KNUPS - 9-15 aastastele » Noored

Noored: Uus raamat: Reeli Reinaus “Vaevatud”
Uus raamat: Reeli Reinaus “Vaevatud” (11 november 2011)


Reeli Reinaus


“Vaevatud”


(Tänapäev)

Silver ja Stiina on kaksikud, kelle elu pöörab pea peale, kui nende pere kolib elama vanasse mõisasse. Lisaks sellele, et vend ja õde peavad kohanema uue kooli ja vanemate lahkuminekuga, hoolitsema arvutisõltlasest noorema venna eest ja taastama omavahelised normaalsed suhted, tuleb neil harjuda öiste luupainajatega. Üha sagedamini mõtlevad nad, et luupainajad võivad olla seotud mõisaga, kus nad elavad – seda enam, et ümbruskonna elanikud räägivad mõisa kohta hirmulugusid või on hoopis kidakeelsed …
„Vaevatud” on kirjastuse Tänapäev ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse 2011. aasta noorsooromaanivõistluse üks võidutöödest.

Nii kirjutatakse selle närvekõditava noorsooromaani kohta kirjastuse Tänapäev kodulehel. Reeli Reinaus on taas valmis meisterdanud ühe ülipõneva raamatu, mille saab käest panna alles siis, kui raamat läbi on, kusjuures need 300 lehekülge kuluvad pea märkamatult.

Raamatu autor on varemgi väga paeluvaid noortekaid kirjutanud, nagu “Nõidkapteni needus”, “Mõistatus lossivaremetes”, “Kivid, tulnukad ja sekt”. Kõik väga kaasahaaravad lood, kus lahedalt seotud tänapäev ja minevik, argielu ja ajalugu.

Ka selles romaanis toob autor sisse ajaloolise teema ehk siis kurvad saatused ühes mõisas, mis asub ühes Eestimaa alevis. Selles mõisas elavadki kaksikud Silver ja Stiina, kes koos noorema venna ja klassikaaslastega sündmusterohke teose keskmes on. Lisaks põnevusele on teoses armastust ja armumist ning suuri tundeid. On ka üsnagi üleloomulikke võimeid omavad õde-venda Rahel ja Kristofer ning teose lõpus hakatakse lausa paha vaimu välja ajama. Kellest ja kes, seda peate küll ise raamatust järgi uurima.

Igal juhul on raamat kuni viimaste lehekülgedeni põnevust ja haaravaid sündmusi täis.

Väga vahva ja kaasahaarav noortekas, mistõttu tasub kindlasti oodata ka teisi 2011. aasta noorsooromaanivõistluse auhinnatud töid!

Tekst: Marko Tiidelepp
« Eelmised nädalad