KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Uus plaat: Phil Collins "The Singles"
Uus plaat: Phil Collins "The Singles" (1 november 2016)

 

 

Phil Collins

„The Singles“

(Warner Music)

 

Philip David Charles „Phil“ Collins saab 30. jaanuaril 66-aastaseks. Ta on inglise laulja, laulukirjutaja, muusik, plaadiprodutsent ja näitleja (mänginud filmides „Buster“ (1988), „Hook“ (1991), „Frauds“ (1993) jne), kes alustas trummari ja lauljana ühes brittide kõigi aegade parimas ansamblis ehk ansamblis Genesis, kusjuures esialgu oli Collins Genesise asendustrummar! Kui ansamblist lahkus teine legend ehk Peter Gabriel, siis hakkas Collins ansamblis ka laulma ja tegi seda kuni 1995. aastani.

Soolartistina oli tal ainuüksi aastail 1983-1990 kolm briti singlimüügitabeli („You Can’t Hurry Love“ (1982), „Easy Lover“ (1984) ja „Separate Lives“ (1985)) ja 7 USA singlimüügitabeli („Against All Odds (Take A Look at Me Now“ (1984), „Sussudio“ (1985), „One More Night“ (1985), „Separate Live“ (1985), „A Groovy Kind Of Love“ (1988) ja „Another Day In Paradise“ (1989)) esikohalugu, mis on väga-väga kõva saavutus.

Soolokarjääri alustas ta 1980ndate aastate alguses, kui ilmusid mitu tema üliedukat plaati „Face Value“ (1981), „No Jacket Required“ (1985) ja „...But Seriously“ (1989). Sooloplaate on tal kokku 7 ja tema plaate on maailmas müüdud 150 miljonit eksemplari! Mehel on võidetud 7 Grammy-auhinda, kuus brittide muusikaauhinda, kaks Kuldgloobust, Oscar ja Disney Legend-auhind. 1999 sai ta oma tähe Hollywoodi kuulsuste tänavale.

Paar aastat tagasi andis Phil Collins mõista, et tõmbub suurest muusikast eemale, kuid eelmisel aastal andis mees teada, et ta on tagasi ja plaanib minna kontsertturneele ning kirjutada ka uue plaadi. Selle aasta oktoobris ilmus Phil Collinsi autobiograafia „Not Dead Yet“ ning autobiograafiaga samanimeline miniturnee leiab aset järgmise aasta juunis, kui ta esineb Londoni Royal Albert Hallis, Kölnis ja ka Pariisis.

Ei maksa unustada sedagi, et Phil Collins on esinenud ka Tallinnas. Aastal 2005 esines ta kahel korral Saku Suurhallis. Huvitav fakt on seegi, et esimese kontserti andis Collins Tallinnas 13. oktoobril, käis seejärel Soomes, et anda seal kaks kontserti ja naases Tallinnasse, et anda veel üks kontsert! See oli Eestis esimest korda, kui maailmakuulus muusik või bänd andis ka lisakontserti!

Phil Collinsi uus kogumik on duubelkogumik, millel kokku 33 muusikageenius Phil Collinsi hitti.

Esimene plaat algab tempoka „Easy Lover“’iga, mis on duo koos Philip Bailey’ga aastast 1984.

Seejärel kaks väga head popilugu „Two Hearts“ ja „Sussudio“. Neil järgnevad kaks veidi vähem tuntud lugu „I Missed Again“ ja „Wear My Hat“, viimases loos on tunda sellist vahvat Aafrika rahvamuusika hõngu. Edasi jällegi kolm väga tuntud popilugu „Don’t Lose My Number“, „You Can’t Hurry Love“ ja „Something Happened On The Way To Heaven“. Üheksas lugu on „We Wait And We Wonder“, milles on mõnusat šoti hingamist ja saunde.

Kümnes lugu on Phil Collinsi karjääri üks kaunemaid lugusid – „Can’t Stop Loving You“, millele järgneb vägeva orkestratsiooniga ja uhkete puhkpillidega algav „Dance Into The Light“. 12 lugu on „It’s In Your Eyes“, taaskord väga lahe popilugu, suurepärase meloodiaga ja laheda refräänida, kummaline, et seda lugu raadiojaamades sedavõrd vähe mängitakse. Kogumikplaadi esimeselt plaadilt leiab veel ka Phil Collinsi ühe tuntuima loo „I Wish It Would Rain Down“ ja ka ühe kübe rokilikuma loo – „Both Sides of The Story“.

Duubelkogumiku teine plaat on oluliselt rahulikum kui esimene. Võiks öelda, et see on Phil Collinsi parimate rahulike lugude osa. Kauneid ballaade ja mahedaid popilugusid on härra Collins kirjutanud palju ja ta esitab neid suurepäraselt, kõik tunded on igati paigas.

Teine plaat algab looga aastast 2010, „Going Back“. Seejärel mitu Phil Collinsi „leivanumbrit“ ehk tema mitmed suurimad hitid: „In The Air Tonight“ (seda lugu sai kuulda ka ühes 1980ndate aastate kuumimas teleseriaalis „Miami Vice“), „Against All Odds“, „One More Night“, „Separate Lives“ (fantastiline duett Marilyn Martin’iga), mille vahele mahub üks igati ilus lugu aastast 1981 ehk „If Leaving Me Is Easy“. Teise plaadi 7 laul on suurepärane „A Groovy Kind Of Love“, mis on üks minu suurimaid lemmikuid läbi aegade. Ja... ja hittlood jätkuvad: „That’s Just The Way It Is“, võrratu „Do You Remember?“, „Everyday“ ja loomulikult ka „True Colors“. See on hämmastav, kui palju suurepäraseid lugusid on Phil Collins oma pika karjääri jooksul kirjutanud ja esitanud. Suurepärane! Teiselt plaadilt leiab veel ka laulud „You’ll Be In My Heart“, mis tuntud ka Tarzani-multifilmist, multifilmis „Brother Bear“ sai kuulda lugu „Look Through My Eyes“. Plaat lõpeb kahe suurepärase looga – „Another Day In Paradise“ on lugu aastast 1989 ja seda on nimetatud mõnikord protestilauluks, mis juhib inimeste tähelepanu sellele, kui palju elab maailmas kodutuid. Väga raske teema ja väga ilus laul. Plaadile paneb ilusa punkti Collinsi üks tuntuim laul läbi aegade „Take Me Home“, mis on pärit 1986. aastast. Ka seda viimati mainitud lugu on kasutatud põnevas politseiseriaalis „Miami Vice“.

Selline suurepärane duubelkogumik muusikamaailma ühelt suurimalt artistilt, võrratult Phil Collinsilt. 33 suurepärast lugu, millega Phil Collins on jäädvustanud end jäägitult muusikalukku. Super plaat!

 

Kuula:

Spotify: https://open.spotify.com/album/7yZHLfxqiGPbSQLrVJljah
iTunes: 
http://smarturl.it/PCSinglesDL

 

Marko Tiidelepp

 

 

 « Eelmised nädalad