KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Uus plaat: Galantis ''Aviary''
Uus plaat: Galantis ''Aviary'' (16 oktoober 2017)


Galantis

„Aviary“

(Warner Music)

 

Galantis on Rootsi elektroonilise muusika ja laulukirjutajate duo, kuhu kuuluvad Christian „Bloodshy“ Karlsson (tema on tuntud Rootsi indiepopi bändist Miike Snow) ja Linus Eklöw (tema on tuntud nime all Style of Eye, kes on DJ, laulukirjutaja ja produtsent).

 

Duo sai kokku 2007. aastal Karlssoni stuudios Robotberget. 2009. aastal palus Karlssoni ansambel Miike Snow, et Eklöw teeks Style of Eye esinejanime all remiksi nende loost „Animal“. Pärast seda hakkasid Karlsson ja Eklöw tihedamini üheskoos stuudios tegutsema. Mängiti üksteise lugusid ja jagati uusi ideesid. 2012 hakati asja veelgi tõsisemalt võtma – nüüd toodi elektroonilisse muusikasse sisse ka Karlssoni mängitud kitarr ja klaver ning seda just laulude alguses. Karlsson kinnitab, et nad võtsid laulu paljaks ja kui oli tunne, et nüüd on midagi õiget, siis hakati laulu „riidesse panema“ ja vaatama, mis asjast saab. Karlsson lisab, et siis mõisteti, et Galantis ongi nende bänd.

2013 sai valmis nende esimene singel „Smile“, 2014 teine lugu „You“ ja 1. aprillil 2014 ilmus EP „Galantis“. Oktoobris ilmus neil singel „Runaway (U & I)“, mis sai kuulsaks ja populaarseks Spotifys.

2015 aasta juunis ilmus duo debüütalbum „Pharmacy“, millel oli neli hittsinglit: eelpool mainitud „You“, „Runaway (U & I)“, „Gold Dust“ ja toona väga kõvaks hitiks saanud „Peanut Butter Jelly“!

Plaati lahterdati muusikaliselt mitmeti – big room house, dance, electro house, progressive house. Öeldakse ju, et heal lapsel mitu nime!

2016. aastal avaldas duo singli „No Money“, millest sai Galantise esimene lugu, mis jõudis ka USA singlimüügitabelisse. Veidi hiljem ilmus neil lugu „Make Me Feel“, mida sai kuulda filmis „XOXO“. Samal aastal ilmus lugusi veel: „Love On Me“ koos Hook n Slingiga. Edasi veel „Pillow Fight“ ja „Hunter“.

 

Ja nüüd! Duol on ilmunud uus album „Aviary“, mis on taaskord väga hea plaat, just neile muusikasõpradele, kellele meeldib kaasaegne tantsumuusika. Seekord lahterdatakse album EDM’i alla ehk electronic dance music. Lihtne ja nii ongi. 

Plaadi avab esimene uue albumi promosingel „True Feeling“, mis ongi ju igati hitilugu. Lihtne meloodia, kergelt meeldejääv refrään, palju põnevaid effekte nii laulu kui ka muusikaga. Lisaks veel lahedaid vokaliise, ja ka instrumentaalne osa hakkab „kummitama“. Väga hea lugu! Lauljaks on selles loos USA laulja, laulukirjutaja Wrabel.

Teine lugu kannab pealkirja “Hey Alligator” ja alligaatoritest siin juttu väga ei ole, pigem kellestki, kes on haaranud laulja südame oma hammaste vahele ja ei taha sellest lahti lasta. Põnevate saundidega tantsulugu, milles laulja hääl läheb üsna kosmilistesse kõrgustesse. Jällegi palju huvitavaid rütmi- ja meloodialahendusi, mida on igati huvitav kaasaegses tantsumuusikas kuulata. Mõned meloodiakäigud on siingi sellised, mis hakkavad “kummitama”. Kaasa lööb ka USA lauljatar Bonnie McKee.

Kolmas lugu tutvustab meile väga põnevat USA lauljatari, kelle esinejanimeks on ROZES. Tema õige nimi on Elizabeth Mencel, Seni on teda laulu “Roses” järgi, mida ta esitab maailmakuulsa duo The Chainsmokersiga.

Usun, et nüüd paneb ROZES ennast kuulama ka koos Galantisega laulus “Girls On Boys”. Vägagi põnevate saundidega lugu, milles on palju kordusi, põnevat helide ja saundide virrvarri, lisaks veel lauljatari vägagi omanäoline hääl.

Neljas lugu on “Salvage (Up All Night)”, milles tuleb Galantisele appi USA laulukirjutaja, plaadiprodutsent ja vokaal-produtsent Jason Boyd, keda tuntakse paremini Poo Bear’ina. Tema on selline kutt, kes teinud koostööd Justin Bieberi, Usheri jpt. Seegi lugu on väga huvitava saundimaailmaga, siin on palju põnevaid effekte, ja üsnagi kummalist lauluhäält. Kõik kokku on igati äge tantsulugu.

 

Viies lugu “Tell Me You Love Me” on kübe rahulikum, kui ikkagi väga põnev tantsulugu. Kaasa löövad Throttle ja Sarah Aarons.

Kuues lugu on “Hello” ja see on sarnane eelmise looga, kuid lauluga on abiks ka USA andekas helilooja ja laulukirjutaja Ross Golan.

Seitsmes lugu algab vägagi põneva laulu ja saundidega. Lauljaks on Hannah Wilson. Lugu jääb veidi rahulikumaks, kui teised, kuid on pidevas arengus. Väga huvitavad saundid, mis hoiavad loo liikumises. Justkui oleksime kütid mõnes sügavas džunglis.

Kaheksas lugu on ilus lugu. Pealkirjaks “Written In The Scars”, mitte “Written In The Stars”, aga just nii nagu ütlesin. Ka selles loos on abiks lauluga Wrabel.

Üheksandas loos “Call Me Home” abistab Galantist USA muusik, laulja, laulukirjutaja Sam Martin, kelle sulest on pärit Jason Derulo hittlugu “Want To Want Me”. Tema kirjutatud on ka Maroon 5 hitt “Daylight”, Ziggy Marley hit “Fly Rasta”, kuid Sam Martin on esinenud ka mitmes David Guetta loos ja teinud koostööd One Directioni, Nick Jonase, Flo Rida, Snoop Doggi jt.

Kümnes lugu – selle plaadi üks hittlugudest “Love On Me”, milles toimetab ka Austraalia DJ, laulukirjutaja Anthony Maniscalo ehk Hook n Sling, lauljatarideks on selles loos briti souli ja džässi lauljatar Laura White ja briti popmuusika täht Cathy Dennis. No ja ega siin midagi pole teha – see ongi hittlugu. Kõik on olemas – lahedad ja meeldejäävad saundid, lihtne meloodia, mida on kerge kaasa laulda või ümiseda. Hea tempo, hea minek. Kuula ise.

Ka plaadi 11 lugu on hitilugu – “Pillow Fight”, milles laulab Matthew Koma, kes saanud tuntuks koostööst suurepärase DJ’ga ehk Zedd’iga. “Pillow Fight” on minu arust Galantise plaadi üks parimaid lugusid, kui mitte see kõige parem.

Ja viimane, 12 lugu. “No Money” – mis on ju samuti singlina ilmunud. Selles laulab Reece Bullimore.

 

Igal juhul pean jällegi nõustuma paljude muusikasõpradega, kes kinnitavad, et Galantis on väga põnev leid tantsumuusikamaailmas! Nii see tõepoolest on!

Eraldi pean välja tooma ka plaadikujunduse ja just need vahvad tegelased, kes plaadiümbrisel on. Ka duo debüütalbumil olid müstilised olendid kaanel, nii ka seekord.


Kuula ise ka:


https://bigbeat.lnk.to/theaviaryPR

 

Marko Tiidelepp

 « Eelmised nädalad