Jutt

Maia lood (11 oktoober 2007)

 

 

 

 

Maia lood

 

Septembri keskel ilmus kirjastuselt "Päike ja Pilv" väikelasteraamat "Maia lood". Raamatu autor on Kertu Saks ja pildid on joonistanud Airi Luik.

 

Suureformaadiline, rohkete värviliste piltidega raamat on mõeldud ettelugemiseks lastele vanuses üks kuni viis aastat ning koosneb jutukestest, mille peategelaseks on peagi nelja-aastaseks saav Maia.

 

Lugude ainest on autor saanud oma lastest ning lood peaks pakkuma äratundmisrõõmu nii väikestele kui suurtele, kuna räägivad just tänase päeva põnnide lapsepõlvest.

 

Raamat on üks 2006. aasta lõpul "Päikese ja Pilve" ning Kultuuriministeeriumi korraldatud konkursil Põlvepikuraamat äramärgitud töödest. Põlvepikuraamatu konkurss on väikestele lastele vaatamiseks-ettelugemiseks andnud seni kolm raamatut: lisaks „Maia lugudele“ on juba ilmunud päris pisikestele mõeldud „Hei, Otto!“ ja „Öö lugu“. Peatselt on trükikojast saabumas eesti- ja võrukeelne loomalugu „Suur must koer. Suur must pini“ ning enne aasta lõppu peaks poodidesse jõudma veel kolm konkursiraamatut.« Vaata teisi