KNUPS - 9-15 aastastele » Noored

Noored: Uus raamat: “Salaring: Vägi”
Uus raamat: “Salaring: Vägi” (18 oktoober 2012)


L.J. Smith

“Salaring: Vägi”


(Varrak)

„Salaringi“ triloogia viimases osas tuleb Cassiel silmitsi seista oma saatusliku armastuse põhjustatud tagajärgedega, samal ajal aga tuleb tema ellu ka uus noormees ning Cassiel tuleb langetada rasked valikud. Kõigele lisaks jätkuvad New Salemi linnakeses müstilised juhtumid ning toimuv tekitab tõsiseid lahkhelisid ka nüüd uue liidri saanud Ringi sees. Nõiaring peab end kokku võtma, et koos ühisele vaenlasele vastu astuda, kuid kas see õnnestub, kui selguvad uskumatud tõsiasjad nende mineviku kohta?
L. J. Smith on üle kahekümne laste- ja noorteraamatu, sealhulgas populaarse „Vampiiripäevikute” sarja autor. „Salaringi” põhjal valmis telekanalil CW 2011. aastal samanimeline telesari, mida praegu näidatakse Eestis ka telekanali Sony Entertainment ekraanil.


“Salaringi” triloogia on jõudnud oma viimase osani – nii nagu kaks eelmist, on ka see väga põnev ning kaasahaarav.

Peategelane Cassie ja tema sõbrad ehk Salaringi liikmed on endiselt vastamisi pimeduse jõududega – tollesama Black Johniga, kes tahab hävitada noored nõiad ja allutada endale New Salemi elanikud. Black John on küll mitmel korral surma saanud, kuid ikka ja jälle tagasi tulnud.
Just peategelane Cassie ja teised Salaringi liikmed on need, kes suudaksid Black Johnile lõpu teha, aga kuidas ja millega? Kas abiks on nende Meistervahendid või loodusjõud?

Olukord muutub veelgi kummalisemaks, põnevamaks ning dramaatilisemaks, kui selgub, et New Salemi Gümnaasiumi, kus õpivad kõik Salaringi liikmed, direktoriks tuleb uus mees. Selgub, et tema ongi toosama Black John, ja ta teeb kõik selleks, et Ringi liikmete elu peapeale pöörata. Veel suurem üllatus on see, kui selgub, et uus koolidirektor Black John on tegelikult Cassie isa. Kas on üldse reaalne, et Cassie suudab oma isale vastu astuda?

Triloogia kolmas osa pakub kõike, mis hea noortekas peaks tegema: pinged kasvavad, asjad lähevad pidevalt põnevamaks ja põnevamaks, sü˛ees toimub äkilisi muudatusi ja ootamatuid keerdkäike.

Teine peateema on Cassie suhted noormeestega. Cassie tõotab, et ta ei suhtle enam Adamiga, et mitte solvate oma sõbrannat ja Salaringi liiget ning endist juhti Dianat. Kuid Cassie suhe uue noormehega ei ole ikkagi päris see, mida ta tundis Adami vastu. Tüdruk tõotab, et jääb eluks ajaks üksikuks, kuid kas see ka nii jääb? Seda peate juba ise lugema.

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad