KNUPS - 9-15 aastastele » Noored

Noored: Uus raamat: Elukutsete ja ametite maailm
Uus raamat: Elukutsete ja ametite maailm (31 detsember 2011)


Patricia Holl

“Elukutsete ja ametite maailm. 250 põnevat elukutset ja ametit meie ümber”


(TEA Kirjastus)

„Elukutsete ja ametite maailm” annab 14 peatükis ülevaate 250st igapäevasest elukutsest ja ametist, millega inimesed elatist teenivad.
Saame näiteks teada, milline töö on kohtunikul, milliseid ametimehi leidub lennujaamas, millised on tavalisemad tööd linnas ja maal. Iga elukutse või ameti kirjelduse juures on ka huvitavat lisamaterjali. See võib olla ülevaade sarnasest, kuid vähem levinud tööst, pilguheit selle elukutse minevikku, intervjuu ameti esindajaga või lausa üksikasjalik ülevaade inimese tööpäevast. Kõiki kirjeldusi illustreerivad toredad joonistused.
Raamatule lisab väärtust mänguline kutsesobivustest, mis aitab välja selgitada võimalikud sobivad elukutsed.

Ma olen sageli mõtelnud, miks pole lastele ilmunud raamatut, mis käsitleks veidikenegi ameteid ja elukutseid, et lapsed saaksid juba varakult teada, mis on mis, kes on kes ja millist tööd näiteks nende vanemad teevad.

Kirjastus TEA on selle olukorra nüüd lahendanud ning ilmunud on köitev raamat just ametitest ning elukutsetest.

Kuna vaatluse all on 250 põnevat ametit ning elukutset, siis olen üsna kindel, et siit leiab noor lugeja palju teadmisi ja fakte nende ametite kohta, millega nad ise tulevikus kokku puutuvad ning võib-olla ka tööle hakkavad.

Nagu eespool mainitud on raamatus 14 peatükki: ettevõttes, haiglas, kohtus, ehitusel, muuseumis, koolimajas jne. Igast paigast tuuakse välja olulised ametid ning elukutsed. Iga ameti juures on tähtsaid fakte, ülevaadet minevikust ning tulevikust. Loomulikult on raamatus palju pilte ja fotosid.

Igal juhul on tegemist ühe igati vahva ja vajaliku raamatuga, mis kindlasti paljud ametid lastele selgeks teeb.

Ah jaa, raamatuga on kaasas ka lahe kutsesobivustest, mis tasuks läbi teha, sest saate aimu, millised ametid võiksid tulevikus just Sulle sobida.
Vaata lisaks www.tea.ee

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad