KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Steve Smallman "Rapuntsel, Rapuntsel, pese oma juukseid!"
Uus raamat: Steve Smallman "Rapuntsel, Rapuntsel, pese oma juukseid!" (14 veebruar 2017)

Steve Smallman

„Rapuntsel, Rapuntsel, pese oma juukseid!“
(Sinisukk)

 

Rapuntsel on tornis vangis ja kolm printsi üritavad teda päästa. Ta ei pese aga kunagi oma juukseid ning need on muutunud nii rasvaseks ja libedaks, et printsid ei saa mööda kiharaid torni ronida. Kes küll Rapuntsli päästab?

Õpetlik lugu mustadest ja sakris salkudest räägib sellest, kui tähtis on hoolitseda oma juuste eest.

 

Kui Sulle meeldivad muinasjutud, siis sobib Sulle ka see raamat, sest on ju see muinasjutt Rapuntslist. Teisest küljest on see ka väga õpetlik lugu kõikidele nendele lastele, kes ei taha juuste eest hoolt kanda, ei kammi ega pese neid. Raamatu kaanel on kirjas, et see on lugu juuksehooldusest.

Loo alguses saame teada, et elas kord tüdruk nimega Rapuntsel, kel olid väga pikad juuksed. Kuri nõid röövis ta ära ja pani vangi kõrgesse tornitippu, ja sellel tornil polnud ei treppi ega ust! Nõid ronib mööda Rapuntsli juukseid torni, üles-alla. Tüdruk istub üksinda tornis ja ta on väga kurb ning üksildane. Tema juuksed on nii pikad, et Rapuntsel loobub nende pesemisest ja kammimisest.

Rapuntsel laulab kurbi laule ja unistab nägusast printsist, kuid juuksed lähevad mustemaks ja mustemaks.

Printse käib kohal lausa mitu, kuid torni nad ei pääse, sest ei soovi Rapuntsli juukseid isegi puudutada, sest need on mustad. Üks printsist saab neist endale lausa täid! Veel veidi hiljem on Rapuntsli juuksed juba nii mustad, kasimatud, rokased ja rasvased, et ka nõid läheb minema.

Õnneks tuleb prints Alistair ja tema... mis tema teeb, ja mis edasi saab, sellest peate ise edasi lugema.

Raamatu lõpus on vahvaid juhiseid ja näpunäiteid lastevanematele, kuidas selle raamatu lugemist lastele veelgi huvitavamaks ja õpetlikumaks teha. Peavad vastama küsimustele ja kaasa mõtlema, kuidas teeksid nemad.

Väga lahedad pildid on joonistanud Neil Price.

 

Marko Tiidelepp

 « Eelmised nädalad