KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Uus plaat: Goo Goo Dolls “Something For The Rest Of Us”
Uus plaat: Goo Goo Dolls “Something For The Rest Of Us” (4 september 2010)

Goo Goo Dolls

“Something For The Rest Of Us”


(Warner)

Kohe alguses pean ära mainima, et Goo Goo Dolls on olnud üks minu lemmikbändidest juba üsna pikka aega, mistõttu ootasin uut plaati pikisilmi, sest eelmine plaat “Let Love In” ilmus alles 2006aastal.

Goo Goo Dolls on USA rokipunt, mis tuli kokku juba 1986aastal ja seda sellise lahedas linnas nagu Buffalos. Bändi ninameheks on laulja ja kitarrist John Rzeznik, bändi sünni juures oli ka basskitarrist Robby Takac. 1994aastast liitus bändiga praegune trummar Mike Malinin (esialgu oli trummide taga George Tutuska).

Suuremat populaarsust kogus Goo Goo Dolls 1998aastal ilmunud albumiga “Dizzy Up The Girl”, millel olid ka bändi suurimad menukid “Iris” ja “Slide”. Ka 2002aasta plaat “Gutterflower” oli edukas ning hittlood “Here Is Gone” ja “Big Machine” vägagi menukad.

Tänaseks on Goo Goo Dollsist saanud üks tublimaid USA rokipunte, sest 17 nende laulu on jõudnud USA TOP10 hulka ning ainuüksi USAs on nende plaate müüdud 9 miljonit.

Uue plaadiga alustati tööd juba eelmise aasta kevadel ja aega kulus seetõttu nii palju, et Rzeznik tahtis plaadile saada vaid kõige paremaid lugusid. Enamus uue plaadi lugudest on Rezenki kirjutatud, kuid ka Robby Takac on paar lugu kirjutanud.

Rzeznik ise tõdeb, et valis lugusid väga kaua ja valikus oli lausa miljoneid lugusid. Eks see ole muidugi pisuke liialdus, kuid ta nendib: “Tahtsin teha midagi teistsugust. Tahtsin teha midagi paremat, minna sügavamale. Lisaks tahtsin elada normaalset elu oma tüdruksõbraga, olla ja elada ühes kohas. Seegi oli oluline.”

Muusikaliselt on plaat taas kord väga hea nii nagu Goo Goo Dollsi plaadid ikka. See on meloodilise roki plaat, mida iseloomustavad ilusad meloodiad, Rzezniki väga lahe hääl ning bändimeeste suurepärane kokkumäng ja teineteise tunnetamine. Ka tekstides on palju sügavaid mõtteid, nt Rzeznik kinnitab, et laul “Notbroken” räägib sellest, kuidas üks naine kirjutas Rzeznikule kirja, kus kurdab, et tema mees sai Iraagis haavata ja ei taha enam haiglast koju tulla, kuna häbeneb ennast. “See lugu ongi nagu selle naise armastuskiri sellele mehele,” tõdeb Rzeznik. “Eks üldse on terves maailmas rasked ajad, inimesed kaotavad töökohti ja kõike muudki, kõigest sellest ma tahtsingi laulda.”

Igal juhul igati 5+ plaat!

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad