KNUPS - 9-15 aastastele » Noored

Noored: Uus raamat: “Vampiiripäevikud: äratus”
Uus raamat: “Vampiiripäevikud: äratus” (10 november 2010)


L.J. Smith


“Vampiiripäevikud: äratus”


(Varrak)

Elena on imekaunis ja populaarne keskkoolitüdruk, kes saab iga poisi, keda ta vaid soovib. Stefan on sünge ja müstiline noormees, kes proovib meeleheitlikult võidelda oma ihaga Elena vastu... seda tüdruku enda pärast. Ja Damon on seksikas ja ohtlik, ning teda kihutab tagant soov kätte maksta Stefanile – oma vennale, kes ta kunagi reetis. Elena avastab, et teda tõmbab mõlema venna poole. Kumma kasuks langeb tema valik selles surmavas armastuskolmnurgas?

“Vampiiripäevikud: äratus” on L. J. Smithi romaanisarja esimene osa, mille põhjal valmis 2009. aastal ka praeguseks ülipopulaarseks saanud samanimeline telesari.

Olen kindel, et viimase paari aasta populaarseim teema, nii raamatukaante vahel kui ka tele- ja kinoekraanidel, on vampiirid. Üllatav, kas pole: 21. sajand, IT-ajastu, tehnikasaavutused ja äkki vampiirid? Paarkümmend aastat tagasi lugesime lugusid Draculast, nüüd on vampiirid tagasi ja tundub, et nad jäävad meiega veel mitmeks aastaks. Samas on kirjanduses ju alati olnud mereröövleid, nõidasid, lendavaid olendeid, rääkivaid loomi, draakoneid ja mõõgamehi, tinasõdureid ja kes teab, mida veel – las siis need vampiirid olla ka.

“Vampiiripäevikud” on põnev lugu ja usun, et paljud teist on ka telesarja näinud – seegi on ju põnev.

Romaanisarja esimene osa teeb meid tegelastega tuttavaks ja saame aimu ka sü˛eest, mis hakkab lahti hargnema. Autor annab kaasakiskuvalt edasi mitut sü˛eeliini – tänapäevane USA ja kooliõpilased ning sajanditetagune Itaalia, Firenze. Lugeja saab teada, miks kahest vennast on saanud vampiirid ning selgitatakse sedagi, et vendade suhted pole just kõige paremad – üks on hea ja teine halb vampiir. Armastuskolmnurk toimib edukalt nii tänases päevas kui ka sajanditetaguses ajas, kuid näib, et Elena suudab siiski aduda, milline valik on õige, milline vend on temale parim.

Romaanisarja esimene osa läheb leht-lehelt põnevamaks ja põnevamaks ning lõpeb ootamatult ja vägagi põnevas kohas. Seetõttu olen täiesti kindel, et lugejad (uskuge mind, see paarsada lehekülge saab läbi liigagi ruttu) jäävad ootama teist osa, et teada saada, mis saab Elenast, Stefanist ja Damonist edasi, kas võidutseb hea või halb või…

Tekst: Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad