KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Uus plaat: JoJo "Mad Love"
Uus plaat: JoJo "Mad Love" (8 november 2016)

 

 

JoJo

“Mad Love”

(Warner Music)

 

Joanna Noelle Blagden “JoJo” Levesque saab 20 detsembril 26-aastaseks, ta on USA lauljatar, laulukirjutaja ja näitlejanna. Laulmist alustas ta juba lapsepõlves, võttes osa erinevatest lauluvõitslustest ning lõi kaasa 2003. aastal ka USA teleshow’s “America’s Most Talented Kids”. Ta jäi silma plaadiprodutsent Vincent Herbertile, kes kutsus noore lauljanna plaadifirma “Blackground Recors” leivale ning 2004 ilmus JoJo album “JoJo”, millel oli ka hittsingel “Leave (Get Out)”, mis tõusis USA plaadimüügitabeli esikohale ja nii sai JoJo’st noorim sooloartist, kelle laul USA singlimüügitabeli esikohale tõusnud. JoJo oli siis ju vaid 13-aastane. Tänaseks on debüütalbumit müüdud juba üle miljoni eksemplari.

Lauljatari teine plaat “The High Road” ilmus 2006. aasta oktoobris. Ka sellel oli üks hittlugu ehk “Too Little Too Late”, mis tõusis USA singlimüügitabeli 3. kohale! Jällegi väga tubli saavutus! Tänaseks on seda plaati maailmas müüdud üle 3 . miljoni eksemplari! Aastaks 2013 oli JoJo plaate müüdud maailmas kokku üle 7 miljoni eksemplari!

“Lapstäheks olemine on imelik,” kinnitab JoJo, “sest sinu identiteet on sinu jaoks loodud. Ma olin küll mina-ise, kuid mul oli palju taustajõude, kes kirjutasid mulle ette, kuhu ma pean minema, milliseid riideid pean kandma, milliseid laule pean lindistama.”

2014 ilmus tema EP “LoveJo” ja 2015 EP “LoveJo2”. 2014. aastal oli ta sõlminud plaadistuslepingu Atlantic Records’iga ning 2016 ilmus ka tema uus album “Mad Love”.

Kui JoJo ei laula, siis on tal aega ka näitlemisega tegeleda. Aastal 2002 lõi ta kaasa USA telesarjas “The Bernie Mac Show”, veidi hiljem sarjas “American Dreams” (2004) ja “Romeo!” (2006). 2006 tegi ta ka oma Hollywoodi debüüdi mängides kahes filmis – “Aquamarine” ja “RV”.

Muusikaliselt on JoJo popi- ja R&B-artist, ja R&B tuleb tal väga hästi välja vaatamata sellele, et ta pole mustanahaline lauljatar. JoJo’d on sageli võrreldud R&B-muusika supertähtede Brandy ja Monicaga, kuid kiidetud on ka tema suurepäraseid kõrgeid noote, mistõttu on toodud paralleele ka suurepärase Mariah Carey’ga. Hääleliselt on teda võõreldud ka Kelly Clarksoni ning Beyonce’ga.

Uue plaadiga kinnitab JoJo, et kümme aastat on küll olnud vaikus, kuid ta on arenenud, tal on asjad kontrolli all ja temast on saanud täiskasvanud artist. Lood vahelduvad taaskord popist R&B’ni ja vastupidi.

“Mulle meenus, et ma olen ka ise laulukirjutaja,” kinnitab JoJo, “ja ma soovin, et ka minu kirjutatud laule kuulatakse.” 

2015. aasta oli lauljatarile väga raske, sest suri tema isa ja ta läks lahku oma poiss-sõbrast.

“Pärast seda sain aru, et ma ei saa kuulata enam ainult teiste arvamusi,” meenutab JoJo ja ta hakkas uuesti ka ise muusikat kirjutama. “Ma tahtsin, et see tuleb välja minu pliiatsist ja nii nagu ma tahan seda ise ütelda. Ma tundsin, et minu hing sureks, kui ma ei saaks välja ütelda seda, mida ma arvan. See lihtsalt pidi minust välja saama.” 

Seepärast polegi mingi üllatus, et “Mad Love” on algupärane (kõikide lugude üheks autoriks on JoJo ise) ja elujõuline plaat, see on justkui noor naise avaldus selle kohta, et ta otsib maailmas oma kohta.

Juba plaadi avalugu “Music” on kaunis klaveri-ballaad, milles JoJo tõestab, et tal on suurepärane hääl ning ta pöörab tähelepanu oma varalahkunud isale.

“Ma ei tahtnud olla selles laulus perefktsionist,” kinnitab JoJo, “tegin lauluga vaid paar lindistust, ja laulsin läbi pisarate. Emotsioon oli tähtsam kui kõik muu.”

Vägagi emotsionaalne on ka plaadi viimane lugu “I Am”, mis on lindistatud veidi varem, kuid JoJo kinnitab, et see on tema mantra.

Plaadi teises laulus “I Can Only” tõstab JoJo tempot, kaasa lööb ka Alessia Cara,

ka kolmas laul “Fuck Apologies” (koos Wiz Khalifa’ga) on tempokam ja selles loos kinnitab JoJo, et ta ei lase enam mitte kunagi ja mitte kellegil panna tundma ennast väiksena.

Veidi raskem ja industriaalsem on lugu “FAB”, kus lööb kaasa ka Remy Ma. Siin on palju lahedaid helilisi effekte ja lahendusi, põnevaid saunde.

Albumi viies lugu on plaadi nimilugu “Mad Love”, mis on omamoodi kummardus veidi vanemale R&B’le, soulmuusikale. Laulus on JoJo hääles hämmastavat sarnasust noore Mariah Carey’ omega. Huvitava ülesehitusega lugu, milles on aimata ka põnevaid puhkpille.

Ka laul “Vibe” on mõnusa minekuga R&B-lugu, millele järgneb põneva helimaailmaga ja rikkalike effektidega lugu “Honest”, mis kehtib ka plaadi 8. laulu “Like This” kohta. Järgmine lugu ehk “Edibles” tõmbab tempo taaskord alla, kuid ka selles on võimsust ja suurepärast JoJo laulu.

Albumi pealkirjast “Mad Love” on JoJo’l oma nägemus: “Uus album on emotsionaalne, hullumeelne, haavatav ja enamjaolt sellest, mis paneb meid liikuma ja edasi minema ehk armastusest. Plaati on inspireerinud muusika, mida ma kuulasin siis, kui ma suureks kasvasin ja ma mõistsin, et ma pean olema enda vastu aus ja tegema seda omadel tingimustel.”

“See muusika on kuulajale,” jätkab JoJo. “Kuulake seda autos, trennis, olge selleks valmis, nutke koos sellega. See tuleb minu elust, kuid see pole enam mitte ainult minu jaoks, see on kõikide jaoks!” 

 

Kuula:

 

Spotify: https://open.spotify.com/album/03B7yRw8C4i7Vuxxjy8RJw

iTunes: http://smarturl.it/madlove

 

Marko Tiidelepp

 « Eelmised nädalad