KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Uus plaat: “Laulu tegin väikese. Uusi laule mudilastele”
Uus plaat: “Laulu tegin väikese. Uusi laule mudilastele” (14 märts 2009)

“Laulu tegin väikese. Uusi laule mudilastele”

(SP Muusika)

Tekst: Marko Tiidelepp

No nii, siin siis plaat, mis peaks ülihästi sobima pere kõige pisematele. Pealkiri ütleb ju ka niiJ Seega, kui knupsi-lugejate hulgas on veidi vanemaid lapsi, siis see võiks olla plaat, mis sinu nooremale õele ja vennale sobib.

Tegelikult on lahe tõdeda sedagi, et Eestis ikka ka uusi lastelaule tehakse, sest eks see on ju üsna tänamatu tegevus küll omamoodi: raadiod neid ei mängi, kuulsaks nende autorid ei saa, kuid tänuväärt ettevõtmine on see ikkagi. On ju lahe, kui ka meie perede need kõige pisemad mõnusaid lugusid kuulata saavad, mis ikkagi just nendele kirjutatud on.

Plaadil on 15 uut mudilaslugu, mille autoriteks on Raivo Kõrgemägi, Maie Kents, Sirje Kaasik, Karin Vulkan, Riine Pajusaar, Külli Murand, Peep Pihlak jpt. Lahe on see, et paljud autorid on ka laulutekstid ise kirjutanud, kuid on ka proff-luuletajate abi kasutatud – nii leiame sõnade autorite seast Ellen Niidu, Olivia Saare, Erika Esopi – kirjanikud, kes alati lahedaid lasteluuletusi kirjutanud on.

Plaadi teeb vahvaks ka see, et laulude esitajateks on mudilased ise. On sooloetteasteid, kui ka nt Meero Muusiku laululapsed, Sipsiku lasteaia mudilased, Meero Muusiku poisid, Sirje Graubergi Laulukooli mudilased, Nurmenuku lasteaia tüdrukud jt. Ja mine tea, võib-olla mõne aasta pärast on just keegi sellel plaadil laulvatest lastest meie tulevased supertähed. On ju paljud tänasedki tähed alustanud laulmist just lapsepõlves või mõnes lahedas lastekollektiivis. Seega tasub kõrvad kikki ajada ja kuulata, äkki kuulete ära, kes neist esinejaist võiks tulevane supertäht olla

Laulud räägivad jõuludest, päkapikust, loomadest (rebane, kutsud, kuked jt), putukatest (lepatriinu), kuid ka kellakäost, õest ja pallist, pilvedest jpm.


« Eelmised nädalad