KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Uus plaat: Red Hot Chili Peppers "The Getaway"
Uus plaat: Red Hot Chili Peppers "The Getaway" (4 juuli 2016)

Red Hot Chili Peppers

„The Getaway“

(Warner Music)

 

Red Hot Chili Peppers on USA üks kuulsamaid rokibände, mis tuli kokku juba 1983. aastal Los Angeleses. Täna mängitakse koosseisus Anthony Kiedis (laulja ja laulukirjutaja), Flea (basskitarr), Chad Smith (trummid) ja Josh Klinghoffer (kitarr). Varem on bändis kaasa löönud ka tuntumatest nimedest John Frusciante (kitarr), Hillel Slovak (kitarr), Dave Navarro (kitarr) jpt.

Red Hot Chili Peppersi stiili on lahterdatud funk rokiks, alternatiivseks rokiks, funk metalliks ja ka räpp rokiks, kuid ütleme nii, et tegemist on igal juhul rokibändiga ja väga hea rokibändiga, sest tegemist on ühe läbi aegade enim plaate müünud bändiga, sest nende plaate on müüdud üle maailma üle 80 miljoni eksemplari! Nad on kandideerinud 16 Grammy auhinnale ja võitnud neid lausa kuus! Nad on kindlasti ka läbi aegade üks edukamaid alternatiivse rokkmuusika bände USAs, sest nad USA muusikatabelite esikohal olnud 12. lauluga, juhtinud singlimüügi tabelit kokku 85 nädalat ja neil on TOP 10’s olnud 25 laulu! Uskumatud numbrid!

2012 valiti Red Hot Chili Peppers ka Rock&Rolli Kuulsuste Halli liimeks!

Nende esimene plaat ilmus juba 1984. aastal ja selle nimeks oli „The Red Hot Chili Peppers“, aasta hiljem ilmus teine „Freaky Styley“. Suurem läbimurre toimus albumiga „Blood Sugar Sex Magik“ (1991), millel olid ka mitmed hittlood: „Give It Away“. „Under The Bridge“ jt. Seda plaati on müüdud maailmas üle 13 miljoni eksemplari!

Veelgi edukam oli 1999 ilmunud album „Californication“, mida on müüdud üle 15 miljoni eksemplari ja sellel olid hitid: „Scar Tissue“, „Around The World“, „Californication“.

Edu on saatnud ansamblit ka sel sajandil. 2002 ilmus album „By the Way“, mille nimilaul oli taaskord ülimalt edukas.

2006 ilmus album „Stadium Arcadium“, millel hitid „Dani California“, „Tell Ne Baby“ ja „Snow (Hey Oh)“.

Seni viimane plaat nägi ilmavalgust 2011 ja selle pealkiri on „I’m with You“, kuid sel aastal taaskord uus album, pärast väikest pausi plaadistamisel – „The Getaway“. See on ansambli 11. stuudioalbum, mille produtsendiks on Danger Mouse, kes on võtnud juhtimise üle Rick Rubini käest, kelle käe all tegi Red Hot Chili Peppers kokku kuus albumit ja seda 25. aasta jooksul! Uue plaadi esimene singel on „Dark Necessities“, mis on olnud edukas ja teise singlina peaks ilmuma „Go Robot“.

Uue plaadi on suurepäraselt vastu võtnud nii muusikakriitikud kui ka bändi fännid, sest Red Hot Chili Peppers on jätkuvalt hea, kuigi nad on olnud muusikaarennil juba 32 aastat!. Mida öeldakse? Öeldakse seda, et uus album on väga peenelt tehtud, intiimne, eksepressiivne, kiidetakse Danger Mouse’i, kes on teinud väga head tööd, bänd kõlab energiliselt ja seikluslikult, Josh Klinghoffer on saanud ühtseks terve bändiga, artistlikult väga küps album, seaded on lihtsamad ja õhulisemad.

Nii USAs kui ka Suurbritannias debüteeris uus album plaadimüügitabeli teisel kohal, kuid näiteks Austraalias, Iirimaal, Belgias, Hollandis ja Uus Meremaal on album tõusnud juba esimesele kohale.

 

Kaasas on ka link, kust on võimalik Red Hot Chili Peppersi uut albumit kuulata.

 

https://lnk.to/TheGetaway

 

Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad