KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Warren Elsmore ''Klotsidest autod ja veoautod. 40 nutikat ja loomingulist ideed LEGO klotsidest''
Uus raamat: Warren Elsmore ''Klotsidest autod ja veoautod. 40 nutikat ja loomingulist ideed LEGO klotsidest'' (27 mai 2017)


Warren Elsmore

„Klotsidest autod ja veoautod. 40 nutikat ja loomingulist ideed LEGO klotsidet“

(Tänapäev)

 

"Klotsidest autod ja veoautod" on ainulaadne kogu toredaid sõidukimudeleid, mida saab ehitada levinumatest LEGO klotsidest. LEGO klassikalistes komplektides leiduvatest klotsidest on võimalik ehitada terve garaažitäis erinevaid sõidukeid. Paljud neist projektidest kaasavad vähem kui 100 klotsi ja käesolev raamat annab juba seisma jäänud klotsidele täiesti uue elu.

Raamatus leidub 40 uut mudelit ja sammsammulised juhised igaühe jaoks neist.

 

See on nüüd küll üks ilmatuma vahva raamat kõikidele nendele lastele, kellele meeldib LEGO klotsidega ehitada ja meisterdada. Mul on tunne, et selliseid lapsi on tegelikult ikka päris palju. Minu lapsepõlves siinmail LEGO klotse ei olnud, kuid olid ühed teised klotsid, need olid pärit Ida-Saksamaalt ja kandsid nime PEBE, ja ütleme nii, et ka nendega oli üsna lahe mängida. Nüüd on LEGO Eestimaal ilusasti olemas, mistõttu on ilmatuma lahe leida ka selline raamat, mis annab vahvaid ideid väikesele meistrimehele, kui tal hakkavad omad ideed otsa saama.


Warren Elsmore tõdeb raamatu alguses, et selle raamatu jaoks ammutas nende meeskond inspiratsiooni LEGO Classic seeria komplektidest. Autor lisab, et osade asjade kokku panemiseks võib vaja minna mitut Classicu komplekti. Oluline on ka see, et meisterdamist tuleks nautida. Just täpselt nii, see ongi õige suhtumine.


Esimene auto, mida raamatu abiga on võimalik hakata ehitama, on kiirendusauto. Iga auto juures on kirjas ka väike jutuke, mis auto see selline on. Näiteks kiirendusauto – kiirendusautode võidusõit on populaarne kogu maailmas. Selle asemel, et mööda ringrada sõita, võistlevad autod sirgel rajal. Kuigi selliseid autosid on väga erineva suuruse ja kujuga, on eesmärk olla kõige kiirem.

Seejärel antakse ülevaade klotsidest ja muudest vidinatest, mida antud auto ehitamiseks vaja läheb, need on kirjas lausa koguseliselt, sest nii on lihtsam klotsid valmis panna. Ja algabki ehitamine. Sul on ees väga täpsed joonised, mille järgi on üsna lihtne kiirendusauto kokku panna.

Teine auto on monster auto. Need on tegelikult veokid, millel on ülisuured rehvid ning väga hea vedrustus. Neid kasutatakse peamiselt meelelahutuses, kus juhid saavad lustida, lõhkudes rahvahulga ees tonnide kaupa autosid. Taaskord ülevaade klotsidest ja muudest detailidest, mida läheb vaja ning joonised, kuidas monster autot ehitada.

Edasi tuleb veel mitmeid autosid: prügiauto, sadulveok, järelhaagis, kabriolett, teisaldusauto, koolibuss, Volkswageni minibuss, kahveltõstuk, kraanaauto, sportauto, laadur-ekskavaator, lumesahk, seguauto, tuletõrjeauto, politseiauto, võidusõiduauto, treiler, ATV, Rolls-Royce, paakauto, traktor, buldooser, kallurauto, Ford mudel T, korvtõstuk, miniauto, MINI Cooper, takso, tuk-tuk, Volkswagen Beetle, uunikum, isegi lendav auto, kart, väga lahe kuukulgur, kahekordne buss, jäätiseauto, maastur ja Hummer.

Kui Sul on kodus väga palju LEGO klotse, siis õnnestub Sul selle raamatu abiga kokku panna üks hiiglama vägev autopark.


Väga-väga vahva raamat, mille abiga jätkub nokistemist ikka päris mitmeks päevaks.

 

Marko Tiidelepp

 « Eelmised nädalad