KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Uus plaat: ''Fast & Furious 8: The Album''
Uus plaat: ''Fast & Furious 8: The Album'' (9 mai 2017)


„Fast ja Furious 8: The Album“

(Warner Music)

 

Headel ja põnevatel filmidel on tavaliselt ju ka head ja põnevad heliribad. See kehtib ka põneva ja tempoka filmi „Fast ja Furious 8“ (filmi teatakse ka nime all „The Fate of the Furious“) kohta. Filmi rezissöör on F. Gary Gray, mängivad Vin Diesel, Dwayne Johnson, Jason Statham, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Ludacris, Scott Eastwood, Elsa Pataky, Kurt Russell, Charlize Theron jt.

Tegemist on väga hea kogumikplaadiga ja eriti hea maiuspala neile, kes kaasaegsest hiphopist lugu peavad. Plaadil on nii hiphoppi ja räppi, EDM’i, kui ka latiino poppi.

 

Esimeses loos „Gang Up“ on üheskoos koguni neli tänase räppmuusika noort ja kõva tegijat ehk jõud on ühendanud Young Thug, 2 Chainz, Wiz Khalifa ja PnB Rock. Kõigil neil kuttidel on oma stiil, kuid kokku kõlavad nad igati ägedalt. Plaadi avalöök on igal juhul uhke ja tegemist on ka plaadi neljanda singliga.

Plaadi teine lugu on plaadi esimene singel. Loo pealkiri on „Go Off“ ja siin toimetavad üheskoos kolm artisti – räpparid Lil Uzi Vert ja Travis Scott ning Quavo. Lugu on üsna sarnase mineku ja olekuga plaadi avalöögile. Pigem selline rahulikum hiphopi lugu, kui tempokam.

Kolmas lugu on ühtlasi plaadi kolmas singel ehk „Good Life“. Jätkame ikkagi hiphopi-looga, milles on üheskoos valgenahaline räppar G-Eazy, kuid asja teeb meloodilisemaks asjaolu, et loos laulab lauljatar Kehlani.

Neljas lugu on „Horses“. Selline veidi elektroonilisem hiphopi-lugu, kus on koos kolm räpparit – PnB Rock, Kodak Black ja A Boogie wit da Hoodie.

Viies lugu „Seize the Block“ on veidi „vihasem“ räpilugu, mia esitab räpipunt ehk Migos. Selle moodustavad kolm räpparit: Quavo, Takeoff ja Offset. Väga huvitavate rütmikäikudega ja vihase olekuga lugu on see kindlasti. Meloodia, mis taustal on ühtlasi nii uinutav kui ka veidi ärritav, mis ongi vist selle eesmärk.

Kuues lugu on veelgi väljakutsuvama pealkirjaga ehk „Murder“. Selle esitavad YoungBoy Never Broke Again ja räpipunt 21 Savage. Jällegi on taustal meloodia, mis kordab ja kordab ning mõjub kuidagi uinutavalt, kuigi räpp on vägagi vihane ja otsekohese tekstiga.

Seistmes lugu on juba veidi tempokam, selline elektroonilise tantsumuusika lugu, sest muusikat teeb USA DJ ja muusikaprodutsent Bassnectar, kuigi ka siia on oskuslikult sisse toodud räppi, mida esitavad selles loos Ohana Bam ja Lafa Taylor. Igal juhul üks väga huvitav lugu, milles põnevat räppi ja huvitavaid muusikalisi lahendusi, palju on kordusi ja effekte, kokku põnev kuulamine.

Kaheksas lugu – „Candy Paint“, mida esitab räppar Post Malone. Valgenahaline kutt, kes räpib igati huvitavalt ja oluliselt teisiti, kui eelmistes lugudes kuulsime. Post Malone’il on sellist reggae-artisti hingamist.

Üheksas lugu on „911“, seda esitab USA räppar Kevin Gates, kes on kübe vanem, kui eelmiste lugude esitajad, sest Kevin Gates sai selle aasta 5. veebruaril juba 31-aastaseks. Tema esituses on tunda oluliselt rohkem ka soulilikku hõngust, kuigi tegemist on üsnagi mõnusa mineku ja meloodilise räpiga. Väga lahe lugu, kuigi sõnum on ju sellest, et toimunud verine mõrv ja tukleb helistada hädaabinumbrile.

Ja oleme jõudnud plaadi 10 lauluni! „Mamacita“ on veidi latiinolikuma hingamisega räpilugu, mida esitavad Lil Yachty ja Rico Nasty. Lugu, milles on palju mängitud artistide häältega.

Liigume edasi. Järgmine lugu on „Don’t Get Much Better“, milles panevad jõud kokku USA laulja Jeremih, laulja/räppar Ty Dolla Sign ja räppar Sage the Gemini. See on plaadi vahest kõige R&B’likum lugu, milles räpiosa on igati meloodiline, rääkimata laulust endast. Huvitav lugu igal juhul, ertiti just refrään.

Ja seejärel jõuame plaadi latiino muusika juurde. 12 laul on „Hey Ma“, mis on plaadi teine singel ja esitatud hispaania keeles, kusjuures plaadi 14 ja ühtlasi viimane lugu on sama laulu ingliskeelne versioon. Vahva ja huvitav tantsulugu, milles laulavad USA räpitäht Pitbull, Kolumbia äge laulja J Balvin ning Kuubal sündinud USA lauljatar, igati hea häälega Camila Cabello. Kokku on see üks väga äge lugu.

Ja üks latiino lugu on „Hey Ma“ kahe versiooni vahel veel – „La Habana“, mis on samuti vahva ja kaasakiskuv latiino tantsulugu. Selle esitavad Pinto „Wahin“, DJ Ricky Luna ja El Taiger. Selline vahva Kuuba lugu!

 

Selline heliriba on see „The Fate of the Furious“. Kokku igati äge plaat, mis peaks sobima eriti hästi räpi- ja hiphopisõpradele, kuid ka mõned lahedad latiino-esitused on plaadil olemas.

 

Öeldakse ju, et oma kõrv kuningas, mistõttu kuulake ise ka:https://atlantic.lnk.to/f8

 

Marko Tiidelepp


 « Eelmised nädalad