KNUPS - 9-15 aastastele » Noored

Noored: Uus raamat: “Kivid, tulnukad ja sekt”
Uus raamat: “Kivid, tulnukad ja sekt” (5 mai 2011)


Reeli Reinaus

“Kivid, tulnukad ja sekt”

(Tänapäev)

Reeli Reinausi noorsooromaanis “Kivid, tulnukad ja sekt” tegutsevad juba raamatust “Mõistatus lossivaremetes” tuntuks saanud Laura, Tanel ja Marten. Seekord puutuvad nad Hiiumaal suvitades kokku kosmilist jõudu sisaldavate kummaliste kividega ja tulnukaid kummardava salapärase sektiga. Juhuse ja uudishimu tahtel sattuvad sõbrad nii mõnessegi ohtlikku seiklusse.
Nagu oma varasemates teostes, põimib autor ka selles raamatus köitval moel kokku reaalsuse, folkloori ja üleloomulikud nähtused.

Nii kirjutatakse kirjastuse Tänapäev kodulehel. Kuna mul on üsna selgelt meeles seikluslik “Mõistatus lossivaremetes”, kus peategelasteks sama seltskond, mis uueski raamatus, siis otsustasin ka selle läbi lugeda. Eesmärk teada saada, kas uus raamat on sama põnev kui eelmine või äkki veelgi põnevam.

Kohe alguses saan tõdeda, et põnevust ja tegelasi on siin palju: kummaline sekt, “ravitsejad”, UFO’d, hiidlased. Noor autor hoiab lugeja kogu aeg mõnusalt pinge all – kunagi ei saa 100% kindel olla, kes on hea, kes halb ja mis mängu siin üldse mängitakse… See aga ongi ju ühe hea põneviku alus, hoida lugeja teadmatuses, kuidas asi lõppeda võiks. Kas ikka õnnelikult või mine tea?

Loomulikult ei saa kõike siinkohal ümber jutustada, kuid peategelastest kolmik satub selleski loos keeruliste sündmuste ahelasse. Tegelaskujud on ehtsad, dialoogid mõnusad ja inimsuhted üsna elust endast. Mulle sümpatiseerib autori oskus siduda seiklusliku loo sisse folkloori, ajalugu ja põnevat infot UFO’de, ravitsejate ja muu taolise kohta.

Igal juhul põnev raamat, mida varstisaabuval suvel hea kätte võtta – paariks-kolmeks õhtuks on mõnus äraolemine garanteeritud.

Tekst: Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad