KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Uus plaat: ''Suicide Squad. The Album''
Uus plaat: ''Suicide Squad. The Album'' (19 august 2016)


„Suicide Squad. The Album“

(Warner Music)

 

„Suicide Squad“ ehk „Suitsiidisalk“ on värske seiklusfilm, mis valminud DC Comicsi samanimelise koomiksi järgi, milles toimetavad superkangelased, kes on ju tegelikult antikangelased. Filmis mängivad mitmed supertähed nagu Will Smith, Jared Leto, Margot Robbie, Joel Kinnaman, Viola Davis jpt. Ma ei hakka siinkohal teile filmilugu ümber jutustama, kuid filmi reklaamis on kirjas: „Nii hea on olla paha... Kogu kokku maailma kõige ohtlikumad vangistatud kurikaelad, anna neile kõige võimsad relvad, mis valitsusele kättesaadavad on, ja saada nad missioonile, et alistada salapärane ja ületamatu isik.“

Vot sedasi! Kes pole veel kinos filmi vaadanud, siis minge vaatama.

„Suicide Squad, The Album“ on filmi heliriba, millel kuuleb igati head ja uut muusikat. Nii head ja nii uut muusikat, et plaat tõusis ilmumisnädalal USA plaadimüügitabeli esikohale! Lisaks on sellest saanud enim striimitud soundtrack läbi aegade!

Plaadi esimene lugu on igati kõva hiphopi-lugu „Purple Lamborghini“, mida esitavad Skrillex ja Rick Ross, kusjuures tegemist on selle plaadi kolmanda singliga.

Teine lugu on „Sucker For Pain“, mis on ilmunud ka singlina, sellelt plaadilt järjekorras teisena ja seda esitavad Lil Wayne, Wiz Khalifa, Imagine Dragons, Logic, Ty Dolla Sign ja X Ambassadors. On võimalus kuulata, kuidas kõlab üks väga hea roki- ja hiphopilugu, sest on siin kokku pandud räpparid, hiphopparid ja rokimehed. Tulemus on igati huvitav ja väga hea.

Kolmas lugu on „Heathens“, mida esitab USA alternatiivsema muusika duo Twenty One Pilots (hiljuti täitus bändil maagiline piir, nende videosid on üle maailma vaadatud miljard korda!) ja see on plaadi esimene singel. Ka selles loos esitab Twenty One Pilots just sellist alternatiivsemat valge mehe hiphoppi, räppi, mis neile ju igati omane on. Lugu on väga kõva!

Neljandas loos saavad kokku taaskord hiphopi, rokkmuusika ja poppmuusika artistid ehk Action Bronson, Mark Ronson, Dan Auerbach. Loo pealkiri on „Standing in the Rain“. Väga hea lugu!

Viienda loo plaadil esitab USA R&B muusika täht Kehlani. Rahulikuma R&B laulu pealkiri on küll üsna väljakutsuv ehk „Gangsta“.

Hiphopi ja räpiga jätkame, sest kuues lugu „Know Better“ on taaskord räpilugu, mida esitab Kevin Gates.

Seejärel Austraalia uus supertäht, võrratu lauljatar Grace koos räppar G-Eazy’ga, kes esitavad koos Grace’i hittloo, tema esiksingli „You Don’t Own Me“, mis algupäraselt kõlas juba 1963. aastal Lesley Gore’i esituses. Võrratu lugu.

Kaheksas lugu viib meid aastasse 2002, sest just sellest aastast on pärit Eminemi „Without Me“. Lugu, mis „töötab“ väga hästi ka praegu ja Eminem on igati kõva kutt!

Rokilikumat mussi teeb lauljatar, kelle esinejanimi on Skylar Grey. „Wreak Havoc“ on väga hea lugu, mida kindlasti kuulake. Ka järgmine lugu on üsnagi rokilik „Medieval Warfare“, mida esitab kanadalanna Claire Elise Boucher, kelle esinejanimeks on Grimes.

11. laul viib meid algupäraselt aastasse 1975. See on muusikamaailma üks legendaarsemaid lugusid  „Bohemian Rhapsody“, mida esitas Queen ja Freddie Mercury. Nüüd on uue versiooni teinud sellest USA popproki bänd Panic! at the Disco ja tegelikult on see uus versioon üsna originaalisarnane, kuid pean tunnistama, et mulle täitsa meeldib! See on kindlasti üks väga keeruline lugu, kuid Panic! at the Disco saab sellega igati hästi hakkama.

12. laul kõlab maailma ühe legendaarsema funkbändi War esituses, lugu „Slippin’ Into Darkness“ viib meid aastasse 1971. Ka järgmine lugu ehk „Fortunate Son“ on väga vana, veelgi vanem, kui eelmine lugu – pärit aastast 1969 ja seda esitab taaskord üks väga kõva ja kuulus rokipunt ehk Creedence Clearwater Revival.

Plaadi lõppakord on kosmilise ja muinasjutulise saundiga vana hea Bee Geesi hittlugu „I Started A Joke“ uus versioon, mida esitavad ConfidentialMX ja Becky Hanson. Jah, see on müstiline lõpp sellele plaadile.

Selline uhke heliriba on sellel põneval ja võimsal filmil. Tegelikult pole mitte midagi ette heita ka plaadile, sest hiphopi ja rokkmuusika sõbrad leiavad siit kindlasti oma. Vahva on see, et on kokku pandud ka mitmeid tänaseid superstaare, erinevate muusikasuundade esindajaid ja on valitud albumile nii uusi lugusid kui ka head vanemat mussi.

5+ plaat!


Kuula ka:


https://lnk.to/SuicideSquad

 

Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad