KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Uus plaat: Wale "Shine"
Uus plaat: Wale "Shine" (15 juuni 2017)

Wale

„Shine“

(Warner Music)

 

Wale (õige nimega Olubowale Victor Akintimehin) on USA räppar, kes sündinud 21. septembril 1984 Washingtonis. Kuulsust saavutas ta 2006. aastal, kui tema lugu „Dig Dug (Shake It)“ saavutas populaarsust just tema kodulinnas. Samal ajal märkas teda ka muusikaprodutsent Mark Ronson, kes sõlmis temaga lepingu.

Paar aastat hiljem, 2008, sõlmis Wale lepingu plaadifirmaga Interscope Records ja ilmus räppari debüütalbum „Attention Deficit“, millel ka hittlood „Chillin“, „Pretty Girls“ ja „World Tour“. Plaat meeldis nii Whale’i fännidele kui ka muusikakriitikutele.

Teine album „Ambition“ ilmus 2011 ja kolmas album „The Gifted“ ilmus 2013. Kolmas plaat oli juba sedavõrd populaarne ja edukas, et see kohe ilmudes tõusis Billboardi plaadimüügitabelis kohale number 1! Täpselt sama juhtus ka Wale’i neljanda stuudioplaadiga „The Album About Nothing“ (2015).

Ja nüüd siis viies stuudioplaat – „Shine“.

Album „Shine“ algab lauluga „Thank God“, mis on rahulik lugu, üsna terava tekstiga, kuid pigem selline soulmuusika ja räppmuusika kohtumine, mida on igati mõnus kuulata. Palju on häid soulilikke saunde.

Teine lugu on „Running Back“ (plaadi 4 singel), milles lööb kaasa ka Lil Wayne. Selline üsna kosmiliste saundidega räpilugu.

Kolmas lugu on „Scarface Rozay Gotti“, mis algab nagu mõni tantsumuusika-hitt, kuid ei, see on ainult algus. Selline rahulik räpilugu taaskord. On tunda, et Wale lihtsalt mõnuleb, jutustab lugu, ja muusika hõljub rahulikult taustal.

Neljas lugu on „My Love“, milles löövad Wale’iga kampa USA elektroonilise muusika trio Major Lazer, Nigeeria laulja Wizkid ja briti lauljatar Dua Lipa ehk siis muusikamaailma hetke kõvad tegijad. Ja see ongi selline popihitt, mida on räpparid vürtsitamas. Hitilugu on see kindlasti, sest ka hetke kuumi ladina-ameerika saunde ja rütme on selles lood olemas.

Viies lugu on „Fashion Week“ (plaadi viies singel), kus Wale on appi kutsunud ka USA räppari G-Eazy. Liigume edasi sellise tempoga, mida plaadi algus meile pakkus.

Kuues lugu „Colombia Hights (Te Llamo)“ algab põnevate süntesaatori helidega. Selles loos osaleb ka Kolumbia reggaetoni täht J Balvin. Selline räpi ja reggaetoni lugu. Kõlab üsnagi põnevalt.

Seistmes lugu „CC White“ ja kaheksas lugu „Mathematics“ on jällegi üsnagi rahulikud räpimõtisklused. Ma mõtlen, et kas Wale on äkki üks kõige aeglasem räppar? Mees lihtsalt jutustab ja jutustab, kuid tegelikult paneb kuulama ennast küll. Taustal olev muusika on igati põnev ja annab oma võlu juurde.

Üheksas lugu kannab pealkirja „Fish N Grits“ (plaadi kuues singel), kus abiks on USA hiphoppar Travis Scott. No eriti rahulik ja aeglane lugu. Selline öine räppmuusika.

Ja juba 10 laul! „Fine Girl“. See on tempokam, tantsulikum. Kaasa löövad Davido ja Olamide. Palju on kordusi, kajasid ja muid huvitavaid saundilikke lahendusi. Paneb jala kaasa tatsuma küll.

11 laulus lööb kaasa USA laulja Chris Brown. Laulu pealkiri on „Heaven On Earth“ ja see on kübe tempokam lugu.

12 lugu on „My PYT“ (plaadi esiksingel) ja 13 lugu on „DNA“. Mõlemad jätkavad sellist rahulikumat liini, eriti lugu „DNA“. Kummaliselt rahulikud, aga head lood. See rahulik räpistiil hakkab täitsa meeldima.

Ja plaadi viimane lugu – „Smile“. Veidi soulilik, veidi funkylik, väga huvitavate saundidega, sellistega, mis veidi tuletavad meelde 70ndaid, 80ndaid aastaid. Kaasa löövad Phil Ade ja Zyla Moon.

 

Kokkuvõttes igati hea plaat. Räpiplaat, mis pole ainult räpp, sest Wale segab suurepäraselt räppi, souli, R&B’d ja muudki. Kokku kõlab see vägagi huvitavalt. Ka tema rahulik stiil on mõnus kuulata, omamoodi uinutav räpp, õhtune räpp.

 

Kuulake ise ka:

http://atlanti.cr/shine 

 

 

Marko Tiidelepp

 « Eelmised nädalad