KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Empire of the Sun “Walking On A Dream”
Vaata ka VIDEOT!
Empire of the Sun “Walking On A Dream”
Vaata ka VIDEOT!
(5 märts 2009)

Plaaditutvustus

Empire of the Sun “Walking On A Dream”


(EMI)

Tekst: Marko Tiidelepp

Viimasel ajal olen ma üha rohkem ja rohkem hämmingus. Nimelt, lugedes eesti muusikakriitikute plaadiarvustusi ja artikleid kontsertidest, tundub mulle justkui oleksin ma kuulanud hoopis teist plaati või vaadanud teist kontserti. Kriitikud on väga-väga kriitilised, sapised, tigedad – ma ei teagi, mis tunded neid veel valdavad. Lugesin sellegi plaadi arvustust Eesti Ekspressist ja pean taas kord nentima, et pole muusikakriitiku arvamusega nõus, mistõttu loodan, et Knupsi lugeja ei võta mind kui muusikakriitikut vaid kui muusikasõpra. Las siis kriitikud nurisevad ja irisevad, mina püüan muusikat kuulata ja leida neid positiivseid noote ja mõtteid, mida mõni laulja või bänd püüab edasi anda.

Empire of the Sun on Austraalia duo, mis tuli kokku 2007aastal ning muusikalistest suundadest lähtudes saab neid pidada psühhedeelilise roki electro-popi esindajateks. Pigem toonitaksin seda viimast või veelgi lihtsam – tegemist on ühe igati hea ja uue popduoga, mis mulle isiklikult väga meeldib, sest mulle meeldivad meeldejäävad meloodiad, kuid ka julgus katsetada uute saundidega ja oskus ka vanematest aastakümnetest huvitavaid asju tänapäeva üle tuua – seda kõike ometi ju Empire of The Sun teeb. Kas on võimalik neile seda popmuusika lihtsust ja electro-popi võlu ette heita? Minu arust mitte.

Kuttide lahedad kostüümid ja esinemisoskus tulevad esile just nende videotes, kostüümid on pärit maailma erinevast paikadest nagu Šanghai ja Mehhiko. Ka plaadiümbrisel on neid vingeid rõivaid näha –omamoodi rõhutavad needki psühhedeelilisust.

Duo taga seisavad kaks lahedat tüüpi: laulja Luke Steele – teda peetakse ka nn indie-meheks, sest on varem olnud alternatiivroki bändis The Sleepy Jackson ja muusik ning produtsent Nick Littlemore, kes on varem teinud tööd koos tantsulikku mussi viljeleva Pnau’ga ja art-rock-punk-dance bändiga Teenager. Luke on muideks päris vägagi musikaalsest perekonnast, sest tema õde Katy laulab indie-rokk pundis Little Birdy ja vennas Jake, kes oli samuti ansamblis The Sleepy Jackson, mängib nüüd trumme Injured Ninja.

Bändi esiksingel, ülikõva popilugu “Walking On A Dream” ilmus eelmise aasta augustis ja sellel võttis üsna kaua aega, et tõusta Austraalia TOP 10 hulka. Ometigi seda ta tegi ja miks siis ei pidanuks? – see on laul, milles on omamoodi õhulisust, lahedaid süntesaatori saunde ja ülilahe refrään (Luke Steele’i falsett on päris kõva sõna). Ka laulu video, mis filmiti Šanghais, Hiinas on vaatamist väärt.

Teine singel “We Are The People” on väheke rokilikum, kuid ikkagi popilugu, milles on kuulda lahedat naturaalkitarri saunde (tänapäeval ei saa kunagi päris kindel olla, kas see ikka on päris kitarr, kuid mulle tundub, et on) ja nii nagu esiksinglis on siingi väga hea meloodiaga refrään, mis kergelt meelde jääb ja kuulajat kummitama hakkab. Sellelegi laulule tegi duo ka laheda video, mis seekord filmiti Mehhikos.

Mulle isiklikult meeldib veel ka laul “Country” – tegelikult pigem siis instrumentaalpala, omamoodi kosmosemuusika, kuid samas väga maa-lähedane, kus kõrv tabab ära veidi sellist maailmamuusika saundi ja helisid. Põnevaid muusikalisi rännakuid pakuvad ka teised plaadi laulud – nii on traagilis-melanhoolne “The World”, milles tundub, et laulja hääl justkui murduks ja läheks katki. Ka plaadi viimane lugu “Without You” on mõnusa meloodiaga ja lahedate süntesaatori käikudega, laulja Luke Steele mõtiskleb selles täiega... Tundub, et ta on tõepoolest kellestki või millestki ilma jäänud.

Öelgu meie muusikakriitikud, mis tahavad, mina, muusikasõbrana, kiidan seda plaati täiel rinnal!

Vaata videot siit!« Eelmised nädalad