KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Plaaditutvustus: Vanessa Hudgens “Identified”
Plaaditutvustus: Vanessa Hudgens “Identified” (25 veebruar 2009)

Plaaditutvustus

Vanessa Hudgens  “Identified”


(EMI)

Tekst: Marko Tiidelepp

Vanessa Hudgens on üks igati ilus tüdruk, sümpaatne näitlejatar ja väga hea lauljatar. Ta saab selle aasta 14. detsembril alles 21aastaseks, kuid alustas näitlemisega juba 6 aastat tagasi.

Laiema publiku teadvusesse jõudis ta Disney kompanii filmisarjaga “High School Musical”. Vanessa on see tüdruk, kes kehastab Gabriella Montezi. Teate ju küll:)

2006aastal ilmus tema debüütalbum “V”, nüüd siis teine sooloplaat, mis ilmus USAs juba eelmise aasta suvel. Euroopas nägi see ilmavalgust alles selle aasta veebruari keskpaigas.

Ülitugevate produtsentide ja laulukirjutajate (nt Dr Luke ehk Lukasz Gorrwald, kes varem teinud koostööd Britney Spearsi, Kelly Clarksoni, Kelise, Leona Lewise, Pinki, Katy Perry, Bakckstreet Boysi, Sugababesi, Carlos Santana ja paljude teistega ning Christopher Rojas, kes on teinud varem koostööd Jessica Simpsoni, Delta Goodremi, Tiffany Evansi, Teddy Geigeriga) käe all valminud album on ülikõva plaat. Võib öelda, et see on popiplaat, kuid me ei eksi, kui lahterdada seda R&B plaadiks. Igal juhul leiab siit väga lahedaid helilisi lahendusi, mõned neist oleks justkui elektropopist võetud, kuid siis lisanduvad hiphopi rütmid, veidi räppi ja muusikamoos saab igati isuäratav.

Ei saa ka mitte midagi ette heita Vanessa häälele, sest ühtlaselt tugev on ta nii ülemiste kui ka alumiste nootidega, ja nagu ma alguses ütlesin, näeb ta lisaks kõigele ka väga ilus välja.

Ja seda ka, et nt The New York Timesi muusikakriitikud on arvanud, et laul “Gone With The Wind” on seni parim Vanessa senilauldud lauludest – selles loos on tema hääl kõige parem. Ma ei hakka keerutama, sest rahulik ballaad, milles lahedad klaverikäigud, meeldib ka mulle.

Vanessa – igati tubli neidis!« Eelmised nädalad