KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Uus plaat: “Ühikarotid”
Uus plaat: “Ühikarotid” (15 detsember 2010)

“Ühikarotid”

(Reede)

Pean tunnistama, et ei tulegi kohe meelde, kas on varem ilmunud Eestimaal kodumaise seriaali soundtracki ehk heliriba. Nüüd on selline igatahes olemas, sest “Ühikarotid” on ometigi populaarne kodumaine teleseriaal, mida vabalt võib ka noorteseriaaliks nimetada.

Plaat algab üsna väljakutsuvalt ja ropult (otsekoheselt) ja Toe Tagi ning Röövel Ööbiku lühipalad istutavad kuulaja plaadi äärde päris kenasti.

Kolmas pala on Claires Birthday “Ladies love me” – pean tunnistama, et minu arust üks parimaid lugusid, mis ma viimastel aastatel Eesti esitaja poolt kuulnud olen!

Seejärel müristab Monstercöuq ning viies lugu taas kord superhea – mõnus ballaad/mõtisklus pealkirjaga “Parandamatu”, esitajaks suurepärane Erko Niit – mehe ja kitarri duo on väga hea.

Ja muusikaline kompott jätkub: on alternatiivi ja tantsulikumat kraami: Picnic, Karel Kattai (tema “Turbosound More More” – väga kõva tantsukas!). Mushy ja Kurjam teevad raskemat kraami ning punki.

10. laul on A-Rühm – laul aastast 1999, pealkirjaga “Emm-Sii” – kvaliteetne räpipala Eesti tippräpparitelt.

Ja jõudsimegi plaadi poole peale. Ma siinkohal rohkem ei jutusta, sest muidu räägin teile terve plaadi ära. Aga ka ülejäänud 11 esitaja hulgas on põnevaid nimesid nagu Imandra Lake, Kosmikud, Penrose, Ultramelanhool jpt.

Minu arust geniaalne plaat. Palju ülihead kodumaist muusikat.

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad