KNUPS - 9-15 aastastele » Noored

Noored: Uus raamat: “Vampiiripäevikud: Võitlus”
Uus raamat: “Vampiiripäevikud: Võitlus” (30 september 2011)


L.J.Smith

“Vampiiripäevikud: Võitlus”


(Varrak)

Sajandeid tagasi armusid kaks venda – Stefan ja Damon – imekaunisse neidu, kes osutus vampiiriks. Ja kelle tõttu sai vampiir ka mõlemast vennast. Nüüd võitlevad nad taas: imekauni ja populaarse keskkoolitüdruku Elena pärast, kelle elu on pärast Stefanisse armumist täiesti pea peale pööratud.
Kuid pimeduse prints Damon ahvatleb Elenat lubadustega võimust ja igavesest elust. Samal ajal kui segaduses Elena heitleb oma tunnetega noormeeste vastu, teab Stefan vaid üht viisi, kuidas saavutada oma armastatu Damoni käest päästmiseks vajalik vägi. Ta peab oma vande murdma ja taas inimverd maitsma...

Alles see oli, kui sain rääkida “Vampiiripäevikute” eelmisest osast, alapealkirjaga “Äratus” ja juba on uus osa lugejal laua peal.

Raamatusari jätkub ning lood lähevad üha põnevamaks ja põnevamaks. Peategelaste trio Elena, Stefan ja Damon jätkavad oma katsumusi. Seekord on üsna kindel, et Elena on armunud Stefanisse, mis pole sugugi meeltmööda Damonile, kes üritab iga hinna eest midagi halba korda saata, et see suhe lõpetada. Tegevust ja inimsuhteid jagub paarisajale leheküljele ning sellegi osa lõpp läheb vägagi huvitavaks, mis päädib sellega, et Damon ja Stefan astuvad vihasesse võitlusesse. Üsna segaseks jääb ka Elena saatus – on ta elus või mitte… Aga see eeldab seda, et õige varsti on oodata uut osa, et teada saada, kuidas asjalood edasi arenevad.

Igal juhul pean taas kinnitama, et “Vampiiripäevikud” on põnev lugu ja näib, et pinge kasvab iga raamatuga. Minulgi olid üsna suured eelarvamused igasugu vampiirilugude suhtes, kuid see on tõepoolest hästi kirjutatud raamat, tempot ja pinget on algusest lõpuni ning ka inimsuhted (ehk siis suhted inimese ja vampiiride vahel) on üsnagi tõetruud. Ega siis raamatu autor pole ilmaaegu tuntust ja kuulsust kogunud.

Olen kindel, et naudite sedagi ”Vampiiripäevikute” osa. Heitke pilk peale ka samanimelisele telesarjale, mida näitab Kanal 11.

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad