KNUPS - 9-15 aastastele » Noored

Noored: Uus raamat: Stefani päevikud: Juured
Uus raamat: Stefani päevikud: Juured (17 august 2011)Julie Plec, Kevin Williamson ja L.J. Smith


"Stefani päevikud: Juured"


(Varrak)


Ameerika kodusõja ajal, keset uskumatuid rikkusi ja kohutavaid saladusi, satuvad kolm Mystic Fallsi noort armukolmnurka, mis on määratud kestma igavesti. Vennad Stefan ja Damon Salvatore on lahutamatud seni, kuni nad kohtuvad imekauni salapärase Katherine’iga, kes pöörab kogu nende senise elu pea peale. Vendadest saavad rivaalid ning omavahel Katherine´i poolehoiu nimel võistlevad Salvatored avastavad peagi, et neiu jultunud siidkleidid ja sätendavad juveelid peidavad hirmsat saladust: Katherine on vampiir. Ja ta kavatseb ka vennad vampiirideks muuta, et nad saaksid igavesti elada – ja seda kolmekesi koos.
Telekanali CW populaarsel telesarjal „Vampire Diaries“ („Vampiiripäevikud“) põhinevad “Stefani päevikud” avaldavad tõe selle kohta, mis tegelikult juhtus Stefani, Damoni ja Katherine’i vahel ning kuidas see surmav armukolmnurk alguse sai.Usun, et "Vampiiripäevikute" fännid on õnnelikud, sest lõpuks ometi on ilmunud sarja teine raamat ka eesti keeles – Stefani päevik, mis viib lugeja aastasse 1864 ja Mystic Fallsi Virginias.

Stefan jutustab, kuidas sai alguse ta tutvus Katherine’iga ja mis sellega kaasnes ehk mismoodi Stefangi vampiiriks sai. Lisaks on sees ka Stefani venna Damoni liin ja see, kuidas temast vampiir sai. Lisaks saab lugeja aimu, mispärast Stefan ja Damon vihavaenu peavad ning mis juhtus vennaste isaga. Lugeja saab teada veel seda, mis juhtub Stefani kihlatuga, mis juhtub Katherine’iga ja mis juhtub terve Mystic Fallsiga, kui külaelanikud vampiirijahti pidama hakkavad.

Tegelaste valik on igati kirju ja vahepeal läheb üsna keeruliseks, et aru saada, kes on vampiir, kes vampiiriks saamas ja kes tavaline külaelanik.

Selge on see, et tegemist pole tavalise vampiirilooga, kus on palju verd, vägivalda ja muid jubedusi, kuid tegemist on kindlasti ka armastuslooga. See pehmendab teost oluliselt, mistõttu vahepeal unustab lugeja, et tegemist on vampiirilooga.

Igal juhul ootame põnevusega juba järgmist osa.

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad