Loe, kuula, nuputa » Liiklusohutus

Liiklusohutus: Raudtee ületamine
Raudtee ületamine (14 jaanuar 2011)
Raudtee ületamine

Selles tükis vaatame kõigepealt pildile. Siin on rong, jalgrattur ja buss. Raudteel on ees tõkkepuud ja foori keelavad tuled põlevad.

 

Mis Sa arvad, kas jalgrattur tohib siin pildil üle raudtee minna? Muidugi mitte, sest tõkkepuu ja keelav foorituli kehtivad nii autodele kui ka jalgratturitele (aga ka jalakäijaile!).

 

Kui rong on mööda sõitnud, siis see ei anna veel luba üle minna. Tuleb oodata, kuni nii foori keelav punane tuli ära kustub kui ka tõkkepuu üles tõstetakse.

 

Väljaspool ülesõidukohta tohib jalgrattur raudteed ületada vaid seal, kus see on lubatud jalakäijatele. Selleks tuleb jalgratta pealt maha tulla ja seda käekõrval lükata.

 

Mõnes kohas ei ole raudtee ületamise kohas foori ja tõkkepuud. Kui foor ja tõkkepuu puuduvad, siis tuleb üle raudtee minekuks kõigepealt peatuda umbes 10 meetri kaugusel esimesest rööpast. Tuleb hoolega vaadata ja kuulata, et ega rongi ei tule. Kui rongi ja muud raudteesõidukit tulemas ei ole, siis tuleb raudtee ületada viivituseta. Joosta ei tohi.

 

Jalgrattaga raudteed ületades tuleb veel vaadata, mis seisundis on teekate - ega rööpad ratast pikali ei kisu? Paljudes kohtades on targem jalgratta pealt maha ronida ja üle raudtee minna ratast käe kõrval lükates.

 

Raudteed ei tohi ületada siis kui:

  • Fooris põleb punane tuli, ükskõik kas tõkkepuu on lahti või kinni (tõkkepuu võib ju ka rikkis olla!)
  • Sulguva, suletud või avaneva tõkkepuu korral, sõltumata foorituledest.
  • Reguleerija keelava märguande korral (sest võib-olla on seal mingi oht, mida Sul on raske näha).
  • Kui võib juhtuda, et Sina või keegi teine peab selle pärast rööbastel seisma jääma (rööbastel ei tohi kunagi seisma jääda!)

 
Kui Sa sõidad ratta asemel mopeediga, siis jälgi täpselt samu reegleid!

 

 

Mõnusat liiklemist!
Sebra & Maanteeameti Liiklusohutus« Eelmised nädalad