KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Uus plaat: Major Lazer "Know No Better"
Uus plaat: Major Lazer "Know No Better" (31 oktoober 2017)


Major Lazer

„Know No Better“

(Warner Music)

 

Major Lazer on elektroonilise muusika trio, mis koosneb plaadiprodutsent Diplo’st ja kahes DJ’st ehk Jillionaire’ist ja Walshy Fire’ist. Triole panid aluse Diplo ja briti DJ, kel lavanimeks Switch, kuid Switch lahkus triost 2011. aastal. Major Lazer on vahva trio, mis kasutab oma muusikas väga palju erinevaid stiile – reggae, dancehall, reggaeton, soca, house ja moombathon.

Major Lazeril on seni ilmunud kolm täispikka albumit: „Guns Don’t Kill People... Lazers Do“ (2009), „Free the Universe“ (2013) ja „Peace is the Mission“ (2015). Lisaks veel kaks EP’d: „Apocalypse Soon“ (2014), millel löövad kaasa Pharrell Williams ja Sean Paul ning „Know No Better“ (2017), millel löövad kaasa Camila Cabello, Quavo, Travis Scott, J. Balvin jt.

Teada on sedagi, et triol peaks ilmuma uuel aastal uus plaat, mille nimeks peaks tulema „Music Is The Weapon“. Sellel peaksid kaasa lööma Justin Bieber, MÖ, Showtek, Travis Scott, Bad Royale jpt.

Ja veel, Major Lazer on produtseerinud ka Snopp Dogg’i reggaealbumi „Reincarnated“, mis ilmus Snoop Lion’i nime all.

 

Elektroonilise muusika ühe lipulaeva Major Lazeri uus miniplaat “Know No Better” on igati rahvusvaheline värk, sest sellel lööb kaasa palju külalisartiste, kes pärit maailma erinevatest paikadest. Ka muusikaliselt on siin palju erinevat kraami. Paljud muusikakriitikud kinnitavad, et sellel plaadil on nii hiphoppi, moombathoni (segu house’ist ja reggaetonist) ja ka poppi.

Plaat algab kübe häälest ära klaveriga, kuid siis hakkab lugu liikuma ja tegelikult on plaadi avalöök „Know No Better“ väga hea tantsulugu, milles löövad kaasa USA hiphopparid Travis Scott ja Quavo ning Kuubal sündinud USA lauljatar, ansambli Fifth Harmony liige Camila Cabello. Loos on palju põnevaid süntesaatorite saunde, kusjuures palju antakse sõna just põnevatele helidele.

Teine lugu on „Buscando Huellas“, milles osalevad Kolumbia laulja, reggaetoni supertäht  J Balvin ja Jamaika räppar Sean Paul. Selline latiino ja reggaeton’i hingusega lugu. Taaskord palju põnevaid saunde ning helilisi lahendusi.

Kolmas lugu on „Particula“ (koos on vägagi rahvusvaheline seltskond: LAV’ist pärit DJ Maphorisa, LAV räppar Nasty C, Nigeeria hiphoppar Ice Prince, Nigeeria reggae-dancehalli laulja, lauukirjutaja Patoranking  ja USA hiphoppar Jidenna) on kübe rahulikum, kui kaks esimest lugu. Jällegi palju põnevaid saunde, üsnagi tantsulik, ja palju ka R&B elemente.

Neljas lugu algab hüpates, rütm on lihtsalt selline hüppeline ja ka loo pealkiri on „Jump“. Selle loo külalistäheks on Jamaika dancehalli superstaar Busy Signal.  Hiphopilik dancehalli lugu, väga vihaste saundidega.

Viies lugu on „Sua Cara“ (kaasa teevad Brasiilia lauljatar Anitta ja Brasiilia täht Pabllo Vittar). Üsna kummalise helipildiga lugu. Veidi latiinot, veidi R&B’d.

Kuues lugu on „Front Of The Line“ (kaasa teevad Trinidadist pärit soca-muusika täht Machel Montano ja Jamaikalt pärit dancehall-muusika artist Konshens). Miniplaadi viimane lugu on tegelikult soca-hõnguline või isegi selline moombathoni lugu, milles väga võimsaid süntesaatorite saunde. Kindlasti selle miniplaadi üks parimatest lugudest.

 

Kuula ka:

https://lnk.to/MajorLazerEPKNB

 

Marko Tiidelepp

 « Eelmised nädalad