KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Uus plaat: "Grammy 2017 Nominees"
Uus plaat: "Grammy 2017 Nominees" (1 veebruar 2017)


„Grammy 2017 Nominees“

(Warner Music)

 

Grammy-muusikaauhind on kindlasti muusikamaailma üks ihaldatuim auhind, mida hakati pidulikult üle andma 1959. aastal, kui auhinnati 1958. aasta parimaid.

Usun popmuusika maailmas pole vist ühtegi esinejat ega artisti, kes ei tahaks omada vähemalt ühte Grammyt või olla uhke selle üle, et ta on vähemalt kandideerinud ühele neist. Läbi aegade on palju maailmakuulsaid artiste, kellel on ette näidata mitmeid Grammysid, näiteks U2 ja Stevie Wonder 22 Grammyt, Kanye West ja Jay Z 21 Grammyt, Bruce Springsteen, Beyonce 20 Grammyt jne. Kõige rohkem on Grammysid kokku dirigent Sir Georg Soltil, kellel on neid 31, legendaarsel muusikaprodutsendil ja heliloojal Quincy Jones’il on neid 27 nagu ka USA kantritähel Alison Kraussil.

Loomulikult on ka Grammydel erinevaid kategooriaid, näiteks aasta parim plaat, aasta parim lugu, parim uus artist, parim pop-vokaal album, parim pop soolo artist, parim duo/ansambel, parim kantri lugu jpt. Kategooriaid on mitmeid ja kandidaate palju, kuid kõik artistid on igati head ja oma tunnustust väärt.

Grammy-muusikaauhindade kandidaatidega on igal aastal välja antud ka album/albumeid, millel võib kuulda vastava aasta parimaid artiste ja lugusid. Nii on ka selle aastaga ehk ilmunud on 2017 aasta kandidaatide album ehk „Grammy 2017 Nominees“ ja see on taaskord üks väga hea kogumikplaat! Muusikat on seinast seina ja igale maitsele.

 

Plaadi avab Beyonce ja Jack White’i duo lauluga „Don’t Hurt Yourself“, mis on tõeliselt hea R&B-lugu, millele on lisatud ka rokilikke sugemeid ja elemente.

Teise loona kuuleme Twenty One Pilotsi esituses eelmise aasta ühte parimat lugu ehk „Stressed Out“, mis kandideerib ka aasta parima salvestuse auhinnale. Lugu taaskord kuulates ei jäägi muud üle, kui tõdeda, et Twenty One Pilots on üks igati kõva punt ja lugu on tõepoolest hiiglama hea.

Ja lähme edasi. Kolmas lugu on taaskord tõeline hitt – „Cheap Thrills“, mille esitavad SIA ja Sean Paul. Selline mõnus-mõnus R&B-hingamisega tantsulugu, mis vägisi jala kaasa tatsuma paneb. SIA on super suurepärane lauljatar.

Ja supertähtedega jätkama. Nüüd astub ette Drake, et esitada lugu „Hotline Bling“. Drake kandideerib aasta parima plaadi tiitlile. Drake on kindlasti selline mees, kes andnud R&B’le ja soulmuusikale igati uue hingamise. Väga hea lugu.

Seejärel suurepärane briti lauljatar, võrratu Adele (temal on seni võidetud 10 Grammyt) ja tema hittlugu „Hello“, mis on fantastiline lugu, ilusa meloodia ja vapustavalt hea esitusega. Adele kandideerib päris mitmele Grammyle.

Kuuenda loo esitab paljude lemmikartist, noor supertäht Justin Bieber, kes on hakanud tegema hoopis täiskasvanulikumat muusikat, sest on ju noor mees ka ise vanemaks saanud. Tema „Love Yourself“ on väga lahe ja ilus lugu, tehtud väheste vahenditega, kuid tulemus on vägagi nauditav. Ei olegi palju rohkemat vaja, kui Justini hääl ja kitarr, ja kõik toimib suurepäraselt.

Järgmisena kuuleme jällegi ühte uut ja väga suurepärast artisti – USA DJ duo The Chainsmokers (Drew Taggart ja Alex Pall) koos Halsey’ga ning looks on „Closer“. Sellist head ja rahulikku poppi, milles on vahva kuulda ka rikkalikke klahvpillide ja süntesaatorite saunde.

Kuulame edasi, sest kuulamist on sellele plaadil palju, kokku lausa 21 lugu!

Kaheksanda loo esitab parima uue artisti tiitlile kandideeriv USA lauljatar, uus kantritäht, 23-aastane Kelsea Ballerini. Kuulata saab tema hittlugu „Peter Pan“.

Väga hea kantriga jätkame, sest USAs on ju kantrimuusika olnud alati väga kõrges hinnas ja vahva on seegi, et ka noored artistid esitavad väga head kantrimuusikat! Taaskord üks artist, kes kandideerib parima uue artisti tiitlile, see on suurepärane, 26-aastane Maren Morris ja tema väga-väga hea kantrilugu „My Church“, mis kandideerib ka parima kantriloo tiitlile! Kantrit parimal moel!

Kümnes lugu on kantrilugu „Brace For Impact (Live A Little)“, kuid selle esitaja on vägagi oluline artist ka Eestile, sest tema bändis mängib ju Eesti muusik! Kitarri mängib Laur Joamets ja ta teeb seda sedavõrd hästi, et Sturgill Simpson kandideerib albumiga „A Sailor’s Guide To Earth“ lausa aasta parima albumi tiitlile! Ja ma kinnitan, et see on üks hiiglama hea kantri-roki artist ja see album on üks hiiglama hea album! Kuulake kindlasti.

Ja seejärel! Seejärel tuleb väga head R&B’d ja funkilikumat souli! Esitajaks on Anderson .Paak, looks on tema hittlugu „Am I Wrong“, milles lööb kaasa ka Schoolboy Q. Brandon Paak Anderson kandideerib parima uue artisti kategoorias ja see on artist, kellel tasub pilk peal hoida.

12 laulu esitab USA lauljatar ja supertäheks juba tõusnud Demi Lovato. Lugu on „Confodent“, mis on igati hea popilugu, millel on igasugu põnevaid vürtse lisatud, väga ägeda rütmilahendusega lugu ning Demi Lovato laulab suurepäraselt.

Noorte USA lauljataridega jätkame. Kui Demi Lovato saab sellel aastal 25-aastaseks, siis Ariane Grande on aasta noorem, saab selle aasta juunis 24-aastaseks. Lugu sellel plaadil on R&B ja popilugu „Dangerous Woman“.

Järgmise loo esitab samuti lauljatar, paljude muusikasõprade suur lemmik Kelly Clarkson. Lauljatar, kes on popmuusika üks suurimaid talente, kes suudab esitada suurepäraselt nii rokilikuma hingamisega lugusid kui ka rahulikumaid palasid. Sellel plaadil on Kelly Clarksoni esitus üks hiiglama ilus ja võimas ballaad – „Piece By Piece“. Ilus lugu! Väga ilus lugu!

Lugusid on siin palju, ja kõik on hiiglama head lood! Mine võta nüüd kinni, milline neist on see parim, kes midagi võidab.

Sama kehtib ka järgmise esitaja kohta – Taani popmuusika ja soulmuusika bänd Lukas Graham! Üks huvitavamaid uusi tulijaid popmuusika maailma päris kindlasti. Sellel plaadil kuuleme nende suurimat hitti „7 Years“ ja see on ai-ai kui hea lugu!

Plaadi viimased kuus lugu on kantrilood, millest neli kandideerivad ka parima kantriloo tiitlile. Esitajate hulgas on nii tuttavaid ja vanasid tegijaid kui ka uusi nimesid: Carrie Underwood, Keith Urban (tema „Blue Ain’t Your Color“ on kindlasti üks ägedamaid kantrilugusid, mida mina olen viimase paari-kolme aasta jooksul kuulnud, väga ägeda ja meeldejääva meloodiaga ja võrratu refrääniga lugu!), Brandy Clark, Thomas Rhett (väga lahe uus artist kantrimuusika maailmas, sellel plaadil kuuleme tema väga head lugu „Die A Happy Man“), Miranda Lambert ja Tim McGraw (kantrimuusika üks suurimaid supertähti, kelle esimene plaat ilmus juba 1993. aastal, mistõttu on hiiglama vahva, et mees ka sel aastal kandideerib lauluga „Humble And Kind“ aasta parima kantriloo tiitlile!).

Selline suurepärane plaat on see „Grammy 2017 Nominees“. Väga hea valikuga kogumik, mida kindlasti tasub kuulata, ja ma usun, et paljud leiavad siit sellist muusikat, mis paneb otsima infot esitajate kohta ja kuulama ka nende teisi lugusid.

 

Kuulake ise ka:

 

 

Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad