KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Uus plaat: Gjangsta “Sipelga polka”
Uus plaat: Gjangsta “Sipelga polka” (18 september 2010)

Gjangsta “Sipelga polka”

(Gjangsta)

Jah, bändi nimeks on Gjangsta, kuid gängsta-räppi nad tee. Plaadikaanel on lahedad sipelgad, mis pärit justkui mõnest Hollywoodi multifilmist või mõnest telereklaamist, kuid tegelikult pole siin ka Hollywoodilikku multifilmimuusikat.

Tegemist on hoopis folgigänsteritega, kes üllatus-üllatus! esitavad ülilahedat folki. Päris sellist eestimaist asja. Ja bändi üks ninamehi on Jalmar Vabarna, kes kuulsaks saanud teises lahedas ja ülivahvas folgibändis, milleks on Zetod.

Plaadilt võib lugeda, et folgigängsterid tulid kokku 2008aastal eesmärgiga populariseerida näppepillide kasutamist Eesti pärimusmuusikas. Plaadil kõlavad tantsulised pärimusmuusikaseaded ning omaloomingulised pajad.

Näppepillid? Esialgu vist ei saagi aru, mida silma peetakse, kuid vaadates bändimeeste instrumente – mandoliin, oktavmandoliin, akustiline kitarr ja kontrabass – keelpillid! Aga näppepillid – selle termini eest 5 punkti bändiliikmetele.

Plaadil kõlab tõepoolest palju lahedat instrumentaalset folki, eriti palju on polkasid. Ja hea tuju saab seda plaati kuulates päris kindlasti!

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad