KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Uus album: Tinie Tempah ''Youth''
Uus album: Tinie Tempah ''Youth'' (17 mai 2017)


Tinie Tempah

„Youth“

(Warner Music)

 

Tinie Tempah on loomulikult artistinimi ja mehe õige nimi on Patrick Chukwuemeka Okogwu, kuid paremini tuntakse teda Tinie Tempah’i nime all. Tegemist on briti räppari ja hiphoppariga, kes on oma muusikasse väga põnevalt ning oskuslikult seganud electropoppi ja palju muid muusikastiile. Üks põhjus miks on Tinie Tempah muusikaliselt andekas on selles, et mees mängib ise klahvpille, süntesaatoreid, löökriistu, saab edukalt hakkama sämplingute ja palju muuga. Tinie Tempah on hetkel kõige edukam briti räpiartist, kellel juba 2013. aastal oli ettte näidata kuus briti singlimüügitabeli esikohalugu. Lisaks kuulub talle ka plaadi- ja moefirma Disturbing London.

Muusikat on Tinie Tempah teinud juba 2005. aastast, kuid suur läbimurre toimus 2010.aastal, kui ilmus tema debüütalbum “Disc-overy”. Album tõstis mehe muusikataeva kirkaimasse tippu ning tegelikult saab väita sedagi, et Tinie Tempah on esimene briti räppar, kes leidnud head vastuvõttu ka USAs. Debüütalbumil olid Tinie Tempahil abiks muusikamaailma suured staarid: Kelly Rowland, Ellie Goulding, Emeli Sande, Labrinth, Swedish House Mafia jt.
2013 ilmus mehe teine album „Demonstration“, millel ka hittlood „Someday (Place in the Sun)“, „Trampoline“, „Children of the Sun“, „Heroes“. Sellel plaadil lõi kaasa samuti väga palju põnevaid ja suurepäraseid artiste: Ella Eyre, 2 Chainz, Dizzee Rascal, Ty Dolla Sign, John Martin, Big Sean, Labrinth, Emeli Sande, Paloma Faith, Laura Mvula jt.

 

Uus album „Youth“ algab väga rahulike ning põnevate saundidega. Avalugu on plaadi nimilugu „Youth“, mis ongi selline rahulikum räpilugu, milles Tinie Tempah lihtsalt jutustab lugu. Mulle see meeldib, et Tinie Tempah ongi selline veidi rahulikuma esitusega räppa, mistõttu jõuab ka laulu sõnumit jälgida.

Teine lugu algab samuti põnevate süntesaatori helidega. Laulu pealkiri on „Not for the Radio“ ja selles laulab ka briti laulja ja laulukirjutaja MNEK. Just tema hääl ja esitus annab sellele loole sellist soulilikku hingamist juurde, kuid Tinie Tempah ise on selles loos hoopis kiirema olekuga, ja selline rahulikuma osa laulust vaheldub kiire osaga.

Kolmaski lugu on põnevate saundidega räpilugu, mil pealkirjaks „Lightwork“. Järgmises loos „Chasing Flies“ laulab ka Nea.

Viiendas loos „Mamacita“ on tunda latiino-muusika mõjutusi ja selles lööb kaasa Nigeeriast pärit laulja ja laulukirjutaja Wizkid. Tegelikult on lahe see, et Tinie Tempah julgeb segada erinevaid stiile, sest latiino ja räpp sobivad igati suurepäraselt kokku. Selline hittlugu kindlasti ja see on ka plaadi kolmas singlilugu.

Kuues lugu „Text from Your Ex“ algab nagu korralik popilugu. Alustajaks on USA lauljatar Tinashe. Üsna ruttu võib juhtimise üle Tinie Tempah ja nii saab loost üsna meloodiline hiphopi-lugu. Igal juhul hakkab refrään üsna kiirelt „kummitama“ ja eks see ole ka põhjus, et seegi laul on plaadi singlilugu, järjekorras neljas.

Seitsmes lugu on vägagi rahulik ja mõnusa souli-hingamisega lugu „Cameras“. Meeldiva häälega laulja selles loos on David Stewart, kelle kohta oleks põnev infot leida.

Kaheksas lugu „If You Know“, algab rahulikult, kuid ka sellest kasvab välja räpilugu. Kaasa lööb ka Tiggs Da Author.

Ühe loo jätan teile endale avastada, kuid kümnes lugu on plaadi teine singel ja tõeline hitt! „Girls Like“, milles laulab ka suurepärane lauljatar – Zara Larsson. See on kindlasti selle plaadi üks tempokam ja ägedam lugu, selline tõeline hittlugu, mis paneb jala kergesti kaasa tatsuma ja vägisi kisub asi tantsuks. Suurepärane näide, kuidas head räppi ja popmuusikat on võimalik ühendada.

Põnevaid lugusid on Tinie Tempahi uuel plaadil veel. Näiteks 12. laul „They Don’t Know“, milles lööb kaasa veel mitu artisti – Kid Ink, Stefflon Don ja AoD. Kokku on see väga uhke räpilugu.

Ka 13. laul „So Close“ on mõnus kuulamine – Tinie Tempah on appi kustunud Malaisias sündinud Austraalia laulja ja laulukirjutaja Guy Sebastiani ning briti grime-artisti Bugzy Malone’i.

Ja 14. laul „Find Me“, mis algab nagu folgi-lugu. Põhjust pole vaja kaugelt otsida, sest laulu alustab brittide laulja, folkrokki esitav Jake Bugg . Ja tegelikult ka selline kooslus on igati põnev ja „töötab“ väga hästi.

Väga põnevate saundidega lugu on albumi eelviimane lugu „Shadows“, milles lööb kaasa ka briti laulja Bipolar Sunshine.

Plaadi viimane lugu on albumi esimene singlilugu „Not Letting Go“. Usun, et paljudele Tinie Tempahi fännidele igati tuttav ja meeldiv lugu. Loos lööb kaasa ka suurepärane briti lauljatar Jess Glynne. Igati hitt-lugu on seegi.

 

Selline äge plaat on Tinie Tempahi kolmas stuudioalbum „Youth“. Mees jätkab seda, mida ta 2010. aastal alustas ehk teeb hiiglama head muusikat. Muusikat, mis on ju räpp, kuid mehe oskus segada räppi erinevaid stiile on hämmastav.

 

Kuula ka:

https://lnk.to/TinieTempahY

 

 

Marko Tiidelepp

 



« Eelmised nädalad