KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Uus plaat: James Blunt "The Afterlove"
Uus plaat: James Blunt "The Afterlove" (24 mai 2017)


James Blunt

„The Afterlove“

(Warner Music)

 

Viimaste aastate üks kirkaimad tähti meeslauljate seas on kindlasti James Blunt.

 

James Hillier Blount on sündinud 22. veebruaril 1974 Tidworth’is, Wiltshire’is, Inglismaal

Kuulsus saabus 2004-2005. aastal albumiga „Back to Bedlam“ ja menuhittidega „You’re Beautiful“, „High“ ja „Goodbye My Lover“.

Tema stiil on segu popist ja akustilisest rokist. Lisaks laulmisele mängib ta ka kitarri, klaverit, orelit, marimbat ja mellotroni.

2006. aastal sai temast üle pika aja järjekordne briti artist, kes suutnud tõusta USA Billboard’i  muusikatabeli esikohale. Enne seda oli viimane britt USA tabeli tipus Elton John lauluga „Candle In The Wind“. Lihtsad ja kaunid viisid, hingeminevad sõnad on need, mis iseloomustavad James Blunti, kes huvitaval kombel saanud hoopis sõjalise hariduse ning osalenud ka rahuvalvajate töös Kosovos.

Temalt on seni ilmunud eelpool mainitud album „Back To Bedlam“, kuid ka „All The Lost Souls“ (2007), „Some Kind Of Trouble“ (2010) ja „Moon Landing“ (2013). Nüüd, pärast nelja aastast plaadistuspausi viies stuudioalbum „The Afterlove“, mida muusikakriitikud just väga hästi vastu võtnud ei ole, kuid...

 

Uue plaadi avalöök on vahva ja ilus. Loo pealkiri on „Love Me Better“, mis algab kitarri, laulu ja sõrmenipsudega. Lugu areneb ja kasvab, kusjuures on üsna põnevaid saunde, vahva kitarrisoolo ning James Blunt võtab välja ikka hiiglama kõrgeid noote. Ilus lugu. Meeldejääva ja lihtsa refrääniga, selle plaadi esimene singel.

Teine lugu on „Bartender“, mis on ka plaadi teine singlilugu. Ägeda videoga vahva poopiliku hingamisega lugu, mis jutustab baarmanist. Selline õhtune, veidi rahulikum peolugu, milles äge refrään, mida on ka endal kaasa laulda või ümiseda. Vahva popilugu igal juhul.

Kolmas lugu on üsnagi kaasaegne popilugu „Lose My Number“, milles on palju õhku ja vahvaid saunde ning süntesaatorihelisid. Selline omamoodi hõljuv ja pehme popihitt, selline, mis just praegu vägagi pop on.

Neljas lugu „Don’t Give Me Those Eyes“ algab hiiglama rahulikult. Klaver ja James Blunt. Midagi ilusat ja õrna, just selline muusika, mida olema harjunud Blunti esituses kuulama. Lugu areneb ja kasvab, muusikasse tuleb mitmehäälset laulu ja ka klaverihelid kasvavad. Väga ilus meloodia, ilusad sõnad ja kaunis harmoonia. Meeldib mulle see lugu.

Viies lugu algab üsna folgilikult – kitarr ja Blunt. Laulu pealkiri on „Someone Singing Along“. Löökriistad tulevad juurde, ka kalver lisandub. Ja lugu hakkab elama, liikuma. Refrään jällegi selline, mida on mõnus kaasa laulda. Vahva folgilikult popilik lugu.

Kuuenda loo pealkirja lubab meid viia Kaliforniasse, sest selle pealkiri on „California“. Algab taaskord rahulikult, veidi salapäraselt. Huvitavad saundid, ja meeldejääv refrään. Selline popiliku hingamisega lihtne, kuid hea lugu.

Seejärel lugu pealkirjaga „Make Me Better“. Algab Blunti ja kitarriga. Väga rahulik algus. Ilusad sõnad jällegi. Kuulake ise. Selline ilus armastuslugu. Jällegi väga ehe James Blunt.

Ka järgmine lugu „Time Of Our Lives“ jätkab armastuse teemaga. Võrratult ilusa harmooniaga refrään. Blunti lihtne esituses ja lihtne meloodia on suurepärased. Blunt kinnitab laulus, et „I’m feeling time move slow“ – ja täpselt sama mõnusalt ja aeglaselt liigub ka see lugu.

Üheksas lugu. „Heartbeat“ ja mulle tundub, et James Blunt jätkab samast kohast, kus eelmiste lugudega lõpetas. Ühe hea loo jaoks ei ole palju vaja – lihtne ja ilus meloodia, harmoonialahendused on imelised. Ja muidugi laulusõnad, mis tunduvad tulevat tõepoolest esitaja südamest. See ON väga imeline lugu.

Kümnes lugu kannab pealkirja „Paradise“. Ikka armastusest, millest muust. Blunt oskab seda asja väga hästi. Ka selles laulus kinnitab Blunt kellelegi: „You’re beautiful“.

Üheteistkümnes laul on „Courtney’s Song“. Siin on loo alguses kuulda elektriorelit, mis annab laulule omamoodi pühaliku hingamise. Seda omakorda võimendavad Blunti kõrged noodid. Jällegi, midagi pole teha, väga ilus laul. Lihtne ja ilus.

Eelviimane laul algab kitarri ja lauluga. Pealkirjaks „2005“. Laul viib meid ajas kübe tagasi. Ka see on rahulik ja ilus lugu, võib öelda, et pehmem folgilugu.

Viimane laul plaadil on „Over“. Kuigi laulu pealkiri viitab sellele, et midagi saab läbi, siis on see selle rahuliku plaadi lõppu ootamatult tempokas lugu. Selle plaadi kiirema minekuga lugu, kuid samuti igati meeldiv kuulata.

Selline see James Blunti uus album on. Rahulik, ilus, mõtisklev, armastusest ja tunnetest. Blunti hääl on jätkuvalt hea ja ilus, kõrged noodid puhtad ja ilusad. Meeldib väga.

 

Marko Tiidelepp

 

Kuulake ise ka:

https://lnk.to/JamesBluntAfterlove

 

 « Eelmised nädalad