KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Uus plaat: NEEDTOBREATHE ''Hard Love''
Uus plaat: NEEDTOBREATHE ''Hard Love'' (16 august 2016)

NEEDTOBREATHE

„Hard Love“

(Warner Music)

 

NEEDTOBREATHE (nii see bändinimi kirjutatakse) on USA kristliku rokkmuusika bänd, kes pärit Senecast, Lõuna-Carolinast.

Bändis mängivad täna William Stanley „Bear“ Rinehart III (laul, kitarr, klaver, elektriorel, suupill), Nathaniel Bryant „Bo“ Rinehart (taustalaul, soolokitarr, bändzo, mandoliin), Seth M. Bolt (taustalaul, basskitarr, mandoliin, trummid, löökriistad) ja Josh Lovelace (taustalaul, klahvpillid).

Tegutsema asuti juba 1998. aastal ja seni on ilmunud kuus albumit: „Daylight“ (2006), „The Heat“ (2007), „The Outsiders“ (2009), „The Reckoning“ (2011), „Rivers in the Wasteland“ (2014) ja uus album „Hard Love“ (2016).

Vennad Bear ja Bo kasvasid Lõuna-Carolinas sellises linnakeses nagu Possum Kingdom. Veidi hiljem kolisid nad Senecasse, kus hakati ka muusikat tegema. Esialgu mängiti duona kohalikus Furmani ülikooli kohvikus. Bear oli lisaks ka tuntud sportlane, kes mängis ameerika jalgpalli Furman Paladinsi eest ning 2002 valiti ta lausa parimaks Lõuna-Carolina ameerika jalgpalli mängijaks!

Pärast kooli lõpetamist said vennad kokku Joe Stilwelli ja veidi hiljem Seth Bolt’iga ning avaldati ka kaks plaati. Need äratasid tähelepanu ning esialgu huvitus neist Universal Music Group, hiljem Atlantic Records. 2006 ilmuski kuttide esimene suure plaadifirma alt välja antud album „Daylight“.

2007 jõudis nende lugu „More Time“ ka populaarse filmi „P.S. I Love You“ heliribale.

Õige varsti ilmus teine plaat „The Heat“ ning juba 2008 kandideeris ansambel kahele Dove-auhinnale, mida annab välja Gospel Music Association – parim laul „Signature of Divine (Yahweh)“ ja album „The Heat“. Aasta hiljem NEEDTOBREATHE juba ühe nendest auhindadest võitiski ehk nende laul „Washed by the Water“ oli parim gospelmuusika laul rokkmuusika kategoorias. Aastail 2010, 2011 ja 2012 võitis bänd endale juba Gospel Music Associationi tiitlid kui aasta parim bänd!

Järgmised plaadid olid veelgi edukamad – „The Outsiders“ jõudis USA plaadimüügitabel TOP 20 hulka, plaadil oli ka mitu väga edukat laulu: „Lay õEm Down“, „Something Beautiful“, „Hurricane“, mida märkasid ka paljud rokkmuusika sõbrad, mitte ainult kristliku rokkmuusika fännid. Album „The Reckoning“ tõusis USA plaadimüügitabelis kohale kuus! Edukad olid laulud „Slumber“ ja „Drive All Night“.

2011 oli NEEDTOBREATHE Taylor Swifti kontsertturnee „Speak Now World Tour“ soojendusartist.

2014 ilmus nende album „Rivers in the Wasteland“, mis tõusis USA plaadimüügitabelis kohale number kolm! Kristliku muusika edetabelis oli see plaat kohal number üks!

2015 andis bänd kontserte Austraalias koos ansambliga Third Day. Seejärel esineti pikal kontsertturneel USAs koos Ben Rectori, Switchfooti, Drew Holcomb and the Neighboursi ja Colony House’iga.

Sel aastal ilmus bändi kuues stuudioplaat „Hard Love“, mis kohe ilmudes tõusis USA plaadimüügitabelis kohale number kaks! Plaadilt on singlitena ilmunud kaks lugu: „Happiness“ ja „Money & Fame“.

„Hard Love“ on igati hea rokiplaat, mis sobib kuulata ka kõikidele tavalise rokkmuusika sõpradele, ei pea ilmtingimata olema kristliku rokkmuusika sõber. Bänd teeb väga head muusikat, lugudes on väga häid meloodiaid ning pillide käsitlus on suurepärane. Lauljal on jõuline, tõeline rokimehe hääl, mis paneb kuulaja kuulama, et mida tal nüüd täpselt ütelda on ja ütelda on sellel bändil üsnagi palju – sõnum on olemas.

Plaat algab väga müstilise sissejuhatusega „Mountain, Pt 1“, millel pikkust vaid 56 sekundit. Seejärel plaadi nimilugu „Hard Love“, mis on vägagi hea popproki lugu, kus kasutatakse palju ka klahvpille ning põnevaid saundilisi lahendusi. Kolmas lugu on singlina ilmunud „Money & Fame“, mis hingab igati bluusilikus helis, kasutatakse elektriorelit ja puhkpille. Neljandaks looks on „No Excuses“ on oluliselt rahulikum ja vaiksem, võiks öelda, et lausa folgilik lugu, milles Bear tõestab, et tal on igati hea hääl, laulus ka Hammond-orelit ning väga huvitava saundiga kitarrisoolo, väga vahva lugu. Viiendas loos on miskit, mis tuletan mulle meelde Kid Rocki, ja on kasutatud ka põnevat vokaliisi.

Kuues lugu on samuti singlina ilmunud „Happiness“, mis algab lausa gospelkooriga, mis laulab: „Singin’ Oh Happiness, Singin’ Oh Happiness“. Edasi läheb lugu ikka rokilikumaks, kuid seda gospelkoorilikku saunid kuuleb loos veel.

Seejärel üks veelgi rokilikum lugu, mil pealkirjaks „Great Night“, milles lööb kaasa ka USA folgiduo Shovels & Rope. See on lugu, milles on väga häid kitarrisaunde!

Kantrilikumat rokki võib kuulda laulus „Don’t Bring That Trouble“, igati hea minekuga ja kaasakiskuv lugu. Oluliselt rahulikum on plaadi kümnes lugu „Let’s Stay Home Tonight“, mille kohta võiks öelda, et tegemist lausa rokkballaadiga.

Plaadi eelviimane lugu „Testify“ on suurepärase meloodiaga, mis hetkega „kummitama“ hakkab, kuulake, saate aru, mis ma mõtlenJ

Plaadi võtab ilusasti ja rahulikult kokku viimane, 12 laul „Clear“.

Pean tunnistama, et ma ei olegi varem NEEDTOBREATHE-nimelist bändi varem kuulanud ja neile tähelepanu pööranud. Pärast selle plaadi kuulamist olen kindel, et tasub seda viga parandada ja püüan lähiajal uurida sedagi, mida kutid varem teinud on, sest mulle tundub, et see on üks ülimalt hea bänd!


Kuula ka:


iTunes: smarturl.it/HardLove
Spotify: smarturl.it/StreamNEEDTOBREATHE

 

Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad