KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Alesha Dixon “The Alesha Show”
Lisatud ka VIDEO!
Alesha Dixon “The Alesha Show”
Lisatud ka VIDEO!
(1 märts 2009)

Plaaditutvustus

Alesha Dixon “The Alesha Show”


(Warner)

Tekst: Marko Tiidelepp

Brittidel oli aastail 1999-2005 üks igati korralik tüdrukutebänd Mis-Teeq. Nende hittlood “All I Want” ja “Scandalous” jõudsid briti singlimüügitabelis teisele kohale. Kvartett lõpetas tegevuse 2005, kuid üks neljast ehk Alesha Dixon otsustas soolokarjääriga proovida.

Üsna palju aitas Alesha menule Suurbritannias kaasa see, kui ta 2007aasta detsembris tantsusaate “Strictly Come Dancing” (see on siis analoog meie “Tantsud tähtedega”) võitjaks krooniti.

Kuna populaarsus oli garanteeritud, siis oli väga õige aeg hakata mõtlema soolokarjääri peale veelgi tõsisemalt. 2008aastal jõudis briti edetabeli viiendale kohale tema singel “The Boy Does Nothing”. Lugu oli TOP40 hulgas üle kolme kuu!!! Selline omamoodi svingilik ja mambolik lugu on tuntuks mängitud muideks ka meie kohalikes raadiojaamades. Ah jaa, selle laulu video tegi filmi “Moulin Rouge” peakunstnik!

Ja nii jõutigi eelmise aasta novembris Alesha debüütplaadini “The Alesha Show” ja see on tõepoolest show – särav ja muusikaliselt kirju. Kui plaati ühtede raamide vahele suruda, siis peaks lahterdama selle popiplaadiks, kuid saunde ja stiile on erinevaid. Kuulamist on siin nii noorele kui ka vanemale muusikasõbrale, sest päris mitmed laulu saundid ja harmooniad meenutavad mulle nii 60ndaid kui ka 70ndaid aastaid.

Loomulikult leiab plaadilt ka Alesha uue singli, rahuliku ja armsa “Breathe Slow”, mis veebruari keskel tõusis briti muusikatabeli kolmandale kohale!

Mulle igal juhul meeldib Alesha!


Vaata Alesha videot “The Boy Does Nothing”siit!


« Eelmised nädalad