KNUPS - 9-15 aastastele » Noored

Noored: Uus raamat: "Ilus pimedus"
Uus raamat: "Ilus pimedus" (23 august 2011)


Kami Garcia, Margaret Stohl

"Ilus pimedus"

(Tänapäev)

Ethan Wate oli alati mõelnud Gatlinist, sellest väikesest lõunaosariikide linnast, mida ta oli alati oma koduks pidanud, kui paigast, kus kunagi midagi ei muutu. Siis kohtas ta uut salapärast tüdrukut Lena Duchannes’i, kes näitas talle salamaailma, mis oli kogu aeg nähtamatuna tema silme all olemas olnud. Gatlinit, kus Lena vägevatest üleloomulikest olenditest suguvõsa oli juba mitu põlve endal needuse märki kandnud.
Ühiselt suutsid Ethan ja Lena seista vastu kõigele, mida Gatlin neile näkku paiskas, kuid pärast traagilist kaotust hakkas Lena eemale tõmbuma ja asju salajas hoidma ning see pani nende suhte proovile. Ja kui Ethani silmad olid kord juba avanenud nägema ka Gatlini tumedamat poolt, polnud tagasipöördumine enam võimalik. Ethan, keda piinavad kummalised nägemused, mida näeb ainult tema, kistakse üha sügavamale linnakese ajaloo sasipuntrasse ning ta jääb kinni lõputu rägastikuna laiuvate maa-aluste tunnelite ohtlikku labürinti, kus miski pole päris selline, nagu pealtnäha paistab.
"Ilus pimedus" on järg Kami Garcia ja Margaret Stohli menuraamatule "Ilusad olendid".


Paljud eelmise osa fännid ootavad kindlasti pikisilmi uut raamatut, et teada saada, kuidas jätkuvad Ethani ja Lena seiklused. Ütlen kohe alguses, et sündmused lähevad edasi sama pingsalt ja põnevalt nagu sarja eelmises osas "Ilusad olendid". Minul kulus raamatu läbilugemiseks kolm õhtut, mis 424 lehekülje kohta polegi ju halb saavutus.

Seegi kord jätkub vastasseis hea ja paha vahel, vastamisi on surelikud ja lummajad (omamoodi nõiad), kes omakorda valgeteks ja mustadeks jagunevad. Valged on head ja mustad loomulikult halvad. Eriti halvad on inkuubused, keda selles osas on eriti palju ja kes üritavad surelike ja lummajate maailma hävitada. Selleks on neil vaja Lena abi.

Nii ootab lugejaid selleski raamatus ees põnev seiklus, kus Ethan oma sõpradega, nii vanadega (Link) kui ka uutega (Liv ja eelmises osas paha rollis olnud Ridley) võtavad ette pika rännaku maa-alusesse lummajate maailma, et Lena päästa. Oma roll on täita eelmises osas hukkunud Macon Ravenwoodil, Ethani surnud emal, raamatukoguhoidjal Marianil, Ethani tädidel ja vanaemal. Isegi kass mängib tähtsat osa. Tegelaskujusid on palju, kuid kõik täiendavad teineteist ning tulemus on igati nauditav.

Lisaks sellele, et tegemist on kaasakiskuva fantastilise seikluslooga, on selles olulisel kohal ka kahe peategelase armastuslugu. Just armastus on see, mis Ethani liikuma paneb, vahepeal ka segadusse ajab, kuid lõpuks noored taas kokku viib.

Samas vihjab raamatu lõpp sellele, et teinegi osa ei jää viimaseks, sest põnevaid lahendamata olukordi on mitmeid. Usun, et autorid toovad lugejani veel ka kolmanda raamatu ja mine tea...

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad