KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Uus plaat: Sabina Ddumba "Homeward Bound"
Uus plaat: Sabina Ddumba "Homeward Bound" (23 jaanuar 2017)

Sabina Ddumba

„Homeward Bound“
(Warner Music)

 

Sabina Ddumba on noor Rootsi lauljatar, kes selle aasta 23.veebruaril saab 23-aastaseks. Ta on laulja, kelle muusikas on souli, gospeli ja R&B mõjutusi.

Sabina Ddumba on laulnud tausta ka Katy Perry 2013. Aasta loos „Walking On Air“ (see ilmus Katy Perry albumil „Prism“) ning ta on teinud koostööd hip hop bändiga Looptroop Rockers, duoga Lorentz & Sakarias ning ka Adam Kanyamaga.

Lauljatari esiksingel „Scarred for Life“ ilmus 2014, teine singel „Effortless“ aasta hiljem ehk 2015. Mõlemad olid üsna edukad Rootsis.

Sabina sündis pere kaheksast lapsest kuuendana. Tema ema on pärit Ugandast, Aafrikast ja tüdruk oli 7-aastane, kui ta ema kolis lastega tagasi just Ugandasse. Sabina kuulas palju Uganda muusikat ja ka kohalikke lastejutte ning ta hakkas huvi tundma muusika, meloodia ja harmooniate vastu. Juba 10-aastaselt kirjutas ta oma esimese laulukese.

„Ma olen sündinud muusika veres,“ kinnitab Sabina. „Ma olen alati olnud muusikast huvitatud. Ma olen alati ka tantsinud ning mulle on alati meeldinud erinevad rütmid.“

14-aastaselt liitus ta gospelkooriga ning laulis koos nendega kuus aastat. Just kooris saabus selgus Sabinale, et tema kireks ongi just laulmine.

Sabina meenutab, et oma noores eas kuulas ta palju 1990ndate aastate hip hoppi ja R&B’d. MTV, ZTV ja VH1 olid tema lemmikkanalid. Ta kinnitab, et muusika, mida ta lapsena kuulas on kindlasti mõjutanud ka seda muusikat, mida ta praegu teeb.

2012 lõi ta kaasa telesaates „The X Factor Sverige“ ning samal aastal laulis ka Adam Kanyama loos „The Golden Child“. Sabina kinnitab, et koostöö Katy Perry ja Adam Kanyamaga on olnud suurepärane, kuid ta unistab, et saaks koostööd teha ka Melo, Dwele, Robert Glasperi, Zara Larssoni, Lauryn Hilli ja Talib Kweliga.

30 oktoober 2015 ilmus lauljatari uus singel „Not Too Young“ ning sellel aastal singel „Time“.

2014 on lauljatar ütelnud ühes intervjuus ajakirjale „Radar Magazine“: „Ma tahan kirjutada oma sisemistest mõtetest, kogemustest, vaadetest elule ja lapsepõlvest, kuid mõnikord tahan ma ajada lihtsalt udujuttu.“ Ta lisab, et ta suudab ja oskab laulda nii house’i, hip hoppi, souli ja ka kõike muud, vastavalt vajadusele.

Mida toob tulevik?

See on Sabina jaoks keeruline küsimus. Sabina kinnitab, et tulevikust rääkimine võib olla veidi hirmutav, kuid ta loodab, et annab kontserte terves maailmas, võib olla on tal tulevikus oma pere, seda nii kümne aasta pärast. Loomulikult soovib Sabina ka seda, et muusika olekski tema töö, see, millega teeniks raha ja elaks ilusasti ära.

 

Ja plaadist ikka ka.

Avalugu on ka plaadi esimene singel, igati hea ja kaasakiskuv popilugu „Time“, millel on vahvasti kell tiksuma pandud, praktiliselt läbi kogu loo. Kohe avaloos näitab Sabina Ddumba ennast väga hea lauljatarina, kelle hääl ja esitus panevad ennast kuulama. Ka lugu ise on hea minekuga, põneva refrääniga ning väga huvitavate saundidega.

Teine lugu on „Homeward Bound“, mis on sarnane plaadi avalooga. Selline popilugu, kuid pigem selline rahulikuma minekuga. Midagi, mis meenutab midagi, mis on pärit Aafrikast, paar sellist põnevat tausta-hüüet.

Kolmas lugu on juba tempokam popilugu „Loyal Royal“, kus on taaskord kasutatud väga põnevat taustakoori, ja ka mõned rütmilahendid ning kitarrimäng meenutavad veidi rahvamuusikat Aafrikast. Väga põnev igal juhul. Refrään jällegi väga kaasakiskuv ja meeldejääv.

Neljas lugu on „Did It For The Fame“, see erineb kolmest eelmisest loost. See on veelgi ehedam popilugu, selline lihtne ja mõnus. Pean tunnistama, et mulle Sabina hääl hakab iga looga järjest rohkem meeldima. Siin on ka kübe räpihõngu lisatud.

Viies lugu on „Kingdom Come“. Kuningriik saabub selles loos hoopis reggae-rütmidega, igati mõnusa minekuga positiivne lugu. Suvine hitt kindlasti.

Kuues lugu on plaadi esimene ballaad, mil nimeks „I Cry“, ilusa meloodiaga ja suurepärase esitusega lugu.

Seitsmes, kaheksas ja üheksas lugu ehk „Not Too Young“, „Want“, „Runaway“ ja tegelikult ka kümnes lugu „Runaway“ on head popilood. Neist viimati mainitus on veidi rohkem ka R&B hingamist.

Viimane, 11 lugu on taaskord rahulikum ja mõtisklev „Scarred For Life“, see on veel akustiline versioon. Ilus lugu, mis paneb plaadile ka ilusa punkti.

 

Kuula ka:

https://lnk.to/SabinaDdumbaHB

 

Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad