KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Uus plaat: Hurts “Happiness”
Uus plaat: Hurts “Happiness” (14 september 2010)

Hurts “Happiness”

(Sony)

Ma ei hakka keerutama – see uus briti süntesaatoripopi bänd mulle meeldib. Plaati kuulates leiad ennast ajas tagasi minevat, kusagile 80ndatesse aastatesse, kui süntesaatori popp oli moodne ja seda viljeleti väga-väga palju. Hurts on bänd, mis toob meelde OMD, Depeche Mode’i, A-Ha jpt.

Tegemist täiesti uue bändiga, mis kerkis esile sel aastal. Hurts on duo, mis pärit Manchesterist. Selle liikmed on laulja Theo Hutchcraft ja süntesaatorimängija Adam Anderson.

Nagu ikka enne plaadi ilmumist, ilmus ka paar singlit – laulud “Better Than Love” ja “Wonderful Life” on olnud edukad nii Inglismaal kui ka Saksamaal, Austrias, Šveitsis, Taanis, Rootsis, Soomes, Venemaal. Miskipärast on see uus ja huvitav punt saanud üsnagi väikest tähelepanu siin Eestis.

Vaatamata plaadi pealkirjale “Happiness” on plaat üsnagi nukra alatooniga, meloodiad on ilusad, kuid nostalgiliselt kurvad, melanhoolsed. Siiski on aeglaste lugude hulgas ka paar kiiremat, tantsulikumat lugu. Ka muusikakriitikute arvamused on kahesed – ühtedele meeldib, teistele ei lähe üldse korda.

Laulus “Devotion” lööb kaasa ka Kylie Minogue.

Aga mulle meeldib see plaat täiega!

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad