KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Imogen Williams, Ellen Bailey "Minu raamat. Minu elu, minu stiil, minu unistused"
Uus raamat: Imogen Williams, Ellen Bailey "Minu raamat. Minu elu, minu stiil, minu unistused" (3 august 2017)

Imogen Williams, Ellen Bailey

„Minu raamat. Minu elu, minu stiil, minu unistused“

(Tänapäev)

 

See on täiega sinu raamat! Täida see oma kõige põnevamate mõtete, läbini sinuliku stiili ja kõige meeletumate unistustega – sellest saab kaunis päevik, mis jääb igaveseks sulle mälestuseks. Haara pliiats ja tee see raamat enda omaks, sama vapustavaks ja eriliseks kui sa ise oled!

 

See on väga vahva raamat kõikidele tüdrukutele. Raamat, millest saab ju tegelikult sinu enda raamat, sinu päevik, sinu päevaraamat.

 

Raamatu sissejuhatuses ongi öeldud, et see raamat on loodud just sinu jaoks. Siit leiad terve hulga küsimustikke ja teste, küllaga kasulikke nõkse ja nõuandeid ning seda, millest unistada. Siin on piisavalt ruumi, et enda kohta kõik kirja panna, et tulevikus sellele tagasi vaadata ja meenutada. … sellest saab tõepoolest läbi ja lõhki raamat, mis on üleni sinust…

 

Raamat algab sellega, et saad kirja panna oma nime, kui vana sa oled, oma sünnipäeva ja sünnikoha, oma tähemärgi ja elukoha, vanemate nimed, parima sõbra nime, oma lemmiksaate, lemmikvärvi, lemmiklooma jpm.

Raamatusse on pikitud lahedalt mitmeid vahvaid mõtteterasid/motosid, mis lahterdavad raamatu omamoodi osadeks.

Esimene osa/mõte raamatus on „Unista suurelt, sära eredalt!“ Siin saad kirja panna oma kõige meeletumad unistused. Kus tahad suureks kasvades elada, mida tahad pärast kooli lõpetamist teha, kuhu tahaksid vaheajal sõita, milline on sinu unistuste amet. Seejärel saad kirja panna selle, millest räägiks raamat, mida sa endast kirjutaksid. Sul on võimalus joonistada siia ka oma raamatu esikaane pilt. Edasi saad kirja panna ihaldatud moehitid, kujundada vahvaid kotte, saad arutleda, milline on sinu stiil. Edasi tuleb väga lahe unenägude päevik. Seejärel test sulle ja sinu sõbrale, ihaldatud ilutooted, saad kujundada küünelakipudeleid.

 

Teine osa/mõte on „Vaata üles tähtede poole ja järgi oma unistusi!“ Selles osas saad esimesena kirja panna kõik sind inspireerivad (innustavad) inimesed. Paned kirja inimese nime ja selle, miks ta sind innustab. Seejärel saad olla sisekujundaja, sul on võimalus ka lõõgustada ja kirja panna oma täiuslik sünnipäev. Siin on ka terve lehekülg patuste naudingute jaoks – alustades moosisest muusikast ja lõpetades šokolaadiküpsistega. Sünnipäevast oli sul võimalus kirjutada, nüüd tuleb ka pidžaamapidu, lisaks saad kujundada huulepulkasid.

 

Kolmas osa/mõte on „Ole tugev, ole vapper, ole lahke!“ See osa algab ilusa lillemustriga, mille võid ära värvida. Edasi lehekülg sinu stiili kohta – saad kirja panna kõik ideed, kuidas saaksid oma garderoobi värskendada või teha nimekiri asjadest, mida tahaksid osta. Seejärel kujunda parfüümipudeleid, pane kirja kõik oma lemmikkuulsused, alustades vlogijatest, lõpetades filmitähtedega – selle lehekülje nimi on muideks fänniklubi. Kuidas on sul lood raamatutega? Nüüd saad kirja panna kõik oma lemmikraamatud, miks sa seda raamatut armastad, millise hinde sellele annad. Edasi tuleb huvitav ülevaade isiksuse saladustest: magamisasendid, sõrmede pikkus, käekiri, kehakeel. Millised on sinu unistuste ametid? Siin on ka vahva horoskoop ehk tähtedesse on kirjutatud. On ka test – täiuslik õhtu. Seejärel on aeg intervjuuks, mitte iseendaga, vaid oma pereliikme või sõbraga. Ja veel – päev sinu elus, sünnipäevasoovide nimekiri, disainida saad stiilseid kingi.

 

Neljas osa/mõte on „Sa oled ainulaadne“. See osa algab leheküljega, kuhu saad kirja panna kõik, mida sa armastad. Värvida saad uhkeid lipsukesi, millised on sinu lemmikfilmid, milline on sinu oivaline nädal, täiuslik pidu, mis on hädavajalik suvel?

 

Viies osa/mõte on „Jää alati iseendaks“. Pane kirja oma saladused, milline võiks olla vahva vaheaeg, millised on sinu meigistiilid?

Kuues osa/mõte on „Sa oled alati ilus!“ Pane kirja täiuslikud musalistid – peoks, lõõgastumiseks, moosised lood, filmilaulud, tundelised lood. Edasi väikesi nõuaandeid, mida sõpradega peale hakata.

 

Seitsmes osa/mõte on „Vikerkaart näed vaid siis, kui vihma sajab“. Milline on sinu unistuste puhkusepäev, millised on sinu karjäärivalikud, millised on asjad, mis teevad sind õnnelikuks?

Kaheksas osa/mõte on „Anna kellelegi põhjust naeratada!“ Selle osa alguses värvi ära need ahvatlevad koogikesed. Pane kirja nüüd ja kohe – kus sa istud, mida näed, kas tunned mingit lõhna, kas sa sööd midagi, milline on ilm jne. Millised on sinu suurimad saavutused, pane kirja totakad koolilood, värvi ära fotoaparaadid.

 

Üheksas osa/mõte on „Tee oma unistused teoks!“ Alusta liblikate värvimisega, joonista oma meigisari.

Kümnes osa/mõte on „Ära anna kunagi alla!“ See osa algab kasulike näpunäidetega, mis aitavad sul rõõmsat meelt säilitada. Kahel küljel saad kirja panna laheda nädalalõpu, kuid ka mõnusad talveasjad, oma tunded erinevatel päevadel ja kellaaegadel, saad täita ka kooliküsitlust.

 

11. osa/mõte on „Ära raiska ühtegi hetke!“ See algab sinu lemmiklaulude nimekirjaga, pane kirja laul ja esitaja. Edasi tehakse sulle ettepanek teha sel aastal iga kuu üks heategu ja saad need siin ka kirja panna. Raamatu lõpus on veel kaks külge täiuslikule koolipäevale ja värvimiseks kaunis kimp lilli.

Selline igati äge raamat on see „Minu raamat“. Tegevust jätkub sellega üsna pikaks ajaks ja ma olen kindel, kui saad raamatu valmis, siis kümne, kahekümne aasta pärast on seda vahva vaadata.

 

Raamatu on lahedalt illustreerinud Chellie Carroll.

 

Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad