KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Uus plaat “My Country.
The Greatest Contry Music On The Planet”
Uus plaat “My Country.
The Greatest Contry Music On The Planet”
(8 september 2010)


“My Country. The Greatest Contry Music On The Planet”

(Warner)

Kohe alguses tuleb tõdeda, et Eesti noored kantrimuusikast vist eriti palju ei tea, millest on siiralt kahju. On ju kantrimuusikas väga häid lugusid ja meloodiaid ning palju lahedaid artiste, kes kantrimuusika käekäigu eest hea seisavad.

USA on riik, kus on kantrimuusikat alati au sees hoitud ja aja jooksul on esile kerkinud palju kantriartiste, kes tõusnud ka nö popmuusikute kuulsusesse, kellest räägiti siis, kui nad kuulsad olid ja kellest räägitakse ka praegu – no meenutage: Johnny Cash, Kenny Rogers jpt.

Siin on duubelkogumik täis suurepärast kantrimuusikat, millele vihjab ka plaadi teine pealkiri. Oluline on seegi, et siin on muusikat aastast 2010, kuid on ka selle sajandi varasematest aastatest ning ka 1990ndatest aastatest.

Artistide valik on suurepärane, sest kokku on võetud peaaegu kõik need kõige-kõiksemad kantritähed, kes praegu seda muusikastiili suunavad. Blake Shelton, Kenny Chesney, Brad Paisley, Tim McGraw, Randy Travis, John Michael Montgomery, Alan Jackson, Travis Tritt, Rodney Atkins, Dwight Yoakam on need, kes ei vaja kantrisõbrale pikemat tutvustamist. Lisaks on ka artiste, kes ka popi- ja rokimaailmas kõvad tegijad ja löönud läbi terves maailmas ja mitte ainult nn kantripubliku ees: Faith Hill, Carrie Underwood, Taylor Swift, Uncle Kracker jt.

Minu arust üks väga korralik duubelkogumik, mis sobib hästi nii kantrisõbrale, kui ka neile, kes tahaks kantrimuusikaga tutvust teha.

Tekst: Marko Tiidelepp
« Eelmised nädalad