KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Uus plaat: Kehlani "SWEETSEXYSAVAGE"
Uus plaat: Kehlani "SWEETSEXYSAVAGE" (11 veebruar 2017)


 

Kehlani

„SWEETSEXYSAVAGE“

(Warner Music)

 

Kehlani Ashley Parrish ehk artistinimega Kehlani saab selle aasta 25. aprillil 21-aastaseks. Tegemist seega igati noore lauljatariga, kes lühikese ajaga on tõusnud popmuusika tippude hulka.

Kehlani sündis ja kasvas Oaklandis, Kalifornias. Teda kasvatas tema tädi, kuna Kehlani isa suri siis, kui tüdruk oli väike, ja tema ema oli kord vanglas, korda vanglast väljas.

Nooruses üritas Kehlani tegeleda ka tantsuga, kuid ta vigastas oma põlve ja sellega oli tantsijakarjääril kriips peal. 14-aastaselt liitus ta kohaliku popibändiga PopLyfe, kus temast sai juhtlaulja. Teismeliste bändil oli ka tugev produtsent, R&B bändi Tony! Toni! Tone! endine liige D’Wayne Wiggins. PopLyfe tuuritas mööda USA’d, kuni 2011. aastal (saatesarja 6. hooaeg) saavutati „America’s Got Talent“ saates 4 koht!

Sooloartistina avaldas Kehlani oma esimese mixtape’i „Cloud 19“ 2014. aastal. Aasta hiljem ilmus tema teine mixtape ehk „You Should Be Here“, mis oli juba vägagi edukas ka USA R&B ja hiphopi edetabelis.

Ja nüüd tema debüütalbum „SWEETSEXYSAVAGE“.

Kehlani kehastab oma täispika debüütalbumi nime: SWEETSEXYSAVAGE. Grammy nominendist paljukiidetud R&B pop laululind puhub elu kolme sõnas sisse, mis tähistavad enese aktualiseerimise hetke.

 “Oma kahel esimesel mixtape´il rääkisin palju haiget saamisest, sest olin halvas suhtes ja olin naiivne,” tunnistab ta. “Palju läks halvasti ja ma läksin eluga edasi. Tahtsin sellel albumil kõike korraga väljendada.  SWEETSEXYSAVAGE saabus minuni Hawaii rannal. Sain aru, et just sellised naised ongi. Me võime haiget teha. Me võime ka ise haiget saada. Võime olla karmid ja leebed. Me vôime olla pöörased ja ka kaastundlikud.”

Tuuritamise kogemus on môjutanud teda SWEETSEXYSAVAGE loomisel. Enesekindlust ja karismat kiirgav Kehlani tutvustas albumit lugudega “CRZY” ja “Advice,”mis said kokku üle 30 miljoni Spotify striimi vaid mõne kuuga. 90-ndatest inpireeritud ülbe “Distraction” kogus üle 3,2 miljoni YouTube´i vaatamise 3 päevaga! Aastat 2017 alustas ta singli “Undercover” avaldamisega. Laul muutub ümisevast akustilisest kitarrist üheks Kehlani môjuvamaks looks.

SWEETSEXYSAVAGE´il jagab Kehlani siiralt end, oma tundeid ja tõde. “Ma ei tahtnud teha albumit kogetud tumedatest aegadest,”selgitab Kehlani. “Otsustasin selle jätta selja taha. Lugesin ühte Lao Tzu tsitaati, mis  mind väga inspireeris: “Kui sa oled masenduses, siis sa elad minevikus. Kui sa oled murelik, siis elad tulevikus. Kui oled rahul, siis elad olevikus.” Võtan ühe päeva korraga. Kui inimesed kuulavad plaati SWEETSEXYSAVAGE, siis soovin, et nad tantsiksid, lõbutseksid ja naudiksid seda.”

Plaadi avalöök on lihtsalt räägitud tekst, sissejuhatuse loeb plaadile Rayna Biddy.

Teine lugu on „Keep On“ ja see on kohe alguses üks igati hea R&B-lugu, võiks öelda, et soulilugu, mis mõnusalt ja vaikselt „ujub“ algusest lõpuni. Loo lõpus tuleb sisse üks hiiglama mõnus süntesaatorisaund, mis tuletab meelde 70ndate aastate lugusid ning ka väga huvitav klaverisoolo, mis tuletab meelde 80ndate aastate meloodilist R&B’d. Igati hea lugu.

Kolmas lugu kannab pealkirja „Distraction“, mis on taaskord väga hea ja huvitav R&B-pala. Selles on ehedat R&B hingamist ning Kehlani hääl on võrratu, veidi isegi salapärane.

Neljanda loo alguses räägib Kehlani kuulajaga veidi juttu ja seejärel algab lugu „Piece of Mind“,  mis on jällegi selline rahulik ja mõnusalt liikuv R&B-lugu.

Viies lugu on „Undercover“ ja see algab lahedate kitarrikäikudega. Rokiks asi siiski ei lähe, kuid veidi tempokam on see küll, kui kolm eelmist laulu. Taaskord väga hea R&B-lugu, milles lahe ja meeldejääv refrään.

Ja seejärel! Seejärel Kehlani hittlugu „CRZY“ – hiphopilikku R&B’d parimal moel. Väga põneva ja huvitava helikeelega lugu, milles Kehlani tõestab, et ta ei jää ka räpiga hätta.

Seitsmenda loo pealkiri „Personal“ lubab, et asjad lähevad isiklikuks. Ja seda see on, kuigi Kehlani kordab laulus, et seda ei maksa võtta liiga isiklikult. Väga põnev ja catchy refrään ning palju huvitavaid süntesaatorisaunde.

Kaheksanda loo algus on põnev helide ja laulu segapuder. Pealkiri on „Not Used to It“, ja alles refräänis tekib konkreetsem meloodia, kuid pärast seda jällegi helide maailma jätkub omalaadses kaoses. Kokku kõlab see kõik vägagi põnevalt.

Ka üheksandas loos „Everything Is Yours“ on palju väga „kummalist“ helidemaailma, ka rütmid on üsnagi kummalised. Omamoodi unenäoline lugu, mida ka saundid ning esitus rõhutavad. Kõik kokku on väga põnev kuulamiselamus.

Mahedad meloodiad ja kosmilised saundid jätkuvad ka järgmises loos. „Advice“ on laulu pealkiri, kuid see on taaskord väga hea R&B-lugu, milles on vägagi meeldejöääv refrään. Väga hea lugu!

Plaadi üks ilusamaid lugusid on kindlasti albumi 12. laul „Escape“. Selline ilus ja kaasaegne R&B-ballaad. Mulle Kehlani hääl meeldib!

Siinkohal tõmban joone alla, sest eks peab ju kuulajale jääma samuti rõõm avastusteks ja kuulamisrõõm. Plaadil on kokku 19 lugu, mis on ikka üsna paras annus, et saada aru, kuivõrd hea uustulija Kehlani on. Kuulake muusikat, kuulake laulutekste, sellel lauljataril on väga palju väga huvitavat meile ütelda, ja ärge unustage, et laulud on Kehlani ise kirjutanud. Plaadil on ka kaks boonuslugu, üks neist „Gangsta“, mis kõlas ka filmis „Suicide Squad“.

 

Veebruaris algab ka Kehlani debüütplaadinimeline kontsertturnee, mis viib teda nii Põhja-Ameerikasse kui ka Euroopasse, sh. Iirimaa, Inglismaa, Austria, Norra, Rootsi, Taani, Saksamaa, Poola, Prantsusmaa, Belgia, Holland jm. 11. märtsil esineb Kehlani meile kõige lähemal ehk Stockholmis.

 

Kuula siit: https://lnk.to/KehlaniSSSdlx

 

Marko Tiidelpp

 

 

 « Eelmised nädalad