KNUPS - 9-15 aastastele » Noored

Noored: Uus raamat: “Õhtukool”
Uus raamat: “Õhtukool” (4 november 2012)

C.J. Daugherty

“Õhtukool”


(Varrak)

Allie Sheridani kunagi nii turvaline ja mõnus maailm on purunenud. Kõik algas sellest, kui ta vend kadus. Sellest ajast saadik on Allie teinud kõik, et ta elu veel hirmsamaks muutuks. Ta vihkab kooli, kus ta käib, ja tema meeleheitlikud ettevõtmised viisid lõpuks ta vahistamiseni.
Tema vanemad otsustasid seekord midagi ette võtta ja saatsid ta raskestikasvatatavate teismeliste kooli, Cimmeria akadeemiasse. Selgub, et tegu on kummalise kooliga, kus ei tohi kasutada ei arvuteid ega telefone ning ka õpilased pole seal lihtsalt käitumisraskustega, vaid kummaline segu andekatest ja neist, kes pärinevad väga privilegeeritud perekondadest. Alliel on raskusi mõistmisega, kuidas on tema üldse sinna sattunud.
Ühel õhtul toimuvad aga ootamatud sündmused, Alliele tungitakse kallale ja talle tundub, et kooliseinte vahel aetakse mingeid saladuslikke asju. Kui suveballi ajal üks tüdruk tapetakse, võtab asi juba ohtliku pöörde ning Alliel on vaja välja uurida, mis seal koolis üldse toimub.


Taas kord üks ülimalt põnev noortekas, mille autoriks C.J. Daugherty. Noore autori avalöök on võimas ja paneb tema uusi raamatuid ootama.

Cimmeria akadeemia ei ole tavaline kool. Selle kooli reeglid on imelikult arhailised – keelatud on arvutid ja mobiiltelefonid. Õpilaste seltskond on kirju ja see on omalaadne seltskond andekaid, tugevaid ja privilegeerituid eliitõpilasi. Ja lisaks veel salapärane Õhtukool, mille tegevus on salastatud ja lubatud vaid valitutele.

Allie ei mõista miks just tema siia sattus, sest ta on vanemad ei ole rikkad, ta ise pole sugugi tugev õpilane ja tema viimase aja tegevus on tõepoolest vaid politseile huvi pakkunud. Kuid Cimmerias ta nüüd on ja hakkama peab ta saama.

Esialgu on Alliel raske aru saada, keda õpilastest usaldada, keda mitte. Sõpru ta endale leiab, kuid kas kõik on ikkagi tõelised sõbrad?

Aja jooksul saab Allie teada, et õpilasi kutsutakse siin lausa pärandvaraks, kuna Cimmeria akadeemias on põlvest-põlve käinud need inimesed, kes juhivad maailma: poliitikud, ärimehed, otsustajad. Tüdruk saab aimu, miks ta sellesse kooli suunati ja esialgu tundub uus info üsnagi ootamatu.

Veelgi keerulisemaks läheb Allie olukord siis, kui koolis toimub ball ning ta leiab ühe õpilase laiba. Kahtlus langeb peategelasele ja kuulujutud koolis teevad oma töö. Tüdruku peale hakatakse veelgi rohkem viltu vaatama.

Lisaks suudab Allie üsna lühikese ajaga armuda lausa kahte noormehesse – Sylvaini ja Carterisse. Poisid on peaaegu et vastandid, kuid hiljem selgub, et nad mõlemad hoolivad tüdrukust ning püüavad teda kaitsta ja aidata.

Teose lõpp läheb eriti põnevaks, kui mängu tulevad tõelised kurjamid, kellel on oma nägemus Cimmeria akadeemiast ja selle tulevikust. Toimub suur tulekahi, mängu tuleb ka Allie kadunud vend…
Kõiki sündmusi siinkohal ära rääkida ei saa, sest lugejale peab ju jääma avastamise rõõm.

Kuna raamat jääb põneva koha peal pooleli, siis võib arvata, et sellele on oodata järge. C.J. Daugherty kodulehelt võibki lugeda, et juba sel aastal peaks ilmuma ”Õhtukooli” teine osa, mis jõuab üsna varsti ka eesti keelde.

Tekst: Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad