KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Ilona Bumbalauskiene "Mis see on? Loomad"
Uus raamat: Ilona Bumbalauskiene "Mis see on? Loomad" (8 mai 2017)


Ilona Bumblauskiene

„Mis see on? Loomad“

(Ajakirjade Kirjastus)

 

On loomulik, et sinu laps tunneb maailma vastu huvi. Sinu kodus, nagu ka selles raamatus, elab väike MIS-SEE-ON. Ta haarab, viskab, põrgatab, hammustab, puudutab, nuusutab ja maitseb kõike ümbritsevat.
„Mis see on?” raamatusarja eesmärk on aidata kujutlusvõimel lennata, arendada lapse sõnavara, rikastada teadmisi. Toredad joonistused aitavad meeles pidada kuju ja värvi, lühikesed tekstid edastavad kõige tähtsamat infot. Iga lehekülg selles raamatus rõõmustab su last.
Südamlikku ja arendavat ühist aega sinu väikese MIS-SEE-ON-iga!

 

Eesti keeles on ilmunud neli hiiglama vahvat ja ilusat raamatut, mis mõeldud pere kõige väiksematele raamatusõpradele. Need on pappraamatud, mistõttu peavad need ka väikese lugeja käes hiiglama hästi vastu, raamatus on lühikesed ja selgesti arusaadavad tekstid, pildid on suured, värviküllased ja lapsesõbralikud ning hästi armsad.

 

„Mis see on? Loomad“

 

Selles raamatukeses leiame palju vahvaid loomi. Pardikese, kes on kerge nagu udusulg, kollane nagu võilill, temaga on võimalik pladistada koos lompides ja pardike teeb prääks-prääks. Teisel pildil on viljakõrre otsa roninud pisike hiireke. Ta on väike ja vallatu ja teeb piiks. Kolmas loom selles raamatus on lehm, kes ammub vaikselt ammuu, kuid ta sööb ka rohtu ja annab piima. Kes hüppan neljandal pildil? Roheline hernes? Ei see on konn, kes teeb krooks. Edasi saab väike lugeja tuttavaks veel orava, põrsa, kassi koera, siili ja koheva ning ilusa lambaga.

 

„Mis see on? Käsitöö“

 

Selles raamatukeses saab väike lugeja tuttavaks igasugu vahvate asjadega, millega saab teha käsitööd, kirjutada, joonistada, maalida.

Pliiatsiteritajaga saab pliiatsi teravaks. Terava pliiatsiga saab joonistada, näiteks liblika. Kääridega on võimalik kõigata paberit, kriitidega on võimalik joonistada värvilisi pilte. Pintsel on väga pehme ja tehtud karvadest. Pintsli saab panna vette, seejärel värvi sisse ning maalida. Lõbus võib olla ka paber, sest seda on võimalik voltida ja rebida. Head abimehed on ka liim, mis hoiab asju koos ning kustukumm, mis kustutab asju. Plastiliinist on võimalik mudida sõrmede vahel igasugu vahvaid asju. Lõpuks võib kõik need vahvad asjad pannna seljakotti, seljakoti panna selga ja minna külla.

 

„Mis see on? Taimed“

 

Selles raamatukeses saab väike lugeja tuttavaks igasugu taimedega, lilledega, osad  neist on söödavad, osad lõhnavad hästi.

Esimene neist taimedest on roos, mis võib ka torgata. Arvatavasti roos ka punastab, sest äkki ta häbeneb oma teravaid okkaid. Rohelise hernekauna sees on palju väikesi ümmargusi vendasid, kes on nende isa? Arbuus on hiiglama raske, kuid ka väga maitsev. Karikakar on ilus lill, mille valged õielehed võbelevad.

Kellel on selline uhke kübar? See on ju puravik. Mis punane süda see on? See on maasikas, mis samuti väga maitsev. Mis on see vahva pall? See on õun.

Milliseid maiustusi andsid raamatusse jänesed? Loomulikult on need ju porgandid.

Mis õhupallid seal puu otsas on? Pisikesed õhupallid? Need on hoopis kirsid.

Viimasel pildil magab kastanimuna, mida on võimalik liigutada siia-sinna.

 

„Mis see on? Mänguasjad“

 

Selles raamatukeses õpib väike lugeja tundma igasugu vahvaid mänguasju. Kui tuulevurri peale puhuda, siis hakkab see pöörlema viuh! Lahe on sõita ka hobuse seljas, kiikhobuse seljas. Paljudele meeldib seebimulle puhuda ja mõnikord ka rahakassasse münte panna. Paljudele lastele on suureks lemmikuks jalgratas, kuid ka ratastega part nööri otsas on vahva. Väike lugeja saab selles raamatus tuttavaks veel ka palli, raamatu, ehitusklotside ja kaisukaruga. Kui kaisukaru on kaisus, siis võib silmad kinni panna ja magama jääda. Head ööd kõigile.

 

Väga lahedad ja suured ning lapsesõbralikud pildid on joonistanud Marija Smirnovaite.

 

Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad