KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Jane Patience, John Patience "Imeline Kessevelon"
Uus raamat: Jane Patience, John Patience "Imeline Kessevelon" (25 juuli 2017)


Jane Patience, John Parience

„Imeline Kessevelon“

(Hea Lugu)

 

Vikerkaarekülas paksu metsa sees elavad päkapikud. Nende kodud on puuõõntes ja juurte vahel. Ühel päeval leiab Karvajalg koopast imelise siiruviirulise kivi, mille ta veeretab külaplatsile. See on aga hoopis muna, millest koorub imeline olevus – Kessevelon –, kes hakkab pidama Karvajalga oma emaks. 

Südamlik lugu imekaunite piltidega nii suurtele kui väikestele muinasjutumaiatele lugejatele. 

 

Kallis muinasjutusõber, on ilmunud kolmas raamat, mis jutustab Sulle Vikerkaareküla päkapikkudest ja nende juhtumistest. Kaks esimest raamatut olid „Savipoti-Tobi soovikaev“ ja „Karvajala tore mõte“.

Oleme tagasi Vikerkaarekülas, mis asub vikerkaare otsas, sügaval metsas. See on tilluke võluküla, mis muutub inimsilmale nähtavaks siis, kui taevas on vikerkaar. Sul tuleb vaid vikerkaare otsa jõuda, et külakest näha. Vikerkaareküla päkapikud on rõõmsameelne toimekas rahvas. Külas juhtub põnevaid ja huvitavaid asju ja keegi ei tunne kunagi igavust. Ja uskuge mind, ka seekordses loos juhtub igasugu põnevaid asju.

Ka seekordse muinasjutu peategelaseks on päkapikk, kel nimeks Karvajalg. Kui raamatu lahedaid illustratsioone vaadata, siis tundub mulle, et ta on üsna noor päkapikk. Karvajalg oli käinud külas oma sõbral öökullil. Nüüd oli ta sõbra juurest edasi lonkinud ja märganud laiku mäeküljel. Karvajalg polnud seda varem märganud ja ta läks seda uurima. Selgus, et see oli koobas. Koopa keskel oli suur kivi, mis oli kaetud paljudest erkastest värvidest moodustunud imetabase siiruviirulise mustriga. See oli kõige ilusam asi, mida Karvajalg eales oli näinud.

Päkapikkudele meeldivad kalliskivid, mistõttu otsusta Karvajalg, et peab selle kivi koju saama. See oli üsnagi raske ettevõtmine, sest kivi oli raske, kuid lõpuks õnnestub Karvajalal kivi külaplatsi keskele veeretada. Kivi meeldis kõikidele päkapikkudele, kuid ühel päeval katsus Karvajalg kivi ja imestas, miks on see nii soe, lisaks tundis ta, et ta kivi sisemuses… Mida Karvajalg tundis? Mis kiviga juhtuma hakkab? Nendele küsimustele saad vastuse, kui raamatut ilusasti edasi loed.

Selles muinasjutus saad Sa tuttavaks imelise olevusega, kellele pannakse nimeks Kessevelon. Miks just selline kummaline nimi? Kus Kessevelon elab? Mis seob teda Karvajalaga? Muinasjutu lõpus kohtud veel kahe imelise olevusega, kes on lähedalt seotud Kesseveloniga.

Selline ilus ja armas muinasjutt on see lugu. Raamat, milles on võrratud John Patience’i illustratsioonid. Lastel on raamatut lihtne lugeda, kuid üks asi on selle raamatuga küll – võiks ju olla see muinasjutt palju pikem J

Huvitav, kas varsti ilmub ka neljas raamat, mis pajatab Vikerkaareküla päkapikkudest?

 

Marko Tiidelepp

 « Eelmised nädalad