KNUPS - 9-15 aastastele » Loodus

Loodus: Uus: "Õppekaardid. Kus elavad loomad"
Uus: "Õppekaardid. Kus elavad loomad" (31 oktoober 2017)


„Õppekaardid. Kus elavad loomad?“

(Dada AD)

 

Kus elab sipelgas, kus jääkaru? Kus aga pääsuke ja siil? Pakk sisaldab 15 tugevat pappkaarti 30 pildiga, millest saab moodustada kolmeosalise pusle. Avasta kümne vahva looma põnevad elupaigad!

Kolmeosalise tervikpildi saab kokku panna kaarte ümbritseva värviriba järgi. Lapsele saab seletada, kus elavad pääsukesed, sipelgad, kotkad, mesilased, mutid, pingviinid, jääkarud, kalad, oravad, siilid.

Ühe kaardi formaat 74x125 mm, ümardatud nurkadega, tervikpildi suurus 223x125 mm.

 

Need on igati vahvad ja huvitavad õppekaardid, mis sobivad vanusele 2+. Vahvas kaardipakis on 15 tugevat pappkaarti 30 pildiga, millest saab moodustada kolmeosalise pusle. Nii on pere väiksematel vahva võimalus avastada kümne looma elupaigad.

Nii on nendel kaartidel kotkas, kes istub pesas, kus kolmest munast on koorunud ka üks kotkapoeg. Kaks muna on veel koorumata. On näha, kuidas üks linnuvanematest toob noka otsas linnupojale ussikese.

Siin on pingviinid – ema, isa ja nende pojuke pesas. Pingiviinilapsele tuuakse söögiks kala.

On ka suitsupääsukesed. Siin on kolm pääsukesepojukets, kes ootavad nokad pärani lahti süüa. Juba tuuaksegi nedele ussikene.

Kaartidel on ka sipelgapesa, mille ümber toimetab neli sipelgat. Pakis on ka vahva pilt siilidest. Näib, et siililaps on urus ja siiliema või siiliisa on toomas maitsvat õuna. Pilt paistab olevat öine, sest puude ladvus lendab ka öökull.

Jääkaru jäisest koopast on väljunud jääkarupoeg, kelle juurde tuleb üks vanematest, kala suus. See tuuakse vist jääkarupojale.

Siin on ka vahva pilt muttidest. Siin on näha muttide maa-alust urgu, kus on viis mutti, kuues mutt on pistnud pea maapinnale, et õhku hingata. Pildil on ka vihmauss ja üks põrnikas ning liblikas.

Kes meil veel kaartidel toimetavad? Siin on mesilased ja mesilastaru, on kaks oravat, kes puuoksal istudes oamavahel tammetõru jagavad, on ookean või meri, milles ujuvad värviküllased kalad ja toimetab üks krabi.

„Õppekaardid. Kus elavad loomad?“ on vahvad ja ilusad kaardid, need on värviküllased ja rõõmsameelsed, mille abil on võimalik õpetada lapsel jutustama, mida ta piltidel näeb, mis piltidel toimub. Lisaks veel käeline tegevus, sest lapsel on võimalik kolmest kaardist moodustada üks pilt.

 

Marko Tiidelepp

 

 « Eelmised nädalad