegemistest.

 

Kake Make on üks väike ja vahva tüdruk, kellel on nii plusse kui ka miinuseid, kuid ta on tragi, veidi krutskeid täis ning temaga juhtub kummalisi asju.

Kake Make tegemistest on eesti keeles üks raamat juba ilmunud, seal oli mängus päkapikk, nüüd on ilmunud kaks uut raamatut.

Selles raamatus selgub, et ühel heal päeval Kake Make ei kuule enam midagi, täiesti ilma põhjuseta.

Ema on mures.

Kas see on mingi salapärane haigus? Kake Make peaks minema kõrvaarsti juurde.

Vanaema kahtlustab, et Kake Makel on kõrvad lihtsalt tolmused ja ta paneb vanni valmis.

Ainult isa ei imesta selle üle, sest ka temal kaob vahetevahel kuulmine ära. Ema nimetab isa mittekuulmist imeliku sõnaga „KASÜTLESIDMULLEMIDAGI“. No teate ju küll seda asja, kui isad mõnikord ei kuule seda, mida emad neile ütlevad, ja mulle tundub, et Kake Makel on täpselt sama probleem, ta lihtsalt ei taha osasid asju kuulda. No näiteks ei kuule tüdruk seda, kui teda sööma kutsutakse. Ema arvab, et sellisel juhul polekski Kake Makel ju kõrvu üldse vaja, millega nõustub ka tüdruk.

Ja juhtub uskumatu lugu! Kake Make kõrvad hüppavad põrandale ja põgenevad õue! Kake Make jookseb neile loomulikult järele, kuid kust neid linnakäras leida? Kake Make otsib neid igalt poolt, ta läheb isegi loomaaeda otsima, kuid ei leia.

Äkki laenaks hoopis kelleltki teiselt kõrvad?

Jäneselt? Ei, need on liiga karvased.

Elevandilt? Ei, need on liiga suured, Kake Make võiks nende abil lausa lennata.

Ahvilt? Ahv annab kõrvadega kaasa ka saba, ja seda märkaks ema kohe kindlasti, et midagi on viltu, sest kes varem väikeseid sabaga tüdrukuid on näinud.

Kake Make valab pisaraid, kui tema juurde tuleb loomaaia direktor, kes teab, kuidas tüdrukut aidata. Kas nad lähevad üheskoos otsima? Ei. Tal on hoopis teine plaan.

Mis nõu loomaaia direktor Kake Makele andis? Kas Kake Make saab oma kõrvad tagasi? Kui edasi loete, siis saate teada.

Selline vahva lugu seekordses Kake Make-raamatus, millest võib järeldada, et vanemate inimeste sõna ja sõnu peaks ikka kuulama, siis ei põgene kõrvad ära.

Vahva raamat, mis on ka raamatu autori enda poolt suurepäraselt illustreeritud, sest on ju selles raamatus pilte palju rohkem kui teksti, ja mis saab meil selle vastu olla.

 

Marko Tiidelepp

 « Eelmised nädalad