KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Uus plaat: Robin Schulz "Uncovered"
Uus plaat: Robin Schulz "Uncovered" (25 oktoober 2017)


Robin Schulz

„Uncovered“
(Warner Music)

 

Robin Schulz on 30-aastane saksa DJ ja muusikaprodutsent, kes sündinud Osnabrückis. Oma lugudes kasutab ta sageli häid elektrikitarri riffe, kuid tema stiili on lahterdatud deep house’iks ja tropical house’iks.

 

2014 aastal ilmus Robin Schulzi esimene sooloplaat, mis kandis nime „Prayer“, kuid ta sai valmis ka hollandi hiphop artisti Mr Probz’i loost „Waves“ kuulsa remiksi, mis rohkemgi Robin Schulzile kuulsust ja tunnustust tõi. Üsna edukas oli samal aastal ka Robin Schulzi remiks Lilly Woodi ja the Pricki loost „Prayer In C“.

Robin Schulz alustas DJ’na juba 17-aastaselt ja tema eeskujudeks olid Richie Hawtin, Sven Väth, Armand Van Helden ja Tiesto. Kui Robin oli 20-aastane, siis oli tal juba oma ööklubi, mida ta juhtis kaks aastat, kuni hakkas ka muusikat tootma. Tal kulus üsna mitu aastat, kui ta julges oma muusikat avalikult demonstreerida ja kuulata lasta (näiteks YouTube’is), kuid tema meloodiline, pop-house saund saavutas üsna ruutu miljoneid vaatamisi.

„Sugar“, mis ilmus 2015, oli Robin Schulzi teine plaat, mida lahterdati deep house’i ja dance’i alla. Ja eks see plaat seda just oligi. Plaadil lõid kaas Ilsey, Kanada päritolu noor laulja Francesco Yates, USA räppar ja laulja Akon, brittide produktsiooni-trio Disciples, briti-saksa DJ’d ja produtsentide duo M-22, prantsuse produtsendid, hip hopi ja R&B duo soFLY & Nius, saksa muusikaprodutsent ja DJ MOGUAI, Uus-Meremaalt pärit laulja Jeffrey Jey ja lauljatar Princess Chelsea ning isegi legendaarne Moby. Selline huvitav ja kirju seltskond.

 

Sel aastal uus album ehk “Uncovered”, millel lööb samuti kaasa mitmeid põnevaid artiste – USA laulja Marc Scibilia, prantsuse maailmakuulus DJ, helilooja ja supertäht David Guetta, USA tantsumuusika DJ trio Cheat Codes, Aalias ja Iro, Rootsi-USA laulha Rhys, supertäht ja laulja James Blunt, USA laulja ja laulukirjutaja Sam Martin, Nico Santos, lauljatar Christy McDonald, Ruxley.

Kokku on Robin Schulzi plaadil 15 lugu, pluss sissejuhatus ja nn outro.

Uus plaat algabki väga põneva ja kuulamapaneva sissejuhatusega ehk introga. Algab hästi vaikselt ja rahulikult, minimalistlikult, kuid hakkab arenema ja kasvama, kuni lõpuks jällegi rahuneb ja jääb vaikseks.

Esimene (teine) lugu on „Unforgettable“, milles laulab USA laulja Marc Scibilia, kusjuures Sciblia on ise ka üks lugude autorist. Vägagi huvitav lugu, põnevate saundidega, üsna rahulik, veidi siiski ka selline, mis paneb jala kaasa tantsuma. Laulu läbib üks huvitav süntesaatoriheli, mis esialgu isegi närvidele käib, kuid tegelikult hakkab see kummitama, justkui oleks see heli kaugelt kosmosest. Põnev ja väga hea lugu.

Teine (kolmas) lugu on „Shed A Light“, milles löövad kaasa David Guetta ja Cheat Codes. See on kindlasti üks selle plaadi hitt-lugudest. Selline pehme tantsulugu, milles kõik osad hittlooks olemas – hea minek, meeldejääv refrään, üsna lihtne salmiosa, kuid kõik töötab nagu õlitatud masinavärk, kuid mis siin ikka tahta, kui tantsumuusika kolm suurt nime üheskoos muusikat teevad. Tuleb vadid õppida, milliste harmooniatega ja meloodiatega neid hitte tehakse.

Kolmas (neljas) lugu on „Oh Child“. See algab väga laheda vilega, mis samuti ju hetkel paljude hittlugude kindel osa. Seekord on lauljaks Benjamin Harrison. Üritasin tema kohta infot leida, kuid otsimine ei andnud tulemusi, kuid igal juhul laulab ta igati vahvasti. Lugu ise on samuti sellise rahuliku minekuga hittlugu, mis jällegi kuklas kummitama, ertiti see vile. Igal juhul igati vahva lugu, mida kindlasti tasub kuulata.

Neljas (viies) lugu on „Fools“, milles löövad kaasa New Yorgist pärit muusikud, muusikakirjutajad Aalias ja IRO, kusjuures mulle tundub, et lauljaks on selles loos IRO, kes tundub olevat selline folgikutt, kes kitarri ja lauluga suuri tegusid teeb. „Fools“ on lihtne ja meeldejääv popilugu.

Viies (kuues) lugu kannab pealkirja „Like You Mean It“, milles laulab Rootsi lauljatar Rhys Clarstedt ehk lihtsamalt Rhys. Tegemist huvitava klubihitiga, ja lauljataril on vägagi huvitav ja kuulamapanev hääl.

Kuues (seitsmes) lugu on paadi üks hittlugudest ehk „OK“, milles laulab legendaarne James Blunt. Tuleb tunnistada, et Blunti hääl sobib hästi ka tantsumuusikasse, sest kooslus on igati huvitav. Põnev lugu, tõeline hitt, mis üsna ruttu kummitama hakkab. Palju põnevaid vokaliise ja effekte.

Seitsmes (kaheksas) lugu on väga hea minekuga tantsuhitt „Naked“, milles laulab USA laulja ja laulukirjutaja Sam Martin, kes varem teinud koostööd näiteks David Guettaga, Flo Rida’ga jpt. Sam Martinil on väga äge hääl, mis veidi isegi mõnda mustanahalist artisti meelde tuletab, kuid kutt laulab väga-väga hästi. Ja lugu on samuti väga hea. Hea minekuga, hea liikumisega, ägeda refrääniga ja paljude huvitavate saundidega.

Kaheksas (üheksas) lugu algab vägagi salapäraselt, ja kannab pealkirja „Above The Clouds“. See on istrumentaallugu, milles Robin Schulz tõestab, miks ta on nii hea muusikakirjutaja, sest ta lihtsalt on seda. Palju huvitavaid saunde, lugu liigub, siis peatub, et jälle edasi liikuda. Loos on palju huvitavaid meloodiaid, kuid on ka õhku ja vaba hingamist, mis annab helide maailmale hoopis teistsuguse tähenduse. Muusikaliselt geniaalne lugu.

Üheksas (kümnes) lugu on „Higher Ground“ on jällegi rahulikum lugu, milles laulab David Gibson. Jällegi artist, kelle kohta veebist infot oli väga keeruline leida, kuid igal juhul on David Gibsonil väga äge hääl, mistõttu tahaks temast kübe rohkem teada.

Kümnes (11) lugu on „Love Me A Little“, mis on samuti rahulikum lugu, milles laulab Iman Jordan ehk artistinimega Mateo. Tema on USA R&B-laulja ja veidi R&B’lik on ka see lugu, kusjuures Iman Jordan on ka üks selle loo autoreid. Ilusa meloodiaga ja ilusa esitusega ja ilusa sõnumiga laul.

11 (12) laul on „Tonight And Every Night“, mis on minu arust selle plaadi üks parimatest lugudest. Tõeline hitilugu, milles on head ja tempokat minekut, väga hea meloodia, väga hea refrään, palju väga huvitavaid saunde ja lauljaks on USA noor kutt Devin Guisande, kes on üks duo Kyd The Band liimetest. Jällegi suurepärane näide sellest, kuivõrd head muusikat suudab Robin Schulz luua.

12 (13) laulus „More Than A Friend“ tuleb Schulzile appi laulja-laulukirjutaja Nico Santos, kes on saksa-hispaania päritolu. Ja sellel kutil on ikka väga hea hääl. Väga ilusad ja puhtad kõrged noodid ja selline hea touch sellesse ägedasse hitiloosse. Jällegi palju häid ja meeldejäävaid meloodiaid, palju effekte, põnevat „mängu“ lauluga. Väga hea lugu!

13 (14) lugu on „I Believe I’m Fine“, milles tulevad Schulzile appi prantsuse DJ HUGEL ja laulja Dave Gibson (keeruline on mõista, ks David Gibson ja Dave Gibson on selle plaadil üks ja sama laulja või siiski mitte). Loomulikult polegi see sedavõrd oluline, kuid lugu on jällegi väga hea.

14 (15) lugu on väga hea minekuga „Ha Leh Lou Ya“, millele annab oma võlu juurde lauljatar Christy McDonald, kellel on selline vägagi omanäoline hääl ja esitus, mis kindlasti kuulama paneb. Lauljatari hääles on võimsust, veidi soulilikku ja isegi rokilikku hingamist. „Ha Leh Lou Ya“ on kindlasti hitilugu, milles veidi soulilikku hingamist.

15 (16) lugu on „Sounds Easy“, kus Schulziga lööb kaasa Ruxley ja Hollandi laulja Ivan Peroti. Ka Ivan Peroti on laulja, kes esitab vägagi palju R&B’d ja souli, mistõttu on ka selles loos souli-õhku. Igal juhul jällegi hea minekuga hitilugu.

16 (17) lugu on instrumentaallugu „Un Sueno“, milles paaril korral käib läbi lause: „Esto es un sueno“. Üsnagi kummituslik ja unenäoline lugu, milles on palju muusikalisi kordusi, põnevaid rütmilahendeid. Kui paljudel artistidel on plaatide viimased lood veidi igavad, siis Robin Schulz ei tee allahindlust – plaadil peavad olema ainult huvitavad, põnevad ja väga head lood.

Viimane pala on „Outro“ ehk liigume plaadilt välja. Üsnagi kosmiline, veidi idamaine mõtisklus, mis lõpetabki plaadi.

 

Ka sellel plaadil on Robin Schulzil põnev oskus tempoga mängida – vahepeal tõmmata lugudes tempot alla ja seejärel jälle vaikselt tempot tõsta, uuesti lugu liikuma panna. Sellega annab Schulz lugudele põneva „hingamise“ ja paneb kuulaja kuulama ning lugu jälgima. Et ei ole lihtsalt selline tantsuplatsi tümakas, aga hoopis palju rohkem ning see teebki Robin Schulzist väga põneva ning huvitava artisti!

 

Kuule ise ka:

http://wmg.click/RobinSchulz_UncoveredFA 

 

Marko Tiidelepp

 « Eelmised nädalad