KNUPS - 9-15 aastastele » Noored

Noored: Uus raamat: “Sisalikmehe jälgedel. RBI”
Uus raamat: “Sisalikmehe jälgedel. RBI” (27 september 2011)


Kay Wilkins

“Sisalikmehe jälgedel. RBI”


(TEA Kirjastus)

I osa tegevus toimub Florida soistel aladel, mis on koduks näljastele alligaatoritele, kus valitsevad metsikud äikesetormid ja varjavad end kõige ebatavalisemad olendid. Kuuldused kummalisest sisalikusarnasest mehest jõuavad Ripley kooli, kus tegutseb ülisalajane Ripley Juurdlusbüroo. Kolm eriliste võimetega RBI agenti saadetakse juhtumi tõelevastavust uurima.
Oma otsingute vältel leiavad RBI agendid end keset ülikiiret soopaatide klaperjahti, rottidest sissepiiratuna, jahtimas salapärast aaret ja vedamas vägikaigast UVO maskeerunud agentidega. Aga kui sa oled RBI liige, siis pole miski sinu jaoks ebatavaline!
Raamatuga on kaasas vahetuskaardid.
Sarja esimene raamat valiti 2010. aastal USA parimate lasteraamatute hulka.

Väga lahe. Lõpuks ometi on eesti keeles ilmavalgust näinud noorteraamatute sari, mis jutustab meile Ripley Juurdlusbüroo (RBI) noortest, kes satuvad igasugu põnevatesse seiklustesse.

Esimeses raamatus saame põhjalikumalt tuttavaks Kobe, Zia ja Jackiga, kuid ei maksa unustada, et selles vahvas seltskonnas on kokku 7 noort, kellel igal ühel on mingid hämmastavad võimed, oskused ja teadmised.

Seekord lähevad Kobe, Zia ja Jack Floridasse Evergladesi märgalale, kus elutsevad krokodillid, alligaatorid ja püütonid, kuid nad ei lähe neid uurima ega avastama. Minnakse hoopis sisalikmehe jälgede järgi, et teada saada, kes too küll on. Igal juhul on seiklusi ja sündmusi palju, loodus pakub omajagu põnevust; ka UVO (Uskumatute Valede Osakond) inimesed püüavad noorte tegevust nurjata.
Kuidas ja kas noored sisalikmehe leiavad – seda pead raamatust juba ise lugema.

Põnevad ja uskumatud on ka faktid, mis raamatu lehekülgedel Kobe, Zia ja Jacki R-mobiilidele ilmuvad. Raamatu lõpuosas on mitmed toimikud, mis räägivad asjadest, mis esialgu tunduvad üsnagi kummalised, lausa uskumatud, aga mine tea, kus on tõde ja kas see ikka on tõde.


Robert Ripley oli 20. sajandi alguse New York Globe’i karikaturist, kes hakkas huvi tundma omapäraste faktide vastu. Ta reisis mööda maailma ja kogus põnevaid seike, mis ilmusid tema rubriigis “Usu või ära usu”. Lisaks ostis ta endale ühel New Yorgi osariigis asuvale saarele maja, kuhu tõi avastusretkedelt kaasa igasuguseid ebatavalisi esemeid ja kummalisi olevusi.

RBI tegelasi on varem nähtud koomiksites; ka telesarjas “Ripley’s Believe It or Not” näidati vaatajale imelugusid, kus alati jäi õhku küsimus, kas uskuda või mitte.

Nüüd on RBI raamatukaante vahel. Näib, et päris pika sarja, sest õige varsti peaks noore lugejani jõudma juba järgmine raamat “Draakoni kolmnurk”.

Ah jaa, nagu kirjastuski kodulehel mainib, siis raamatuga on kaasas ka lahedad vahetuskaardid. Seega head lugemist ja head kogumist.

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad