KNUPS - 9-15 aastastele » Noored

Noored: Uus raamat: “Konspekt. William Shakespeare. Hamlet”
Uus raamat: “Konspekt. William Shakespeare. Hamlet” (12 jaanuar 2011)

“Konspekt. William Shakespeare. Hamlet”

(Kirjastus ILO/TEA Kirjastus)

Shakespeare’i “Hamlet” on üks maailma tuntumaid kirjandusteoseid ja kuulub gümnaasiumiastme kohustusliku kirjanduse nimistusse. Konspektide sarjas ilmuv raamatuke annab lugejale võimaluse uurida lugu veidi lähemalt. Siit leiab üldist informatsiooni teose kohta, sisututvustuse, tegelaskujude olemuse analüüsi, teose ülesehituse ja tõlgenduse, aga ka interpretatsiooni ja info autori kohta.
Eraldi peatükk on “Hamleti” interpreteerimisest Eestis. Konspekti lõpus on kontrollküsimused, mis aitavad lugejal teose käsitlemiseks ette valmistuda.

See on üks tänuväärt ettevõtmine, et selline raamatukeste sari nagu seda “Konspekt” meil ilmub. Varem on sellest sarjast olnud võimalik lugeda põhjalikke ülevaateid Goethe “Faustist”, Shakespeare’i “Romeo ja Juliast” ja Kafka “Protsessist”. Loodame, et sari jätkab ilmumist ning räägitakse veel ka teistest maailmakirjanduse tähtteostest.

Kindel on seegi, et Hamleti konspekt on hea abimees, et suurteost mõista, tegelaskujudest paremini aru saada ning saada põnevaid lisateadmisi, kuigi “Hamletit” ennast lugemata siiski ei pääse. Seetõttu ei tohiks ka õpetajatel seda hirmu olla, et see raamatuke õpilasi teosest endast eemale viib. Usun, et pigem vastupidi, kuna ülevaade on huvitav ja põnev ning teeb noore elu kübe lihtsamaks, kuid tekitab kindlasti huvi ka raamatu lugemise vastu.

Vahva ettevõtmine. Ootame järgmisi Konspekte!

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad